Lechii Gdańsk: nowy kontrakt Błażeja Augustyna. Filip Mladenović w kadrze Serbii

21 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Błażej Augustyn musiał spędzić na boisku określoną liczbę minut, aby jego kontrakt z Lechią został automatycznie przedłużony. Błażej Augustyn musiał spędzić na boisku określoną liczbę minut, aby jego kontrakt z Lechią został automatycznie przedłużony.

Błażej Augustyn zostanie w Lechii Gdańsk na kolejny sezon. Umowa 31-letniego środkowego obrońcy uległa automatycznemu przedłużeniu wynikającemu z zapisu w dotychczasowym kontrakcie. Piłkarzem biało-zielonych pozostanie przynajmniej do 30 czerwca 2020 roku. Natomiast powołanie do reprezentacji Serbii - pierwsze od 2016 roku - otrzymał Filip Mladenović.

Przeczytaj jak specjalna dieta pomogła Karolowi Fili

Do Lechii Gdańsk Błażej Augustyn trafił w sierpniu 2017 roku z włoskiego Ascoli Calcio. Piłkarz, który wcześniej grał m.in w Legii Warszawa, Górniku Zabrze, Heart of Midlothian FC, Vicenza Virtus czy Catania Calcio, dołączył do biało-zielonych już w trakcie rozgrywek.

Przez długi czas musiał mierzyć się z krytyką. W końcu razem Michałem Nalepą stworzył jednak duet stoperów dowodzących najskuteczniejszą defensywą w ekstraklasie.

Lechia ukarana za transparent kibiców. Co na nim było?

Dla Lechii Augustyn rozegrał 36 spotkań w ekstraklasie i jedno w Pucharze Polski. Na swoim koncie zapisał trzy bramki. W obecnym sezonie spotkaniach (3 285 minut), w których strzelił trzy bramki. W obecnej rundzie zagrał w wyjściowym składzie we wszystkich spotkaniach i tylko raz opuścił boisko w trakcie meczu (w 89. minucie przeciwko Wiśle Płock).

Dotychczasowa umowa Błażeja obowiązywała do 30 czerwca tego roku. Kiedy w grudniu pytaliśmy go o jej ewentualne przedłużenie, odpowiadał wymijająco.

Augustyn: Miałem się pakować, dziś czuję satysfakcję

Jak się okazuje, nie chciał zdradzić, iż w kontrakcie miał zapis, który gwarantuje mu przedłużenie angażu na kolejny sezon w wypadku rozegrania określonej liczby minut. W czwartek Lechia oficjalnie poinformowała, iż piłkarz wypełnił ten warunek i zostanie w Gdańsku przynajmniej na kolejny sezon.

- Cieszę się, że spędzę w Lechii Gdańsk kolejny rok. Były lepsze i gorsze momenty, ale jestem przede wszystkim zadowolony z obecnego sezonu. Gram regularnie, a jako zespół jesteśmy liderem Lotto Ekstraklasy i zagramy w półfinale Totolotek Pucharu Polski. Mamy szansę na coś wielkiego dla Lechii i Gdańska - mówi Augustyn.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Podczas gdy środkowy obrońca dostał nowy kontrakt, lewy defensor Lechii Filip Mladenović otrzymał powołanie do reprezentacji Serbii. "Mladen" będzie miał okazję powalczyć o skład na poniedziałkowy mecz w Lizbonie z Portugalią w ramach eliminacji mistrzostw Europy.

Selekcjoner Malden Krstajić pierwotnie nie znalazł w swojej kadrze miejsca dla piłkarza Lechii, ale dowołał go po środowym towarzyskim meczu z Niemcami, w którym padł wynik 1:1.

Dla Filipa to pierwsze powołanie do kadry od 2016 roku. Dotychczas zaliczył na swoim koncie sześć występów w reprezentacji Serbii. Ostatnie spotkanie zaliczył 15 listopada 2016 w wygranym 2:0 meczu towarzyskim z Ukrainą. W tej chwili Filip jest jedynym piłkarzem Lechii powołanym do seniorskiej drużyny narodowej.