Wiadomości

stat

Bizouard znów wygrał i nie ma nowego mistrza świataRemi Bizouard po raz drugi okazał się najlepszy podczas "gdańskiej" części eliminacji mistrzostw świata we freestyle motocrossie FIM. Reprezentant Francji po sobotnim triumfie wygrał również w niedzielę, drugi na podium - podobnie jak w sobotę był - lider klasyfikacji generalnej Chilijczyk Javier Villegas. Takie wyniki oznaczają, że nowego mistrza świata poznamy dopiero 17 grudnia w Sofii.Takie wyniki sprawiają, że do ostatniej eliminacji, która rozegrana zostanie 17 grudnia w Sofii ważyć się będą losy mistrzostwa świata. W chwili obecnej Villegas ma 17 punktów przewagi a zwycięstwo w zawodach "wyceniane" jest na 20 "oczek".

Podobnie jak w sobotę, jeźdźcy rozpoczęli od kwalifikacji. Tym razem na starcie stanęło 12 zawodników. W porównaniu do zawodów sobotnich na starcie zabrakło Alastaira Sayera z Botswany, który musiał wycofać się z rywalizacji po sobotnim upadku w czasie bicia rekordu świata w wysokości skoku.

fot. Łukasz Unterschuetz
W gronie motocyklistów było dwóch Polaków - Artur PuzioMichał Daciuk, niestety nie odegrali oni znaczącej roli w zawodach i jedynie w porównaniu do soboty zamienili się miejscami.

Kwalifikacje z takim samym wynikiem (370 pkt.) zakończyli Bizouard i Villegas, trzeci był Pilat a stawkę finalistów uzupełnili: Hiszpanie Jose MirallesMaikel Melero oraz Francuz David Rinaldo. W porównaniu do soboty jedyna zmiana w finałowej szóstce była obecność w tym gronie Mirallesa zamiast Brice Izzo z Francji.

Przed finałem rozegrano konkurs "potęgi skoku". Przystąpiło do niego trzech zawodników Massimo Bianconcini (Włochy) oraz dwóch Hiszpanów: Miralles i Melero. Zawodnicy rozpoczęli zmagania z wysokością od poziomu 6 metrów. Jako pierwszy odpadł Melero, który w dwóch próbach strącił poprzeczkę zawieszona na wysokości 7,5 metra i zaliczono mu wynik o pół metra gorszy. Z wysokością 8,10 metra nie poradził sobie z kolei Miralles, który tym samym zakończył konkurencję z wynikiem 7,8 m. Wygrał więc Włoch, który za pierwszym razem poradził sobie z poprzeczką zawieszoną na wysokości 8,10 m.

fot. Łukasz Unterschuetz
W niedzielnym finale jako pierwszy zaprezentował się Melero, którego przejazd oceniono na 395 pkt. Jako drugi pojawił się na starcie Miralles, który zdobył łącznie o 6 punktów więcej od rodaka i zastąpił go na fotelu lidera, który w zawodach we freestyle motocrossie ma postać całkiem realną i przypomina samolotowy fotel z katapultą.

Jako trzeci zaprezentował się publiczności w Ergo Arenie David Rinaldo, jednak jak się okazało jego popisy oceniono najniżej spośród wszystkich finalistów. Wówczas do walki przystąpiła pierwsza trójka po eliminacjach. Petr Pilat zakończył przejazd z 414 punktami, z prowadzenia cieszył się jednak tylko chwilę gdyż lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, Javier Villegas wyprzedził go o 18 punktów.

Emocje sięgnęły zenitu gdy na stracie pojawił się Bizouard, jeśli Francuz pojechałby gorzej od Chilijczyka wówczas Villegas już w Gdańsku mógłby odbierać gratulacje z okazji zdobycia tytułu mistrzowskiego. Bizouard jednak okazał się lepszy o zaledwie 3 punkty i walka o mistrzostwo świata pozostaje nadal sprawą otwartą.

Wyniki 11. eliminacji mistrzostw świata we freestyle motocrossie FIM
Kwalifikacje

1. Remi Bizouard (Francja) 370 pkt
2. Javier Villegas (Chile) 370
3. Petr Pilat (Czechy) 360
4. David Rinaldo (Francja) 347
5. Jose Miralles (Hiszpania) 345
6. Maikel Melero (Hiszpania) 331
7. Massimo Bianconcini (Włochy) 324
8. Fabian Bauersachs (Niemcy) 288
9. Brice Izzo (Francja) 285
10. Libor Podmol (Czechy) 225
11. Artur Puzio (Polska) 139
12. Michał Daciuk (Polska) 121

Finał
1. Bizouard 435.0 pkt.
2. Villegas 432.0
3. Pilat 414.0
4. Miralles 401.0
5. Melero 395.0
6. Rinaldo 386.0

Konkurs Highest Air
1. Massimo Bianconcini 8.1 m
2. Jose Miralles 7.8 m
3. Maikel Melero 7.0 m

Takie wyniki sprawiają, że do ostatniej eliminacji, która rozegrana zostanie 17 grudnia w Sofii ważyć się będą losy mistrzostwa świata. W chwili obecnej Villegas ma 17 punktów przewagi, a zwycięstwo w zawodach "wyceniane" jest na 20 "oczek".

Czołówka klasyfikacji ogólnej mistrzostw świata po 11 z 12 eliminacji
1. Javier Villegas 192
2. Remi Bizouard 175
3. Jose Miralles 146
4. Maikel Melero 129
5. Libor Podmol 110
6. David Rinaldo 110
7. Josh Sheehan 96
8. Fabian Bauersachs 83
9. Petr Pilat 77
10. Massimo Bianconcini 59

Opinie (28) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane