B Klasa: Torpedo Sopot - Olivia Gdańsk

kfk - PMedia.info
7 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W dniach 4-5 października doszło do pięciu spotkań w trzeciej grupie B Klasy. W tej rundzie szczęście było po stronie gości, którzy w czterech meczach wywieźli ze sobą zwycięstwo. Torpedo Sopot wyjątkowo, bo na boisku w Pruszczu Gdańskim podejmowała w sobotę Olivię Gdańsk.

Przez pierwszy kwadrans spotkania oba zespoły toczyli wyrównaną walkę. W 16. minucie meczu po zagraniu ręką przed polem karnym, sędzia podyktował rzut wolny. Zawodnicy Olivii wykonali go bezbłędnie, zdobywając pierwszego gola w tym spotkaniu.
Nie minęło pięć minut i prawie z tego samego miejsca podyktowano drugi rzut wolny po faulu Piotra Gronka. Tym razem piłka trafiła poprzeczkę, ale pierwszym do zakończenia akcji był napastnik Olivii, który wykorzystał sytuację powiększając wynik 0:2.

Od tej chwili Torpedo oddało inicjatywę gościom. Akcje gdańszczan były szybkie, składne i przemyślane - demonstrując piłkarskie abecadło. Torpedowcy nie mieli żadnej recepty, aby powstrzymać napór Olivii. Kolejnym ciosem dla Torpedo były kontuzje dwóch kluczowych zawodników Piotra Gronka i Marcina Skorupy.

W rezultacie na przerwę drużyna Torpedo schodziła z wynikiem 0:4. Ostatnia bramka w pierwszej połowie wpadła z rzutu karnego po faulu bramkarza na napastniku w sytuacji sam na sam.

Po przerwie Torpedo próbowała podjąć walkę. Warto zwrócić uwagę, że zespół grał ofensywie - nie chowając się na swojej połowie boiska i "murując" bramki. W efekcie błędów taktycznych w obronie i nieuwadze podczas wykonywanych rzutów rożnych padły kolejne bramki.

W drugiej połowie Torpedowcom udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala. Przy stanie 0:5, honorowy gol padł po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy Olivii. Jedenastkę wykorzystał Michał Potapczuk.

"Wynik mówi sam za siebie - byliśmy słabsi od rywala, głównego kandydata do awansu. Gra Olivii mogła imponować. Ważne, że mimo bardzo niekorzystnego rezultatu - drużyna się nie załamała i podjęła walkę" - podsumował mecz kapitan Torpedo Michał Gałędek.

Wyniki spotkań - 6. kolejka:
Champion II - Blyskawica 1:4, PKS Stogi - Kamionka 3:1, OKS II Janowo - Morena Gdansk 1:2, Torpedo Sopot - Olivia Gdańsk 1:8(0:4), Orzeł Jasień - Przylesie Sopot 0:2, Pauzował: EX Siedlce.

• KOPACZ

I tak to Morena ma najlepszego kopacza, potrafi przekopać całe boisko, a poza tym już kilka razy zwalił pare osób swoim strzałem :)

• 0 0

• Dream Team OLIVIA

Niedziela juz niebawem. A z tym wiąże się mecz na szczycie w B-klasie K.S Olivia - P.K.P Stogi ! Jako zawodnicy Oliwskiego klubu z niecierpliwoscia czekamy na te potyczke. Nie s****szna nam jest wiadomosc o debiucie nowego kopacza ze stogów. Gdyż posidamy w naszej szerokoej kadrze tak renomowanych i doswadczonych defensorów oraz wygimnastykowana małpke w klatce :-) Nasze zwycięstwo będzie kolejnym krokiem do osiągniecia celu jakim jest AWANS ! Więc ZAPRASZAMY wszystkich chętnych i zainteresowanych o przybycie na stadion przy ul. Wita Stwosza. Lub obejrzenie retransmisji meczu w niedziele wieczorem na stacji POLSAT SPORT :)