Azoty Puławy - Energa Wybrzeże Gdańsk 35:32. Koniec zwycięskiej passy

mip.
20 marca 2024, godz. 21:30
Opinie (8)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk nie przedłużyła swojej zwycięskiej passy. Gdańszczanie przegrali w Puławach 32:35, choć przez sporą część meczu prowadzili. Energa Wybrzeże Gdańsk nie przedłużyła swojej zwycięskiej passy. Gdańszczanie przegrali w Puławach 32:35, choć przez sporą część meczu prowadzili.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z Azotami Puławy 32:35 (18:15) w meczu 24. kolejki Orlen Superligi, choć przez długi czas prowadziła. Zakończyła się zatem seria trzech wygranych z rzędu. Porażka nie wpłynęła jednak na zmianę miejsca w tabeli, bo przegrał także ostatni w tabeli Zepter Legionowo. Zwiększyła się za to strata do 12. Zagłębia Lubin. Ostatni domowy mecz rundy zasadniczej Wybrzeże rozegra w niedzielę, 24 marca o godz. 16, kiedy podejmie Arged Rebud Ostrovię.

Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze, Borucki - Gogola 9, Janikowski 5, Przybylski 5, Burzak 4, Marciniak 4, Ostruszko 3, Górski 2, Fedeńczak 1, Zarzycki 1, Jarosiewicz 1, Adamski

WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Milicević 7, Powarzyński 5, Jachlewski 5, Papina 3, Góralski 3, Peret 3, Pieczonka 2, Stępień 2, Domagała 1, Zmavc 1, Niedzielenko, Siekierka, Papaj, Tomczak

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk po przerwie reprezentacyjnej wrócili do rozgrywek Orlen Superligi. Gdańszczanie udali się do Puław, by po raz drugi w nieco ponad miesiącu zmierzyć się z zespołem Azotów. Poprzedni mecz w Gdańsku w ramach Orlen Pucharu Polski zakończył się wygraną 28:23 podopiecznych Patryka Rombla. Tym razem gdańszczanom wygrać się nie udało.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 28:23. Awans do 1/4 finału PP, nowy zawodnik Energa Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 28:23. Awans do 1/4 finału PP, nowy zawodnik

Mecz od prowadzenia rozpoczęli gospodarze, ale już w 7. minucie 4:3 prowadzili gdańszczanie, gdy z "koła" trafił Michał Peret. Seria 4:0 spowodowała, że Wybrzeże odskoczyło na 7:4 i miało dobry kapitał na dalszą część 1. połowy. Puławianie jednak już w 17. minucie doprowadzili do remisu po 9, gdy dwa razy z rzędu trafił były zawodnik Wybrzeża, Kelian Janikowski.

Wyrównana gra trwała do stanu 15:15. Tuż przed przerwą gdańszczanie trafili jednak trzy razy z rzędu, zapewniając sobie prowadzenie 18:15. Podopieczni trenera Rombla mieli nawet okazję, by zakończyć 1. połowę z czterema bramkami więcej, ale nie wykorzystali ostatniej akcji, pomimo tego, że gdański szkoleniowiec na tę okazję wziął czas.

W drugą część lepiej weszli miejscowi, którzy od razu złapali kontakt, a w 41. minucie do remisu po 22 doprowadził Łukasz Gogola. Chwilę później zareagował Patryk Rombel, wykorzystując przerwę. Azoty objęły jednak prowadzenie i to Wybrzeże w końcówce musiało gonić stratę.

Choć, gdy na 27:26 trafił Jovan Milicević, wydawało się, że walka o zwycięstwo trwać będzie do samego końca, trzy bramki z rzędu zdobyli gospodarze. Znów o czas poprosił Rombel, ale czasu do końca było coraz mniej. Jednak Wybrzeże się nie poddało i w 57. minucie na tablicy wyników było 31:30, a o czas tym razem prosił Siergiej Bebeszko. Jego podopieczni utrzymali ciśnienie i wygrali 35:32.

Energa Wybrzeże Gdańsk zabezpieczone na lata. Juniorzy złoci, seniorzy wygrali Energa Wybrzeże Gdańsk zabezpieczone na lata. Juniorzy złoci, seniorzy wygrali

Ta porażka sprawiła, że Wybrzeże nie zwiększyło swojej przewagi nad ostatnim w tabeli Zepterem Legionowo. Z kolei ich strata do 12. Zagłębia Lubin zwiększyła się o dwa punkty, gdyż zespół z Dolnego Śląska wygrał po rzutach karnych z Gwardią Opole. Do końca rundy zasadniczej zostały dwie kolejki.

14 Zepter Legionowo 24 4 0 1 19 656:764 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-03-21

Wyniki 24 kolejki

• Azoty-Puławy - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 35:32 (15:18)
  • Corotop Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 26:26 (11:12), karne 1:3
  • Arged Rebud Ostrów Wlkp. - KGHM Chrobry Głogów 26:27 (12:12)
  • Piotrkowianin - Energa Kalisz 20:26 (10:11)
  • MMTS Kwidzyn - Zepter Legionowo 35:26 (16:10)
  • Grupa Azoty Unia Tarnów - Górnik Zabrze 21:37 (7:15)
  • Orlen Wisła Płock - Industria Kielce 29:34 (14:15)
mip.

Opinie (8)

• Oby tylko jednorazowy przypadek

Wracają bolączki z początku sezonu, czyli prowadzenie (i to nawet kilkubramkowe) a potem błędy i łatwe pozwolenie na odrobienie strat przez rywala. Siwy nie wykorzystując 100% szans na bramkę po kontrze też nie pomógł. Dużo błędów Zmavca, wpychany do ko la i stąd karne. Bramkarze... ehh...

• 2 0

• (3)

Nie wypada poniewierać ukochaną drużyną, ale również nie wypada zawodnikom tej drużyny popełniać takich błędów jakie popełniano podczas tego meczu. Panowie nauczcie sie szanować to czego wcześniej dokonaliście a nie trwońcie w krótkim czasie dorobek głupim boiskowym zachowaniem. Stawiacie zespół przeciwny pod presją niekorzystnego dla nich wyniku i pozwalacie im się odbudować ! Czego Wam brak ,żeby w sytuacji dyktowania warunków gry rządzić na boisku. Woli walki chyba nie, inteligencji boiskowej (?) , wyrafinowania (?) , doświadczenia (?) . Co sprawiło że +3 do przerwy zamieniliście na - 3 po przerwie. Rzeczywiście byliście gorsi w II połowie od przeciwnika o 6 bramek ? Niech ta lekcja zaowocuje mądrzejszą postawą w czekających Was meczach.

• 4 0

• (2)

Stał się Niedzielenko na parkiecie. Już lepiej niech Siwy wejdzie na środek rozegrania, bo to co pokazał wchodzący za Papinę to kryminał. Pomijając grę całej drużyny to w kluczowym momencie popełnił dwa błędy skreślające szanse na wygraną.

• 2 3

• Hejt (1)

Hejt to kryminał...

• 1 2

• A jak ocenić występ zawodnika, który wchodzi w kluczowym momencie na parkiet i robi dwa ogromne błędy? O ile brak zgrania i pójście indywidualne bez zagrożenia rzutem i stratę piłki można wytłumaczyć jakoś, tak już odłożenie piłki bez gwizdka i zdziwienie, że biegnie z tego kontra jest nie do usprawiedliwienia. Pewnie skończy się jak z innymi zawodnikami, którzy po odejściu z Wybrzeża nagle zaczynali grać lepiej jak Adamski czy Gajek, ale na teraz Niedzielenko na parkiecie jest osłabieniem drużyny.

• 2 2

• Tyko zwyciestwo Wybżerze tyko zwyciestwo

Wygra też Polska i PiS nie Niemcy tyko zwyciestwo

• 3 1

• gdańskie gry zespołowe (1)

jako kibica sportowego wciąż zastanawia mnie fakt iż miasto nie chce nagłaśniać i chwalić się osiągnięciami w sportach indywidualnych, wciąż ładuje turbo pieniądze na wspieranie przede wszystkim piłki nożnej czy ręcznej w naszym mieście, ten proceder trwa już od wielu lat.
    Osoby zainteresowane sportem i mające wpływ na jego kształt w mieście powinny zdecydowanie lepiej promować sporty indywidualne, które są na dużo wyższym poziomie!

• 1 1

• Czyli jakie?

Widziałeś żeby jakiekolwiek miasto promowało nie wiem - golfistę, tenisistę, łyżwiarkę figurową? Nie, Dlatego, że te sporty nie są związane z miejscem skąd jest zawodnik. Turnieje tenisowe to kilka, kilkadziesiąt turniejów w określonych miejscach - np. jak i wpływ będzie miał na promocję Gdańska, zajmujący wysokie miejsca zawodnik/czka na turnieju golfowym w Szkocji? Żadne - sporty zespołowe są zwiazane z miejscem - czasmi historycznie pod ponad 100 lat więc łatwo to utożsamić z miastem - Arsenal Londyn, Real Madryt itd.