Cenne punkty zostały w Gdańsku

Michał Kulawiński
29 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Blisko półtoratysięcznej publiczności, w tym około trzydziestu osobom z Torunia, dane było zobaczyć szybki i zacięty mecz zakończony zwycięstwem gospodarzy 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Na pochwałę zasługuje postawa bramkarzy Pawła Jakubowskiego jak i doskonale znanego trójmiejskim kibicom Tomasza Wawrzkiewicza. Niestety kontuzji doznał nasz czołowy "snajper" Zdenek Jurasek i z powodu złamanego nosa nie wystąpi we wtorkowym spotkaniu w Katowicach, ale, jak zapewnił trener, w piątkowej potyczce kiedy to gościć będziemy Mistrza Polski Zdeno powinien powrócić na lód.

Stoczniowiec: Jakubowski; Wróbel - Leśniak , Skutchan - Balat - Drzewiecki, Cychowski 2 - Bukowski, Kostecki - Zachariasz 2 - Jurasek, Smeja - Błażowski, Grobarczyk - Słodczyk 2 - Jankowski, Wiśniewski.
TKH: Wawrzkiewicz; Tyczyński - Fraszko R., Saglo - Voznik 2 - Laszkiewicz, Korczak - Sokół, Bomastek 2 - Proszkiewicz - Dołęga, Piotrowski - Rajnoha, Myszka - Suchomski 2 - Furo 2, Chrzanowski, Kiedewicz.
Sędziowali: Jacek Chadziński, Maciej Pachucki, Łukasz Wierucki.
Widzów: 1500 w tym grupa kibiców TKH.
Kary: 6 - 8 min.

Nie udało się wykorzystać przewagi w 5', na karze za atak kijem trzymanym oburącz przebywał Przemysław Bomastek, również pod koniec 7'. Filip Drzewiecki nie zdołał dołożyć kija do zagrania przed bramką "Wachy". Dopiero w 8'. Wojciech Jankowski dopadł do krążka i z bliska silnym strzałem z klepy pokonał golkipera gości. Odpowiedź przyjezdnych przyszła po niespełna czterech minutach, kiedy to po podaniu Roberta Suchomskiego Sławomir Kiedewicz pokonał Pawła Jakubowskiego.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany rezultatu, a to za sprawą doskonałej dyspozycji bramkarzy obu zespołów. Najpierw Łukasz Zachariasz opuścił ławkę kar dopadł do krążka, jednak w sytuacji sam na sam nie udało mu się pokonać Tomasza Wawrzkiewicza, dobitka Rafała Cychowskiego minęła bramkę. Na trzydzieści sekund przed zakończeniem drugiej części Paweł Jakubowsi nie dał się oszukać Danielowi Laszkiewiczowi i z sytuacji jeden na jeden wyszedł obronną ręką.

Kolejna bramka padła w 45'. po ładnym strzale z nadgarstka Romana Skutchana, asysta Bartłomiej Wróbel. I choć ostatnia część obfitowała w wiele dogodnych do zdobycia gola przez obie ze stron sytuacji, a ostanie dwadzieścia sekund kibice oglądali na stojąco, wynik nie uległ zmianie i cenne punkty pozostały w Gdańsku.

Po meczu powiedzieli:
Stanisław Byrski:
- Odniosłem wrażenie, że to zupełnie inna drużyna niż w meczu z Tychami. Popełniliśmy dużo błędów w obronie, tyle że można by obdzielić kilka meczów.

Marian Pysz: - Mecz wyrównany, obydwaj bramkarze zagrali bardzo dobrze. Obie drużyny wykazały się wielką determinacją, jednak to my mieliśmy przez cały czas przewagę w polu.

Wyniki 23 kolejki:
GKS Tychy - GKS Katowice 13:0 (2:0, 6:0, 5:0)
Adam Bagiński (4, 25, 49, 58), Andrzej Gretka (19, 27), Michał Belica (22, 52), Adrian Parzyszek (28, 60), Bartomiej Gawlina (22), Mariusz Justka (32), Łukasz Mejka (55).
Kary: Tychy - 22; Katowice - 14 minut.
Widzów: 1 200.
Cracovia - KH Sanok 7:1 (3:1, 4:0, 0:0)
Bramki dla Cracovii
Piotr Sarnik (4, 15), Pavel Urban (18), Sławomir Wieloch (19), Rafał Twardy (26), Pawel Kozentra (27), Marcin Csorich (27); dla Sanoka: Tomasz Demkowicz (9).
Kary: Cracovia - 14; Sanok - 20 minut.
Widzów: 800.
Podhale - Unia 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Bramki dla Wojasa:
Jarosław Różański (15), Rafał Sroka (21), Dariusz Łyszczarczyk (23); dla Unii: Marcin Jaros (29), Marek Modrzejewski (35), Marcin Kozak (48), Mariusz Puzio (50).
Kary: Podhale - 4, Unia - 10 minut.
Widzów: 1500.

Wyniki 22 kolejki:
KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
- spotkanie rozegrane awansem we wtorek
Bramki dla Sanoka Marcin Niemiec (28), Piotr Ciepły (60); dla Stoczniowca: Zdenek Jurasek (9, 39), Artur Kostecki (2), Vaclav Balat (31).
Kary: KH - 8; Stoczniowiec - 24 minuty.
Widzów: 700.
Unia - Cracovia 10:3 (4:0, 5:1, 1:2) - spotkanie rozegrane awansem w czwartek
Bramki dla Unii: Mariusz Puzio (9, 14, 15, 31), Wojciech Wojtarowicz (12, 23), Marcin Jaros (28, 39), Mariusz Jakubik (35), Marek Stebnicki (52); dla Cracovii: Sebastian Smreczyński (22), Karel Horny (45), Oktawiusz Marcińczak (52).
Kary: Dwory Unia - 16; Cracovia - 22 minuty.
Widzów: ok. 700.
GKS Katowice - Podhale 2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Bramki dla GKS:
Tomasz Mirocha (44), Grzegorz Sobała (55); dla Podhala: Sebastian Biela (8, 22), Rafał Sroka (29), Zbigniew Podlipni (34), Krzysztof Zapała (39), Bartłomiej Piotrowski (59).
Kary: GKS - 16 minut w tym dziesięć za niespotowe zachowanie Jerzy Bułka; Podhale - 8 minut.
Widzów: 100.
TKH Toruń - GKS Tychy 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)
Bramki dla TKH:
Milan Furo (12, 45), Przemysław Bomastek (16, 24), Jarosław Dołęga (1), Daniel Laszkewicz (19); dla GKS: Michal Belica (14), Jarosław Kuc (49).
Kary: TKH - 10 minut i kara meczu za udział w bójce dla Tomasz Nikla; GKS - 28 minut, w tym kara meczu dla Adama Bagińskiego oraz kara meczu za udział w bójce dla Artura Gwiżdża.
Widzów: 2 000.

Opinie (1)

• Brawa dla jakubowskiego

Poziom meczu moze nie jakis super wysoki,ale sporo walki-obie ekipy pokazaywały prawie na kazdym kroku ze chcą wygrać to spotkanie!Wreszcie bardzo dobra postawa Jakubowskiego!bronił dobrze i miał troszke szczescia wiec czego chciec wiecej:)Jankowski po strzeleniu bramki sie starał a Skutchan zachowal sie jak powinien czech w naszej kadrze-brawo:) Miła postawa naszych kibiców i tych z Torunia.Panowie oby tak dalej,oby do przodu,teraz kazdy mecz,kazdy punkt jest wazny!Moze juz jutro wrocimy na fotel vice lidera:)pozdrawiam