Chrobry Głogów - Lechia Gdańsk 2:4. Luis Fernandez z hat-trickiem w debiucie

22 lipca 2023, godz. 17:00
Opinie (210)

Lechia Gdańsk pewnie wygrała z Chrobrym Głogów 4:2. W centrum zdjęcia autorzy goli: Luis Fernandez, zdobywca hat-tricka oraz Jan Biegański. Lechia Gdańsk pewnie wygrała z Chrobrym Głogów 4:2. W centrum zdjęcia autorzy goli: Luis Fernandez, zdobywca hat-tricka oraz Jan Biegański.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 4:2 (2:1) w 1. kolejce Fortuna 1. Ligi. Początek meczu i łatwo stracona bramka po rzucie rożnym zdawała się potwierdzać obawy, czy zestawiona w mocno eksperymentalnym składzie drużyna stanie na wysokości zadania. Jednak rację miał trener Szymon Grabowski, który zapowiadał niespodziankę. Czym dłużej trwała gra tym biało-zieloni poczynali sobie coraz śmielej, a ze stworzonych sytuacji zasługiwali nawet na to, aby ich zwycięstwo było bardziej okazałe. Wyrównał Jan Biegański, a następnie hat-tricka zaliczył Luis Fernandez. Co ciekawe dla gospodarzy gole strzelali byli piłkarze... Lechii: Grek Mavroudis BougaidisMateusz Machaj.

11 Lebedyński

Rezerwowi: 1 Węglarz, 3 Michalec, 7 Bogusz, 9 Ozimek, 10 Wolsztyński, 20 Pieczarka, 27 Wojtyra, 44 Zarówny, 89 Machaj

9 Zjawiński

Rezerwowi: 22 Kałduński, 17 Poznański, 20 Conrado, 42 Kardaś, 43 Rzeźnik, 45 Bajko, 77 Borkowski, 80 Lemka,
  • 67' 5 Bougaidis Zmiany 44 Zarówny
  • 67' 71 Steblecki Zmiany 10 Wolsztyński
  • 73' 30 Bartlewicz Zmiany 27 Wojtyra
  • 73' 11 Lebedyński Zmiany 89 Machaj
  • 81' 13 Kuzdra Zmiany 7 Bogusz
Zmiany Zmiany
  • 72' 10 Fernandez Zmiany 20 Conrado
  • 85' 30 Szczepański Zmiany 42 Kardaś
  • 90+4 19 Diabate Zmiany 77 Borkowski
  • 90+4 79 Sezonienko Zmiany 43 Rzeźnik
  • 12' Bougaidis
  • 90+7 Machaj karny
Bramki Bramki
  • 32' Biegański
  • 45+3 Fernandez
  • 53' Fernandez karny
  • 66' Fernandez karny
  • 49' Bougaidis
  • 78' Mandrysz
Kartki Kartki
  • 39' Sezonienko
  • 52' Dybowski
  • 58' Kałahur

Lechia cały czas jest w budowie. W przededniu meczu został wypożyczony bośniacki pomocnik z Łotwy

Lechia Gdańsk wypożyczyła pomocnika z mistrza Łotwy

wiele rzeczy jest obecnie w Lechii... przejściowych, nawet meczowe stroje

Kto i co dotrwa w Lechii Gdańsk do końca sezonu?

z "11" która niespełna 2 miesiące temu kończyła rozgrywki ekstraklasy, pozostało tylko dwóch zawodników: Piła i Sezonienko

Porównaj obecny skład z tym z ekstraklasy

eksperymentalne ustawienie zwłaszcza na środku obrony. Dziś zagrają młodzieżowcy: nominalny pomocnik Neugebauer i debiutant w pierwszej drużynie - Brzęk, który jest obrońcą, ale prawym

Przeczytaj o kłopotach w Lechii z obrońcami

debiutują też: Mikułko, Fernandez i Kałahur. Opaskę kapitana przejął wracający z wypożyczenia z Warty Poznań - Szczepański

Przypomnij sobie, kto odszedł, kto przyszedł do Lechii

na ławce dawno nie widziany Conrado, ponadto czekający na debiut Poznański oraz sama młodzież

