Checz liderem II ligi

9 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Futbolistki TKKF Checz potwierdziły w Sianowie aspiracje awansu. Futbolistki TKKF Checz potwierdziły w Sianowie aspiracje awansu.

Komplet punktów w meczach wyjazdowych zdobyły gdyńskie drużyny piłki nożnej kobiet. I-ligowy Sztorm po zwycięstwie w Poznaniu 3:0 (1:0) opuścił przedostatnie miejsce w tabeli. Natomiast II-ligowa Checz po sukcesie w Sianowie 4:1 (3:0) objęła pozycję lidera.

KS Koziołek Poznań - Sztorm Gdynia 0:3 (0:1)
Bramki: Marczak 25 (karny), Plotzka 70, Cichosz 79

SZTORM: Lublewska - Ramotowska, A.Bużan, Maruszak, Wróbel - Stasiulewicz, K.Bużan, Marczak, Plotzka - Cichosz (80 Szulc), Czarniak (80 Lasota)

Gdynianki do Poznania pojechały jako przedostatni zespół w tabeli, ale drugie zwycięstwo w ligowych rozgrywkach pozwoliło im podskoczyć na piąte miejsce. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry, ale gdy tylko rzut karny na bramkę zamieniła Katarzyna Marczak to Sztorm na dobre przejął inicjatywę.

Choć podopieczne Krzysztofa Własnego do przerwy nie powiększyły przewagi, ostatnie 20 minut przyniosło im kolejne dwa trafienia. Najpierw uderzeniem z rzutu wolnego na 2:0 podwyższyła Aneta Plotzka, a wynik spotkania na blisko dziesięć minut przed końcem gry ustaliła bramkostrzelna Marta Cichosz.

Co ciekawe, nękany w tym sezonie przez kontuzje Sztorm w lidze punkty zdobywa do tej pory wyłącznie na wyjeździe (wcześniej wygrał 4:0 w Opocznie), ale na własnym boisku kolekcjonuje wysokie porażki. Szansa na odwrócenie niekorzystnej passy w Gdyni nadarzy się w niedzielę, gdy o godzinie 15:00 gdynianki podejmą zespół bezpośredniego sąsiada w tabeli, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Pozostałe wyniki 5. kolejki grupy północnej I ligi
Ceramika Opoczno - Olimpia Szczecin 2:1, Stilon Gorzów Wielkopolski - Zagłębie Lubin 1:4, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - MUKS Praga Warszawa 2:2, Medyk II Konin - TS Polonia Poznań 1:0.

10. LKS Ceramika Opoczno 5 1 0 4 3:18 3

UKS Victoria Sianów - Checz Gdynia 1:4 (0:3)
Bramki: Mnich 11, 80 Bańkowska 38, Bartosik 44 - Grzelak 46

CHECZ: Ciesielska - Żagiel, Pobłocka, Kopka - Misior (81 Dawidowska), Bańskowska, Zegan, Chyła, Bruska - Mnich, Bartosik (46 Kopeć)

Zwycięstwo odniosły także piłkarki II-ligowej Checzy Gdynia. W Sianowie zespół trenera Mateusza Bieszke pokonał dotychczasowego lidera grupy wielkopolskiej - UKS Victorię Sianów 4:1 i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli!

Początek spotkania należał do gospodyń, które w pierwszych dziesięciu minutach wypracowały dwie klarowne okazje do zdobycia bramki. Tego dnia skuteczność nie była jednak mocną stroną Victorii. Co się nie udało sianowiankom, udało się ekipie z Gdyni. W 11. minucie za sprawą Iwony Mnich, Checz objęła prowadzenie. Dla Iwony była to już siódma bramka w sezonie. Co ciekawe, przy strzale asystowała jej... bramkarka Malwina Ciesielska.

Mnich nie poprzestała na jednym trafieniu, bowiem w 80. minucie ustaliła wynik meczu na 4:1 dla Checzy. Jeszcze przed przerwą do bramki gospodyń trafiały również: Ilona Bańkowska oraz Magdalena Bartosik. Gdynianki mogą mówić o sporym szczęściu, że na przerwę schodziły bez straty bramki. Duża w tym zasługa fatalnej skuteczność Victorii i bardzo dobrej postawy Ciesielskiej.

Gdynianki zagrały skutecznie w ataku, i w nagrodę objęły prowadzenie w tabeli II ligi grupy wielkopolskiej. Teraz czeka je dłuższa przerwa, gdyż kolejny mecz Checz rozegra 27 października o godzinie 15:00 z Tucholanką Tuchola.

- Bardzo się cieszę, że w końcu udało nam się wspiąć na sam szczyt tabeli. Mimo wysokiej wygranej z drużyną z Sianowa w okresie przygotowawczym wiedziałyśmy, że tym razem może być trudniej. Tak też było. Dziewczyny z Sianowa stworzyły dużo sytuacji na szczęście żadna z nich nie zakończyła się bramką. My od samego początku byłyśmy skoncentrowane i mimo małej "nerwówki" szybko udało nam się objąć prowadzenie. Każda z nas dała z siebie wszystko. Chciałabym pogratulować Malwinie, bo ten mecz był zdecydowanie jednym z lepszych w jej wykonaniu. Dziewczyny coraz lepiej się rozumieją, a to przekłada się na boisku - powiedziała Kamila Kopeć, która w przerwie spotkania zmieniła na boisku Magdalenę Bartosik.

Pozostałe wyniki 6. kolejki grupy wielkopolskiej II ligi
Pogoń Women Szczecin II - GOSRiT Luzino 5:0, KS Juvenia-Błękitni Stargard Szczeciński - MLKS Tucholanka Joltex Tuchola 3:4.
Drużyna gości nie dojechała na mecz KKP II Metal Group Bydgoszcz - GSS Grodzisk Wielkopolski oddając spotkanie walkowerem (0:3).

Opinie (7)

• i takiemu klubowi powinna kibicować Gdynia,a nie (2)

• 4 5

• to fakt, baltyk nie ma stadionu i gra goscinnie na rugby/ (1)

• 3 6

• Cwaniaczku, a arka ma? Płaci to gra... jak..ku...a

• 1 1

• Juve słabo w Serie A lepiej sobie radzą...

• 2 0

• Gdynianki extra sobie radzą, ..

• 1 1

• Checz Gdynia

pamiętam jak dziewczyny grały czasami mecze, przed meczami Arki na Ejsmonda. Wtedy włączały się do walki o tytuł Mistrza Polski. Może by tak stworzyć jedną drużynę z połączenia ze Sztormem. Wtedy była by szansa, by znowu stać się jedną z najlepszych drużyn w Polsce.