Piłkarki Sztormu AWFiS wciąż na czele I ligi

17 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Zawodniczki Sztormu wciąż mogą cieszyć się z liderowania w I lidze. Zawodniczki Sztormu wciąż mogą cieszyć się z liderowania w I lidze.

14. zwycięstwo w sezonie I ligi odniosły piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk. Tym razem pokonały na wyjeździe Sportową Czwórkę Radom 5:0 (1:0). Pomimo dobrej postawy rywalek w defensywie w pierwszej połowie, w drugiej rozwiązał się worek z bramkami. A ostatnią z nich strzeliła bramkarka, Magdalen Kołacz, która popisała się ładnym strzałem z rzutu wolnego, z około 35 metrów.

Bramki: Zańko 22, Słowińśka 52, 59, Pielowska 83, Kołacz 87

Sztorm AWFiS: Kołacz - A. Bużan, K. Bużan, Kamińska (64 Stasilewicz), Wierzbicka (67 Sikorska), Zawadzka, Cywińska, Słowińska (71 Pielowska), Świętoniowska, Wróblel, Zańko

Jadąc na mecz z Czwórką gdańszczanki miały za cel odnieść kolejne zwycięstwo, które dalej pozwoli im rozdawać karty w kwestii pozycji lidera I ligi. A naciska na nie SMS Łódź. W 16. kolejce rywalki także odniosły zwycięstwo, 8:0 z Polonią Poznań.

W pierwszej połowie starcia w Radomiu nic nie zapowiadało, że będzie to dla Sztormu łatwa przeprawa. Co prawda już w 22. min. wynik otworzyła Martyna Zańko, ale do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się już trafić do bramki.

- Mieliśmy kilka okazji, ale w żadnej z nich nie byliśmy dostatecznie skuteczni. A rywalki przed zmianą stron broniły się w miarę dobrze, więc nie było łatwo przedzierać się pod ich bramkę - mówi Robert Chałaszczyk, trener Sztormu.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. Worek z bramkami rozwiązała Klaudia Słowińska. Jej dwa uderzenia z dystansu w 52. i 59. minucie sprawiły, że przyjezdnym grało się o wiele łatwiej. Do tego rywalki nie wytrzymały kondycyjnie, a w ich defensywie pojawiały się coraz większe dziury.

Kolejnego gola dołożyła Monika Pielowska, a wynik niespodziewanie zamknęła bramkarka, Magda Kołacz. W 87. min. Sztorm wywalczył rzut wolny z około 35 metrów od bramki Czwórki. Do piłki podeszła Kołacz i strzałem niemal w samo okienko zdobyła swoją pierwszą bramkę w roli golikiperki.

- Jeszcze jak Magda grała w polu, to uderzała z rzutów wolnych. W Radomiu zdecydowaliśmy się na to, aby go wykonała z kilku powodów. Było już 4:0, do tego wcześniej zmieniłem Słowińską, która jest etatową wykonawczynią wolnych. A Magda pokazała, że robi to bardzo dobrze - twierdzi Chałaszczyk. Natomiast Kołacz już w środę jedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19. W niej będzie grała oczywiście na pozycji bramkarki.