Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 3:3 w sparingu. Gole w końcówce dały remis

dak.
24 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Mateusz Gułajski (na zdjęciu) strzelił gola dla Bałtyku Gdynia w 89. minucie. Jego śladem podążył Mikołaj Kośnik, który zdołał wyrównać 2 minuty później. Mateusz Gułajski (na zdjęciu) strzelił gola dla Bałtyku Gdynia w 89. minucie. Jego śladem podążył Mikołaj Kośnik, który zdołał wyrównać 2 minuty później.

Bałtyk Gdynia zremisował na wyjeździe z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz 3:3 (0:2) w trzecim letnim sparingu przed sezonem 2021/22. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Maciej Buławski, Mateusz Gułajski i Mikołaj Kośnik. Dwaj ostatni strzelali w 89. i 91. minucie. Testowany był nowy zawodnik.

Bramki dla Bałtyku:
Maciej Buławski 60 (karny), Mateusz Gułajski 89, Mikołaj Kośnik 90+1

BAŁTYK (pierwsza połowa): zawodnik testowany - Brzuzy, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - testowany, Wołowski, Ossowski, testowany, Marczak - Jankowski
BAŁTYK (druga połowa): testowany (60 Bochiński) - testowany, testowany, Kaźmierczak, Goerke - testowany, Kośnik, testowany, Buławski, Gułajski - Kmiecik

Bałtyk Gdynia trzeci sparing rozgrywał w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą. To jeden z rywali, z którym biało-niebiescy będą mierzyli się w najbliższym sezonie III ligi, 2. grupy. "Rycerze" będą bowiem jednym z beniaminków po awansie z IV ligi.

Bałtyk Gdynia poznał terminarz III ligi. Sprawdź z kim zagra na inaugurację

Mecz kontrolny zakończył się wynikiem 3:3. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze wygrywali do przerwy 2:0 i wydawało się, że mają to spotkanie pod kontrolą. Po przerwie z rzutu karnego wyrównał Maciej Buławski. Rywale zdołali odpowiedzieć jeszcze trafieniem, ale końcówka należała do przyjezdnych. Najpierw w 89. minucie strzelił Mateusz Gułajski, a w doliczonym czasie "kropkę nad i" postawił Mikołaj Kośnik. 18-latek w ostatnim tygodniu zdążył się związać z klubem 3-letnim kontraktem.

Trener Grzegorz Niciński ponownie testował piłkarzy, którzy niebawem mogą na stałe dołączyć do zespołu, w tym Oktawiana Skrzecza. Do Bydgoszczy zabrał ze sobą 1 nowego, który nie grał w poprzednich sparingach.

Stomil Olsztyn - Bałtyk Gdynia 2:2 w sparingu. Marcin Poręba jednak odchodzi

Od pierwszych minut w bloku defensywy zobaczyliśmy "4", która prawdopodobnie będzie podstawową już w trakcie sezonu. Damian Garbacik, Adrian Liberacki czy Fabian Lengiewicz stanowili o sile obrony już w poprzednich rozgrywkach. Przypomnijmy, że ten ostatni grał wówczas na wypożyczeniu z Arki Gdynia, a nowej umowy jeszcze nie podpisał. Natomiast Paweł Brzuzy ma zastępować na prawej obronie Szymona Nowickiego, który przeszedł do GKS Przodkowo.

Rolę młodzieżowców objęli: Dominik Wołowski, Bartosz OssowskiIgor Jankowski. Warto wspomnieć, że na poziomie III ligi w każdym zespole na boisku musi przybywać co najmniej dwóch Polaków, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończył 21 lub mniej lat.

Paweł Brzuzy pierwszym wzmocnieniem. Przeczytaj o transferze Bałtyku Gdynia

To również pierwszy sparing, gdy w wyjściowej "11" pojawił się Michał Marczak, najlepszy strzelec Bałtyku w poprzednich rozgrywkach. Warto dodać, że trener Niciński znalazł miejsce dla niego oraz Jankowskiego. Na taki duet w przeszłości decydował się też trener Jerzy Jastrzębowski.

Natomiast w drugiej części spotkania kolejną szansę otrzymał m.in. Maciej Kaźmierczak, który w poprzednim sezonie grał w V-ligowych rezerwach czy Radosław Kmiecik, który niedawno związał się z klubem 3-letnim kontraktem. Z kolei Mateusz Goerke przypomniał sobie jak się gra na lewej obronie. Na tej pozycji występował niegdyś, ale w ostatnich miesiącach oglądaliśmy go głownie w środku lub na lewej stronie pomocy.

Oktawian Skrzecz na testach w Bałtyku Gdynia

W porównaniu do poprzednich spotkań zabrakło: Adriana Machola, Michała Bartkowiaka, Marcela BrodnickiegoSebastiana Dziadkowca.

Bałtyk przed startem sezonu czeka jeszcze 1 mecz kontrolny. Zostanie rozegrany 31 lipca z IV-ligową Gedanią. Miejsce jest jeszcze w trakcie ustalania.

Bałtyk Gdynia - sparingi lato 2021

Bilans: 1 zwycięstwo, 2 remisy, bramki 6:5
  • 17.07, Gdynia: Jaguar Gdańsk 1:0
  • Bramki: Paweł Brzuzy, Michał Marczak, Maciej Buławski (karny), Mateusz Gułajski, Mikołaj Kośnik, zawodnik testowany
  • 21.07, Olsztyn: Stomil Olsztyn 2:2 (0:1)
  • Michał Marczak, zawodnik testowany
  • 24.07, Bydgoszcz: Zawisza Bydgoszcz 3:3 (0:2)
  • Maciej Buławski (karny), Mateusz Gułajski, Mikołaj Kośnik
  • 31.07, miejsca do ustalenia, Gedania

Ruchy transferowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2021/22

Przyszli:
Paweł Brzuzy (pozycja: obrońca, poprzedni klub: Sokół Ostróda), Grzegorz Niciński (trener, Gryf Wejherowo)

Może przyjść:
Oktawian Skrzecz (pomocnik, Stal Rzeszów)

Przedłużyli kontrakty:
Mikołaj Kośnik (pomocnik), Bartosz Ossowski (pomocnik), Radosław Kmiecik (pomocnik), Michał Bartkowiak (bramkarz), Damian Garbacik (obrońca), Adrian Liberacki (obrońca), Mateusz Andryszak (obrońca), Adrian Machol (obrońca) Oskar Kardaś (obrońca), Mateusz Gułajski (pomocnik), Adam Gołuński (pomocnik), Dominik Wołowski (pomocnik), Sebastian Dziadkowiec (pomocnik), Maciej Buławski (pomocnik), Mateusz Goerke (pomocnik), Michał Marczak (napastnik), Igor Jankowski (napastnik)