Czas na rewanż

12 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
W poprzednim sezonie na pierwszą wygraną nad GKS Tychy w regulaminowym czasie hokeistom Energi Stoczniowca przyszło czekać aż do jedenastego meczu tych drużyn, a i tak zamknęła ona im drogę do awansu do finału PLH. W tych rozgrywkach gdańszczanie przegrali z tym rywalem na wyjeździe 1:4, choć po inauguracyjnej tercji prowadzili. Czas na rewanż! Początek gry w "Olivii" w piatek o godzinie 18.00.

Dwa remisy i osiem przegranych, w tym w finale Pucharu Polski - tak grali stoczniowcy z tyszanami. Przebudzenie nastąpiło 2 marca przy stanie 0:3 w półfinale play off! Wówczas miał miejsce kapitalny pościg, wyrównanie stanu rywalizacji po sukcesach 7:2, 3:2 i 3:2. Niestety, siódmy decydujący mecz był na wyjeździe. Nasza drużyna chyba za bardzo uwierzyła w swoją moc. Poszła na wymianę ciosów i przegrała aż 3:8. Jak zagra w piątek?

- Nie możemy pozwolić sobie na błędy. Trzeba grać szybko, wyprzedzać rywali, nie pozwolić rozwinąć im skrzydeł, ograniczyć pole manewru nie tylko Justce i Bagińskiemu, ale także takim groźnym napastnikom jak Bacul, Sarnik czy Parzyszek. Pod bramką rywali trzeba zaś wykazać się skutecznością. Sobecki zna dobrze swój fach i trudno go zaskoczyć - diagnozuje Henryk Zabrocki, trener gospodarzy.

Gdy nasza drużyna we wtorek eliminowała z Pucharu Polski Jastrzebie, notując jednocześnie pauzę w PLH, Tychy wygrały w Krakowie i wraz z Cracovią są teraz na szczycie tabeli. Gdańszczanie do tego duetu tracą tylko jeden punkt. Na wyjeździe pokazali, że z GKS potrafią powalczyć. Po pierwszej tercji prowadzili nawet 1:0 po golu Zdenka Juraska. - Po pierwszej tercji za bardzo rozluźniliśmy się, zapomnieliśmy o założeniach taktycznych, a ponadto dały się we znaki trudy podróży. Zdajemy sobie sprawę z klasy przeciwnika, bo to mistrz sprzed roku i teraz współlider tabeli. Ale my jesteśmy w takiej sytuacji, że chcemy grać o wygraną w każdym meczu, a przede wszystkim do tego zobowiązani jesteśmy przed własną publicznością. Na pewno będzie to ciężki mecz, ale i atmosfera będzie gorąca. Osobiście bardzo lubię mecze o stawkę, a przeciwko GKS zazwyczaj dobrze mi się gra - zapewnia Jarosław Rzeszutko, który zagra albo w drugim, albo w trzecim ataku.

Nie wiadomo, jak szkoleniowiec zestawi bowiem formacje ofensywne, bo są kłopoty zdrowotne. Rozchorował się Mikołaj Łopuski. Dopiero na rozjeździe szkoleniowiec zdecyduje, czy już można stawiać na kontuzjowanych ostatnio Macieja Urbanowicza i Marka Sowińskiego. Zagra na pewny Roman Skutchan. Czech dostał we wtorek wolne, bo narzeka na bóle w kolanie.

• hhhhhheeeeeejjjj STOCZNIA gggooollllllll!!!!

i proszę bez okrzyków w stylu jest tak wspaniale kochamy podhale

• 0 0

• KULTURA

PANOWIE PEŁNA KULTURA TRZEBA PRZEŁAMAĆ SIĘ I W KOŃCU ZACZĄĆ WYGRYWAĆ Z TYCHAMI OBY DZISIAJ