• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Color Day PG (5 opinii)

Color Day PG jest akcją charytatywną organizowaną przez trzy Wydziałowe Rady Studentów Politechniki Gdańskiej, mianowicie WRS Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, WRS Architektury oraz WRS Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Jest to druga edycja tego wydarzenia i po raz kolejny odbędzie się ono na terenie Kampusu Politechniki Gdańskiej. Impreza składa się z dwóch części - Color Run, czyli kolorowy bieg studentów politechniki i mieszkańców Trójmiasta oraz Color Fest - barwny festyn, na którym odbędą się licytacje gadżetów i pamiątek przekazanych przez sławne osobistości, koncerty oraz sypanie kolorowych proszków przez zgromadzoną publiczność.

cze 1

sobota, godz. 4:18

Sopot Plaża, Traugutta
bilety 33 zł
cze 2

niedziela, godz. 10:00

Gdańsk Brzeźno, parking na końcu al. Jana...
bilety 59 zł
przedsprzedaż 49 zł
Tegoroczny Color Day PG odbędzie się 30 maja na Politechnice Gdańskiej pod Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa.
https://colordaypg.pl/
https://www.facebook.com/colordaypg

"Studenci Politechniki Gdańskiej wzięli sprawy w swoje ręce organizując dzień pełen koloru, sportu i dobrej zabawy."
Trójmiasto.pl

"Było naprawdę kolorowo - bo jakie inne słowo by tu pasowało? Żeby jednak oddać całościowy opis imprezy, trzeba byłoby tam być."

Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

Inspiracja:
Inspiracją dla naszego wydarzenia jest hinduskie święto Holi. W Indiach jest to święto radości, przebaczenia i nowego porządku, przypadające na przełomie lutego i marca. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik polskiego Pierwszego Dnia Wiosny. W zależności od regionu Indii, święto to ma różny przebieg, jednak rzeczą wspólną jest przede wszystkim szczęście i radość malowane na ubrudzonych kolorowymi proszkami twarzach ludzi.

"Dzień pełen koloru, sportu i dobrej zabawy, a to wszytko w szczytnym celu. Taki pomysł realizują studenci Politechniki Gdańskiej, postanowili ubarwić atmosferę w mieście inspirując się Hinduskim świętem radości. Motywem przewodnim są kolorowe proszki, na których brak nie będziecie narzekać podczas festynu."
Radio ESKA

Komu pomagamy:
Dla ekipy Color Day PG jednak nie posypywanie się proszkami ma największe znaczenie. Chcemy jak najbardziej zachęcić studentów oraz mieszkańców Trójmiasta do pomocy małym podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. To z myślą o tych maluchach przygotowujemy całą imprezę.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci to Fundacja, która swoją opieką obejmuje dzieci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi. Zapewniana jest pomoc lekarska oraz pielęgniarska. Hospicjum oferuje także wsparcie psychologiczne dla rodzin swoich podopiecznych.

Funkcjonowanie Hospicjum jest możliwe jedynie dzięki hojności ludzi dobrego serca - zarówno osób prywatnych jak i firm. Każda pomoc finansowa jest na wagę złota, dlatego właśnie powstał Color Day PG.

Podczas rejestracji do Color Run, każdy zawodnik wpłaca symboliczną cegiełkę w wysokości 10zł. Następnie podczas Color Fest przeprowadzane są licytacje przedmiotów ofiarowanych przez Gwiazdy wspierające naszą akcję. Cały dochód - zarówno z rejestracji uczestników biegu, jak i z licytacji - przekazywany jest Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci.

"Dzień Dziecka to dobra data na imprezę charytatywną?
najlepsza, w takich dniach myślimy o innych"

Trójmiasto.pl

"(...)dlatego ucieszyłem się, że w końcu taka impreza - bo do tej pory odbyło się ich na świecie ponad 50 - dotarła też do Gdańska, a cała akcja została wymyślona przede wszystkim po to, aby pomóc dzieciom z Pomorskiego Hospicjum, gdyż wpisowe przekazane zostało właśnie tam."
Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

Color Run:

Głównym elementem Color Day PG jest Color Run, czyli charytatywny bieg na terenie Politechniki Gdańskiej i terenach z nią sąsiadujących. Warunkiem uczestniczenia w biegu jest wpłata tzw. cegiełki, której koszt wynosi symboliczne 10 zł. Całkowity dochód z zakupionych "cegiełek" zostaje przekazany Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Na całej trasie biegu uczestnicy posypywani są kolorowymi proszkami, zgodnie z tradycją indyjskiego święta Holi, do którego cała akcja nawiązuje. W tym biegu nie ma wygranych i przegranych, a sam udział w nim to przede wszystkim świetna zabawa i radość z niesienia pomocy.

Zapraszamy do rejestracji na tegoroczny bieg: https://colordaypg.pl/rejestracja/

"Color Run to bieg inspirujący się hinduskim świętem radości i wiosny Holi, podczas którego setki ludzi na ulicach wspólnie obsypują się specjalnym, całkowicie nieszkodliwym dla zdrowia, kolorowym proszkiem. Czyli my sobie wesoło hasamy, a wszyscy wokół obsypują nas takimi wielobarwnymi proszkami ;)."
Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

"Gdy dobiegałem - a raczej frunąłem radośnie - do mety, żałowałem, że to już koniec. To był prawdziwy kolorowy zawrót głowy!"
Dariusz Lulewicz - pamiętnik maratończyka (maratonypolskie.pl)

Color Fest
Color Fest to impreza, w ramach której organizowane są koncerty oraz występy artystyczne, które na pewno będą nie lada atrakcją. To właśnie podczas Color Fest wraz z przyjaciółmi będziemy posypywać się różnobarwnym pyłem. W przerwach między występami, podczas licytacji, można kupić liczne wartościowe przedmioty przekazane przez znamienite Osobistości z Trójmiasta i nie tylko. W zeszłym roku pod młotek poszły m.in. rękawice bokserskie mistrza Polski i świata Dariusza Michalczewskiego czy płyta zespołu Golden Life z ich podpisami. Dochód z licytacji również wspomoże Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Podczas imprezy będzie można wziąć udział również w wielu interesujących konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

"Drugim etapem będzie Color Fest, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, planowane są między innymi konkursy, licytacje, występy artystyczne oraz koncerty."

Opinie (5) 1 zablokowana

 • bardzo nietrafiony termin (2)

  Czy organizatorzy zwrócili uwage, ze tego samego dnia odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń w Trójmieście?!?!Streetwaves?;)

  • 6 1

  • (1)

   część ekipy organizacyjnej też bardzo nad tym ubolewa, ale jest to termin najlepszy z możliwych :/

   • 2 0

   • noo

    Różowej Różycce też pasi

    • 1 0

 • co będzie licytowane?

  czy już wiadomo

  • 3 0

 • czy ktos widział moją córeczkę

  wolają na nią Różowa Różyczka i podobno coś tam będzie robić

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31.05 g.20.00
King Szczecin
01.06 g.12.00
Orlen Orkan Sochaczew
01.06 g.16.30
Innpro ROW Rybnik
01.06 g.17.00
Zawisza Bydgoszcz
02.06 g.20.40
King Szczecin
30.05 g.20.40
mecz trwa
Odra Opole
27.05 g.20.00
Śląsk Wrocław
26.05 g.15.05
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
26.05 g.15.00
Miedź Legnica
26.05 g.15.00
GKS Katowice