Wiadomości

Biegi Niepodległości

Szkoły Podstawowe nr 47, 75 i 8 otrzymają nagrody rzeczowe za najliczniejszy start swoich uczniów w biegach przełajowych z okazji Święta Niepodległości, którym patronował prezydent Gdańska. Finał imprezy przeprowadzonej przez miejscowy MOSiR odbędzie się na Chełmie przy ul. Reformackiej 18 w najbliższą środę, 21 listopada o godzinie 11.00.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali na terenach MOSiR przy ul. Zielonogórskiej. Cieszyły się dobrą frekwencją nie tylko wśród młodzieży, ale także... oficjeli. Starterami kolejno byli: Marek Bublis, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Gdańska, Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Promocji oraz Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.

Najmłodsi (rocznik 1998 i kolejne) do pokonania mieli dystans około 800 metrów. Wygrała Kinga Rozalewska (SP 75) przed dwie reprezentantkami SP 8 Eweliną Mierzwą i Alicją Jandzio. Wśród chłopców sytuacja była analogiczna. Triumfował Adam Kierat (SP 2), a za jego plecami uplasowali się uczniowie tej samej szkoły: Bartek Piasecki i Kuba Bukowski.

W dwóch następnych kategoriach wiekowych trasa została wydłużona o około 200 metrów. Wsród roczników 1995-97 szyki przedstawicielkom SP 80 próbowała pokrzyżować Natalia Murawska. Ostatecznie zawodniczka, która przyjechała aż z Rumi, rozdzieliła gdańszczanki, plasując się na drugiej pozycji. Wygrała Karolina Gesek, a na najniższy stopień podium dobiegła jej koleżanka szkolna, Anna Lewandowska. Także w rywalizacji chłopców mieliśmy na "pudle" zawodnika spoza Gdańska, i ponownie na drugim miejscu. Tę pozycję zajął Adam Szefer, uczący się w Lubichowie. Wygrał Marcin Kazik (SP 8), a trzeci był Jakub Błażewicz (SP 75).

W biegach gimnazjalistów (roczniki 1992-1994) cztery z sześciu przyznanych medali powędrowały do Gimnazjum nr 2. Najszybszy był Sylwester Szczepankowski, a trzeci jego kolega szkolny, Mateusz Pettka. Rozdzielił ich Adam Mówiński (G 31). Wśród dziewcząt przedstawicielki "Dwójki" zdobyły srebro Dominika Mućk i brąz Magdalena Paszkowska. Triumfowała Agnieszka Karczmarczyk (G 16).

- Najlepsi w konkurencjach indywidualnych od razu po zakończeniu rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale oraz sprzęt sportowy. Dla wszystkich uczestników przygotowana została gorąca grochówka oraz herbata, znakomicie rozgrzewające po trudach sportowej rywalizacji, która toczyła się w zimnej i deszczowej pogodzie - podkreśla Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.

Najlepsze szkoły uhonorowane zostaną w SP 47 w najbliższą środę. Klasyfikacja drużynowa została ustalona po przeliczeniu stosunku ogólnej liczby startujących uczniów danej szkoły do liczby uczniów którzy ukończyli zawody. Nagrody otrzymają trzy najlepsze placówki:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 47 - notebook
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 75 - monitor LCD
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 - drukarka

Nagrodę specjalną - monitor LCD - otrzyma także szkoła, która wystawiła największą ilość biegaczy. Szkołę Podstawową nr 8 reprezentowało łącznie 357 zawodniczek i zawodników. Dodatkowo zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymają odtwarzacze mp3.

Opinie (1)

  • fajnie

    fajnie bylo byla darmowa grochowka i ciepla herbata . tez bieglam troche sie zmeczylam ale bylo super zalujcie ze was tam zie bylo :P pozdro :)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane