Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 0:2. 82 sekundy zmieniły lidera

16 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Conrado strzelił gola oraz zaliczył asystę w Niecieczy, a to wszystko w ciągu 82 sekund. Conrado strzelił gola oraz zaliczył asystę w Niecieczy, a to wszystko w ciągu 82 sekund.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (0:0). Oba gole strzeliła w ciągu zaledwie 82 sekund. Dzięki temu biało-zieloni objęli prowadzenie w tabeli ekstraklasy. Liderem będą przynajmniej do niedzieli, 17 października, do czasu zakończenia meczu dotychczasowego przodownika - Lecha Poznań z Legią w Warszawie. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Mesanović

Rezerwowi: 99 Loska, 3 Grabowski, 7 Gergel, 9 Śpiewak, 26 Orzechowski, 77 Putiwcew, 80 Vasil, 87 Pek, 97 Biedrzycki

Sezonienko

Rezerwowi: 1 Alomerović, 5 Kopacz, 8 Kryeziu, 10 Diabate, 11 Haydary, 17 Żukowski, 27 Zjawiński, 33 Terrazzino, 88 Kałuziński
  • 46' 27 Kukułowicz Zmiany 3 Grabowski
  • 64' 8 Stefanik Zmiany 87 Pek
  • 64' 66 Zeman Zmiany 7 Gergel
  • 64' 11 Mesanović Zmiany 9 Śpiewak
  • 83' 24 Terpiłowski Zmiany 80 Vasil
  • 46' 36 Makowski Zmiany 17 Żukowski
  • 74' 20 Conrado Zmiany 33 Terrazzino
  • 74' 79 Sezonienko Zmiany 11 Haydary
  • 85' 28 Paixao Zmiany 10 Diabate
  • 85' 7 Gajos Zmiany 8 Kryeziu
  • 55' Paixao
  • 56' Conrado
  • 32' Kubicki

Lech Poznań znów wyprzedził Lechię Gdańsk. Sprawdź, jak trener Kaczmarek ocenia tabelę?

Trener Kaczmarek dokonał dwóch zmian w porównaniu z wygranym meczem z Legią 3:1. Do gry wchodzą: Makowski i Pietrzak

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1: relacja, oceny, foto, video

młodzieżowcem, którego gra w "11" jest obowiązkowa, jest Sezonienko

Kacper Sezonienko: To nie jest maks Lechii Gdańsk. Przeczytaj wywiad z młodzieżowcem Lechii

aby jego drużyna była w optymalnej formie w Niecieczy, trener Kaczmarek zmienił m.in. organizację wyjazdu

Lechia Gdańsk inaczej na wyjazdy. Jakie zmiany i dlaczego?

szkoleniowiec zaufał przede wszystkim piłkarzom, którzy z nim trenowali w trakcie przerwy na reprezentacje. Z kadrowiczów Lechii miejsce w "11" utrzymał tylko Kuciak

Jak wiodło się kadrowiczom Lechii Gdańsk?