Lechia ustaliła ceny biletów i karnetów

Piła (LECHIA Gdańsk), który z konieczności dziś na prawej obronie, do Lechii przyszedł z Chrobrego
natomiast w Chrobrym z byłych zawodników Lechii są: Bougaidis (Chrobry Głogów) i Machaj (Chrobry Głogów)
piłkarze na prezentacji. Lechia zielone stroje, Chrobry pomarańczowe koszulki w czarne pasy oraz czarne spodenki
pożegnanie kończącego karierę Ilkowa-Gołąba, który z boiska przenosi się do sztabu trenerskiego Chrobrego. Koszulka z nr 263, czyli tyle ile rozegrał meczów w głogowskich barwach
1'
mecz od środka rozpoczął Chrobry
4'
na razie gra od jednej 16 do drugiej, bez spięć podbramkowych
5'
na trybunach tylko gospodarze, na Lechii po przerwanym meczu w Gliwicach ciąży zakaz wyjazdowy dla kibiców do końca roku
7'
bez próby strzału na bramkę z obu stron, posiadanie piłki obecnie 51:49 na korzyść miejscowych
9'
"My czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - niecierpliwią się miejscowi kibice
10'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Kuzdry (Chrobry Głogów)
11'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Stebleckiego (Chrobry Głogów) i będzie kolejny korner
12'
[1:0] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bougaidis. Grecki obrońca bez sentymentów dla Lechii, w której grał w sezonie 2014/15. Strzelił gola głową z 6-7. metra, wygrywając pojedynek z Brzękiem, a z narożnika boiska dośrodkował Bartlewicz
14'
Tupaj (Chrobry Głogów) nie utrzymał piłki w boisku. Od autu rozpocznie Lechia
15'
próba szybkiego ataku Lechii, ale na spalonym Fernandez (LECHIA Gdańsk)
16'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z około 40 metrów do piłki doszedł w "16" Sezonienko (LECHIA Gdańsk), ale próba jego strzału została zablokowana
18'
Biegański (LECHIA Gdańsk) próbuje rozegrać akcje, ale rozkłada bezradnie ręce, bo nie ma do kogo zagrać
19'
w końcu piłka do Diabate (LECHIA Gdańsk), który jednak niemal z zerowego kąta zagrał poza bramkę
20'
teraz Diabate (LECHIA Gdańsk) po wbiegnięciu w pole karne wycofał piłkę, ale tam nie było żadnego z jego kolegów
21'
Steblecki (Chrobry Głogów) minął dwóch zawodników Lechii i strzelił w boczną siatkę
22'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) z własnej połowy posłał piłkę pod pole karne rywali, ale tam osamotniony Zjawiński sfaulował Estigarribię (Chrobry Głogów)
24'
dośrodkowanie Kałahura (LECHIA Gdańsk), ale Diabate (LECHIA Gdańsk) nie zdołał się złożyć do strzału głową
25'
szybki atak gospodarzy zakończony niecelnym strzałem Stebleckiego (Chrobry Głogów). Lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do będącego w polu karnym Lebedyńskiego
26'
odważne ustawienie Lechii, gdyż gra z dwoma napastnikami. W tej roli: Zjawiński i Fernandez (LECHIA Gdańsk). Jednak na razie bez celnego strzału
26'
rykoszet po strzale Kuzdry (Chrobry Głogów). Rzut rożny dla Chrobrego
27'
Chrobry krótko rozegrał korner i stracił piłkę. Kontrę Lechii celnym strzałem zakończył Diabate (LECHIA Gdańsk)
27'
Dybowski (Chrobry Głogów) złapał piłkę, bo uderzeni Diabate (LECHIA Gdańsk) było techniczne, ale bardzo lekkie
28'
przerwana akcja Lechii przed polem karnym Chrobrego, gdyż ręką przy przyjęciu piłki pomógł sobie Fernandez (LECHIA Gdańsk)
29'
Lebedyński w dobrej sytuacji, ale kończy się tylko na rzucie rożnym
29'
i kolejny korner, tym razem po interwencji Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
30'
"Gol, gol, gol, róg, róg, róg" - z trybun
30'
po dośrodkowaniu Bartlewicza (Chrobry Głogów) z narożnika boiska w polu karny pada Stuglis (Chrobry Głogów). Sędzia puścił grę
31'
na spalonym Bougaidis (Chrobry Głogów)
32'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biegański. Piękny strzał Janka z około 25 metrów. Uderzył tzw. prostym podbiciem, a mocno kopnięta piłka wpadła przy lewym słupku bramki Chrobrego. Asysta dla Piły
33'
przerwa dla piłkarzy na uzupełnienie płynów
36'
mają kłopoty lechiści z powstrzymaniem Stebleckiego (Chrobry Głogów). Tym razem po serii jego zwodów piłkę z pola karnego wybił Brzęk (LECHIA Gdańsk)
37'
Biegański (LECHIA Gdańsk) faulował niespełna 30 metrów od własnej bramki, ale źle Chrobry rozegrał rzut wolny i żadnego zagrożenia dla Lechii nie było