na ławce też Terrazzino, dla którego to powrót do meczowej kadry po kontuzji

Marco Terrazzino: Pokazać włoską fantazję na boisku. Przeczytaj wywiad

w Lechii w ostatniej chwili wypadł Zwoliński. Napastnik narzeka na dolegliwości pleców
jeśli Lechia wygra, to przynajmniej do sobotniego meczu Lecha z Legią, będzie liderem ekstraklasy
Termalica w ostatniej kolejce zremisowała w Radomiu 1:1. W porównaniu z tamtym meczem trener Lewandowski dokonał trzech zmian. Do gry wchodzą: Zeman (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Stefanik (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Bonecki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
w drużynie gospodarzy brakuje przede wszystkim kapitana i najlepszego snajpera, jaki jest Włazło
w bramce miejscowych Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), w latach 2015-16 golkiper Lechii. W ekstraklasie w biało-zielonych barwach rozegrał 9 meczów
piłkarze na boisku. Lechia w nowym wyjazdowym komplecie, w którym zaprezentowała się już w meczu z Legią. Szare koszulki z biało-zielonym dodatkiem oraz szare stroje. Termalica w pomarańczowych strojach
w wyniku losowania kapitanów: Paixao i Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) drużyny pozostają na tych samych połowach, na których prowadziły rozgrzewkę
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
w Lechii nie tylko zmiany personalne, ale także taktyczne. Makowski (LECHIA Gdańsk), nominalny środkowy pomocnik, ustawiony na prawej obronie, a jako najbardziej wysunięty napastnik gra Sezonienko
2'
odważnie ruszyli gospodarze, gra na połowie Lechii
1'
piłkę przejął Kuciak (LECHIA Gdańsk) po zagraniu Hubinka
4'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) przechwycił piłkę na prawym skrzydle, ale źle podał do wbiegającego w "16" Conrado (LECHIA Gdańsk)
5'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza bramkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk)
5'
zamieszanie w polu bramkowym Termaliki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Piłka jeszcze raz wybita poza boisko
6'
Kukułowicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie pozwolił na strzał Gajosowi (LECHIA Gdańsk) po drugi z rzędu kornerze Lechii
6'
ucierpiał Sezonienko (LECHIA Gdańsk), ale sędzia czeka aż młodzieżowiec Lechii bez pomocy medycznej, sam pozbiera się z murawy
7'
Lechia przejęła inicjatywę
7'
Conrado (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki w "16" rywali
9'
LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Durmus. Ależ akcja biało-zielonych. Paixao przerzucił piłkę nad obroną Termaliki, wbiegł tam Pietrzak, który podał piętą do Durmusa, który strzelał na pustą bramkę
9'
sprawdzanie poprawności gola na VAR. Chodzi, by upewnić się, że nie było spalonego
11'
gol nie zostaje uznany. Sędzia uznał, że Pietrzak (LECHIA Gdańsk) był na spalonym
12'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przejął piłkę po podaniu Nalepy (LECHIA Gdańsk) do Sezonienki. Napastnik Lechii mógł zdecydowanie więcej "wycisnąć" z tej akcji, gdyż zbyt mocno wypuścił sobie piłkę
13'
zbyt mocne podanie do Conrado (LECHIA Gdańsk). Ponownie piłka w rękach Budziłka
14'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) faulowany przy próbie złapania piłki po dośrodkowaniu Hubinka
15'
posiadanie piłki 65:35 na korzyść Lechii
16'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kukułowicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
17'
po anulowaniu gola w statystykach strzałów z obu stron 0
19'
nie doszły do kolegów w "16" dośrodkowania: Makowskiego (LECHIA Gdańsk) i Durmusa (LECHIA Gdańsk)
19'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przejął podanie Sezonienko w kierunku Conrado (LECHIA Gdańsk)
20'
Bezpalec (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
20'
niecelny strzał sprzed pola karnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) po rozegraniu rzutu rożnego przez Lechię
22'
"Lechia Gdańsk" - dobrze słyszalny doping przyjezdnych
22'
jest kolejny korner dla Lechii
22'
bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
24'
błąd Makowskiego (LECHIA Gdańsk), który stracił piłkę na rzecz Zemana (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Dopiero powrót Kubickiego (LECHIA Gdańsk) zażegnał niebezpieczeństwo
25'
Paixao (LECHIA Gdańsk) przy strzale posłał piłkę w Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale akcja i tak przerwana, gdyż chwilę wcześniej na spalonym był Conrado (LECHIA Gdańsk)
27'
niecelny strzał sprzed pola karnego Boneckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
27'
i kolejny raz na spalonym Conrado (LECHIA Gdańsk)
29'
po przechwycie Sezonienki strzelał Paixao (LECHIA Gdańsk). Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) odbił piłkę do boku. Nikt nie zdążył z dobitką
30'
rykoszet po strzale sprzed pola karnego Conrado (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
31'
bez zagrożenia dla miejscowych po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
32'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) złapał piłkę po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
32'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk), który złapał za koszulkę Boneckiego
33'
dla Kubickiego (LECHIA Gdańsk) to 4 żółta kartka w lidze jesienią. Nie zagra w następnej kolejce
35'
zablokowany strzał Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a dobitka z woleja Hubinka niecelna
36'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie utrzymał piłki w rękach i Paixao (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
36'
bez zagrożenia dla Termaliki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
37'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zabrał piłkę Boneckiemu (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), ale niecelnie podał w pole karne
38'
dobry powrót Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) pod własną bramkę, nie pozwolił, by piłka doszła do Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w polu bramkowym. Rzut rożny dla gospodarzy
39'
kombinacyjnie rozegrany korner przez gospodarzy, a sprzed pola karnego niecelnie uderzył Zeman (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
40'
Mesanović na spalonym
42'
Bezpalec (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
43'
przerwa w grze. Sędzia odsyła Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), który zgłosił uraz, poza boisko
43'
Lechia w "10" rozegrała rzut rożny. Dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk) przejął Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
44'
na spalonym Mesanović
44'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wrócił do gry, ma obandażowany nadgarstek lewej ręki
45'
45+2
kombinacyjnie rozegrany korner przez Termalikę, a następnie dośrodkowanie Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia przeważała (59:41), ale brakowało jej dokładności i skuteczności pod bramką przeciwnika. Poza doskonałą akcją, po której piłkę do siatki skierował Durmus (LECHIA Gdańsk), ale sędzia po VAR anulował gola z powodu spalonego, to biało-zieloni oddali tylko jeden celny strzał. Dyspozycję Budziłka sprawdził Paixao (LECHIA Gdańsk). W innych akcjach Lechii brakowało przyspieszenia bądź precyzji.
Termalica miała wyraźny respekt przez Lechią. Szukała swoich szans jedynie w kontrach, ale ani razu nie skierowała piłki w światło bramki, w której stoi Kuciak (LECHIA Gdańsk).
w przerwie rozgrzewał się Żukowski (LECHIA Gdańsk)
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Makowski, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Kukułowicz, w jego miejsce wchodzi Grabowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalica
46'
obaj trenerzy dokonali roszad na bokach obrony
46'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) nieznacznie się pomylił. Lechia przechwyciła piłkę od razu poza "16" rywali po wznowieniu gry z 5. metra przez bramkarza
48'
Mesanović zdobył rzut rożny
48'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu Zemana (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska. W końcu piłkę przejął Kuciak (LECHIA Gdańsk)
50'
Paixao (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
50'
po rzucie rożnym Gajosa (LECHIA Gdańsk) na spalonym Durmus (LECHIA Gdańsk)
51'
Termalica w tym sezonie straciła już 7 goli po stałych fragmentach gry, ale w tym meczu obroniła się już przez 8 rzutami rożnymi Lechii
51'
i jest 9. korner
52'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) najpierw niepewnie piąstkował po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska, ale po chwili złapał piłkę po strzale Durmusa (LECHIA Gdańsk)
53'
strzał Hubinka w boczną siatkę, a akcję gospodarzy uruchomiła strata Gajosa (LECHIA Gdańsk)
55'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao. Durmus wrzucił niemal pod końcową linię boiska, Conrado głową zgrał przed bramkę głową, skąd Flavio nie miał już kłopotów, aby wepchnąć piłki do siatki
56'
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Conrado. Jeszcze raz dośrodkowanie Durmusa z prawej strny boiska. Conrado niepilnowany na 7. metrze od bramki przyjął piłkę, a potem mocno i celnie strzelił do bramki
56'
82 sekundy - tyle czasu potrzebowała Lechia, aby strzelić dwa gole!
58'
59'
pressing Lechii, Termalica ma problem by wyjść z własnych 30 metrów
62'
Sezonienko nie doszedł do strzału po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
63'