39'
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk) po faulu na Stebleckim.
39'
Mikułko (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Bartlewicza (Chrobry Głogów)
41'
i jeszcze raz dobrze Mikułko (LECHIA Gdańsk). Tym razem poradził sobie z dośrodkowaniem Tupaja (Chrobry Głogów)
44'
Bougaidis (Chrobry Głogów) wrzucił z autu w pole karne, słabo uderzył głową Lebedyński i Mikułko (LECHIA Gdańsk) pewnie przejął piłkę
44'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) w kierunku Fernandeza (LECHIA Gdańsk), ale Hiszpan na spalonym
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Szczepański (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne, ale Fernandez (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do strzału
45+1
rykoszet po strzale Fernandeza (LECHIA Gdańsk), z bliska próbował jeszcze dobijać Zjawiński, ale Dybowski (Chrobry Głogów) nie dał się pokonać
45+3
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fernandez. Pięknie uderzył Diabate sprzed pola karnego. Dybowski z trudem odbił piłkę. Dopadł do niej Sezonienko i przekazał w okolice narożnika "16" do Fernandeza. Hiszpan poprowadził piłkę przed polem karnym, a gdy był na wysokości środka bramki, a nikt do niego nie doskoczył, uderzył nie do obrony!
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CHROBRY GŁOGÓW - LECHIA GDAŃSK 1:2
Lechia szybko straciła gola i najwyraźniej wówczas z eksperymentalnie zestawionego składu opadła trema. Jako że Chrobry z wyjątkiem indywidualnych akcji Stebleckiego (Chrobry Głogów) nie naciskał zbyt mocno, Lechia z minuty na minuty poczynała sobie coraz śmielej. W środku boiska kontrolę starał się przejąć Biegański (LECHIA Gdańsk), który nie tylko przerywał akcję rywali, ale także rozgrywał piłki do przodu. Gdy zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, zdobył wyrównanie.
Natomiast ostatnie minuty przed przerwą to już zdecydowanie ofensywna gra Lechii. Dybowski (Chrobry Głogów) dwukrotnie ratował Chrobrego, ale przy strzale Fernandeza (LECHIA Gdańsk) nie miał żadnych szans.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
efektowny strzał Fernandeza (LECHIA Gdańsk), Dybowski (Chrobry Głogów) z trudem wypchnął piłkę poza bramkę
47'
krótko rozegrany rzut rożny przez Neugebauera (LECHIA Gdańsk), ale bez zagrożenia dla Chrobrego
49'
Żółtą kartką został ukarany Bougaidis (Chrobry Głogów).
51'
nieznacznie pomylił się Fernandez (LECHIA Gdańsk) po podaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk)
51'
odpowiedź Kuzdry (Chrobry Głogów), który strzelił w boczną siatkę bramki Lechii
52'
rzut karny dla Lechii po faulu Dybowskiego (Chrobry Głogów) na Sezonience. Bramkarz nie trafił piąstkowaniem i przewrócił Kacpra
52'
Żółtą kartką został ukarany Dybowski (LECHIA Gdańsk) za faul na Sezonience
53'
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fernandez z rzutu karnego. Pewny strzał Luisa, który zwodem przed strzałem zmylił bramkarza. Posłał piłkę w lewy róg bramki, gdy Dybowski rzucił się w prawy
58'
Żółtą kartką został ukarany Kałahur (LECHIA Gdańsk).
58'
Lechia poradziła sobie z dośrodkowaniem Bartlewicza (Chrobry Głogów) z rzutu wolnego
60'
zablokowany strzał Stebleckiego (Chrobry Głogów), a po dobitce Mandrysza (Chrobry Głogów) piłka poszybowała nad poprzeczką
61'
Stuglis (Chrobry Głogów) chyba ręką zatrzymał piłkę po strzale Diabate (LECHIA Gdańsk). Sytuacja będzie sprawdzana na VAR
62'
nie ma rzutu karnego dla Lechii
63'
znów sprawdzany jest VAR
64'
sędzia biegnie do monitora, aby sam ocenić sytuację
64'
teraz chyba sędzia sprawdza, czy nie było zagrania ręką Kuzdry (Chrobry Głogów) przy zagraniu Sezonienki (LECHIA Gdańsk), po którym piłka wyszła na rzut rożny
65'
rzut karny dla Lechii!
66'
[1:4] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fernandez z rzutu karnego. Tym razem Hiszpan strzelił w prawy róg i tam rzucił się bramkarz, ale nie sięgnął piłki
67'
podwójna zmiana Chrobrego
67'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bougaidis, w jego miejsce wchodzi Zarówny.
67'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Steblecki, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
72'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fernandez, w jego miejsce wchodzi Conrado.
72'
Fernandez (LECHIA Gdańsk) debiut w Lechii zwieńczył hat-trickiem!
73'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartlewicz, w jego miejsce wchodzi Wojtyra.
73'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lebedyński, w jego miejsce wchodzi Machaj.
75'
zablokowany strzał Wolsztyńskiego (Chrobry Głogów), a Biegański (LECHIA Gdańsk) wybił poza bramkę piłkę spod nóg Machaja (Chrobry Głogów)
75'
Mikułko (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Machaja (Chrobry Głogów) z narożnika boiska
76'
Wojtyra (Chrobry Głogów) zagrał w boczną siatkę bramki Lechii
77'
strzały w ogóle 13:12 na korzyść Lechii, a celne strzały aż 9:2
77'
Conrad (LECHIA Gdańsk) wyprowadził szybką kontrę, ale w narożniku pola karnego stracił ją Kałahur (LECHIA Gdańsk)
78'
Żółtą kartką został ukarany Mandrysz (Chrobry Głogów).
78'
zagranie Tupaja (Chrobry Głogów) wzdłuż pola karnego Lechii. Nikt nie przeciął piłki
79'
piłka spadła na górną siatkę bramki Mikułki (LECHIA Gdańsk) po zagraniu Mandrysza (Chrobry Głogów)
81'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuzdra, w jego miejsce wchodzi Bogusz.
81'
Kuzdra (Chrobry Głogów) po dośrodkowaniu Szczepańskiego (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
82'
bez zagrożenia dla rywali po rzucie rożnym Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
83'
zablokowany strzał Wolsztyńskiego (Chrobry Głogów), będzie korner
84'
błąd Mikułko (LECHIA Gdańsk), który nie złapał piłki na 5. metrze przed własną bramką. Na szczęście dla Lechii Wojtyra (Chrobry Głogów) spudłował
85'
nieudane dośrodkowanie Tupaja (Chrobry Głogów)
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szczepański, w jego miejsce wchodzi Kardaś.
85'
dla niespełna 17-letniego Kardasia (LECHIA Gdańsk) to debiut w Lechii
86'
kapitanem Lechii Conrado (LECHIA Gdańsk), gdyż to jemu opaskę przekazał Szczepański (LECHIA Gdańsk)
87'
Brzęk (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Machaja (Chrobry Głogów) sprzed pola karnego
88'
Biegański (LECHIA Gdańsk) nie zgadza się z arbitrem, ale odgwizdany jego faul przed polem karnym Lechii
89'
niecelny strzał z rzutu wolnego Wolsztyńskiego (Chrobry Głogów)
89'
rzut rożny dla Chrobrego, spieszą się już gospodarze
90'
zablokowany strzał Mandrysza (Chrobry Głogów)
90'
Dybowski (Chrobry Głogów) złapał piłkę po strzale Zjawińskiego
90'
aż 7 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Wojtyra (Chrobry Głogów) nie zdołał oddać strzału głową. Od bramki grę wznowi Mikułko (LECHIA Gdańsk)
90+2
szykują się dwa kolejne debiutu gdańskich juniorów
90+4
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Diabate, w jego miejsce wchodzi Borkowski.
90+4
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Rzeźnik.
90+6
ataki Chrobrego w końcówce, dobra interwencja Brzęka (LECHIA Gdańsk), który wybił piłkę z własnej "16"
90+6
faul Borkowskiego (LECHIA Gdańsk) na Tupaju tuż przy linii bocznej pola karnego Lechii i będzie rzut wolny dla gospodarzy
90+7
sędzia nie pozwala Machajowi (Chrobry Głogów) rozegrać rzutu wolnego, a dyktuje rzut karny dla Chrobrego. Najwyraźniej była interwencja VAR
90+7
[2:4] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Machaj z rzutu karnego. Mocny strzał Machaja w lewy róg i mimo że Mikułko tam się rzucił nie odbił piłki
90+7
Machaj (Chrobry Głogów), jako był piłkarz Lechii, pokazuje kolegom, by powstrzymali się z gratulacjami
90+8
KONIEC MECZU. CHROBRY GŁOGÓW - LECHIA GDAŃSK 2:4
"Tak się bawi i wygrywa Lechia Gdańsk" - tak krzyczą piłkarze Lechii
Lechia w drugiej połowie kontrolowała grę i mogła nawet wygrać wyżej. Nim Fernandez (LECHIA Gdańsk) podążył po hat-tricka, wykorzystując dwa rzutu karne, miał dwie sytuacje z gry, które mógł zamienić na gole. Jednak w tej połowie najwyraźniej w Głogowie bramki mogły padać tylko z jedenastek. W doliczonym czasie gry były piłkarz... Lechii - Machaj (Chrobry Głogów) zmniejszył rozmiary porażki Chrobrego z karnego, który został podyktowany po faulu gdyńskiego debiutanta - Borkowskiego (LECHIA Gdańsk).

22 lipca 2023, godz. 15:00