musi uważać Kubicki (LECHIA Gdańsk), ma już żółtą kartkę, a teraz faulem taktycznym przerwał atak rywali
64'
Termalica przygotowuje potrójną zmianę
64'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) zderzył się z Mesanoviciem w falce o piłkę. Sędzia nie przerwał gry, a napastnik gospodarzy nieznacznie się pomylił
64'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stefanik, w jego miejsce wchodzi Pek.
64'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zeman, w jego miejsce wchodzi Gergel.
64'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mesanović, w jego miejsce wchodzi Śpiewak.
65'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) główkuje poza własną "16"
66'
Conrado (LECHIA Gdańsk) wyszedł sam na sam z bramkarzem, mijając Wasilewskiego. Brazylijczyk przerzucił piłkę nad Budziłkiem, ale piłka nieznacznie minęła słupek
65'
Pek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) jest wychowankiem SI Arka Gdynia, który w pierwszej drużynie żółto-niebieskich nigdy nie zagrał
69'
Sezonienko wywalczył rzut rożny
70'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
70'
szybka odpowiedź gospodarzy. Terpiłowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie trafił sprzed pola karnego
72'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Terpiłowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
72'
Grabowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska zagrał przed "16" Lechii. Terpiłowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) złożył się do strzału, ale skiksował
73'
i mamy korner z drugiej strony boiska. Wywalczył go Conrado (LECHIA Gdańsk)
73'
Lechia przygotowuje podwójną zmianę
73'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk) zablokowany strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk)
74'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę, która zmierzała do bramki Lechii po strzale Peka
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Terrazzino.
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Haydary.
76'
Tekijaski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza własną bramkę
77'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) idealnie dośrodkował z narożnika boiska na głowę Durmusa (LECHIA Gdańsk), ale Ilkay uderzył niecelnie
79'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) złapał piłkę po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
81'
zablokowany strzał Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
82'
Grabowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) dryblował w polu karnym Lechii aż stracił piłkę
82'
kontra Lechii przerwana. Na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
83'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terpiłowski, w jego miejsce wchodzi Vasil.
83'
bardzo dobra interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk) przy strzale Grabowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
85'
optyczna przewaga cały czas po stronie Lechii. Posiadanie piłki 60:40 na jej korzyść. Trener Kaczmarek przygotowuje podwójną zmianę
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Diabate.
85'
opaskę kapitana przejął Nalepa (LECHIA Gdańsk)
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Kryeziu.
87'
zamieszanie w "16" Lechii. Piłkę nogą wybił Kuciak (LECHIA Gdańsk)
88'
Durmus (LECHIA Gdańsk) uważa, że był faulowany przed pole karnym rywali przez Bezpalca, ale sędzia nakazał grać dalej
89'
rzut rożny dla Lechii. Już 13
89'
niecelny strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk)
89'
zablokowany strzał Hubinka
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90'
w sektorze gości już triumfalne śpiewy, Lechia obejmie bowiem prowadzenie w ekstraklasie
90+2
indywidualna akcja Diabate (LECHIA Gdańsk), choć było wiadomo, że jest spalony. Zgodnie z przepisami jednak akcja została dokończona. Piłka w siatce, ale gola nie ma
90+3
KONIEC MECZU. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - LECHIA GDAŃSK 0:2
Lechia Gdańsk nowym liderem ekstraklasy! I tak będzie przynajmniej do jutra, do czasu zakończenia meczu dotychczasowego przodownika - Lecha Poznań z mistrzem Polski - Legią Warszawa. Mecz ten rozpocznie się w stolicy o godz. 17:30. By biało-zieloni pozostali na szczycie tabeli, wygrać muszą legioniści.
W Niecieczy Lechia konsekwentnie dążyła do wygranej i dopięła celu w ciągu... 82 sekund drugiej połowy. W takim okresie strzeliła bowiem dwa gole. W obu akcjach dośrodkowywał Durmus (LECHIA Gdańsk), a pod bramką rywali doskonale znajdował się Conrado (LECHIA Gdańsk), zaliczając asystę przy trafieniu Paixao (LECHIA Gdańsk), a potem sam zdobył gola.

18 Górnik Łęczna 11 1 3 7 9:27 6
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-10-19