Czeskie gole

19 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Hokeiści Stoczniowca pokonali KH Sanok 6:1 (1:1, 3:0, 2:0) w trzecim meczu o utrzymanie w ekstralidze. Wszystkie gole dla gdańszczan zdobyli Czesi. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Zdenek Jurasek, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu w miejscowych szeregach. Tym samym podopieczni Henryka Zabrockiego objęli prowadzenie 2-1 w play off. Czwarty pojedynek odbędzie się we wtorek w Sanoku. Początek gry godzina 17.00.

Bramki: 1:0 Jurasek (asysta Paweł Benasiewicz; przewaga 5 na 4) 2. minuta; 1:1 Maciej Mermer (Tomasz Demkowicz) 6; 2:1 Marek Pavlacka (Łukasz Zachariasz-Bartłomiej Wróbel) 34; 3:1 Jurasek (Zachariasz) 37; 4:1 Pavlacka (Roman Skutchan-Jurasek; 5 na 4) 40; 5:1 Skutchan (Pavlacka-Jarosław Rzeszutko) 55; 6:1 Jurasek (Filip Drzewiecki) 59.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Leśniak, Skrzypkowski; Skutchan, Pavlacka, Rzeszutko - Benasiewicz, Rompkowski; Drzewiecki, Zachariasz, Jurasek - Wróbel, Smeja; Grobarczyk, Słodczyk, Kostecki.

Kary Stoczniowiec 18; Sanok 24 minuty.

Zaczęło się źle. Sebastian Bukowski "grał" w trzeciej parze obrońców tylko w meczowym protokole. W rzeczywistości pękł mu łyżwiarski but, a że nie było zapasowego, nie miał w czym wyjechać na lód! Tym samym Wróblowi sekundował Michał Smeja.

W pierwszej tercji gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale zawodzili pod względem skuteczności. Wprawdzie już w drugiej minucie Jurasek po niecelnym strzale Benasewicza przytomnie zabrał krażek zza bramki i umieścił go w siatce, ale później jego koledzy pudłowali. Pavlacka trafił w słupek, a m.in. Zachariasz i Rzeszutko zawodzili, uderzając nieceilnie z kilka metrów. Sanoczanie próbowali kontraatakować. Jeden z takich wypadów przyniósł wyrównanie, gdy Mermer i Demkowicz pojechali na naszą tercję w przewadze 2 na 1.

W 31. minucie Jurasek trafił w słupek. Była to przygrywa do minut, które wstrząsnęły Sanokiem. W 34. minucie gdańszczanie wyszli 3 na 1, a krążek jak po sznurku krażył między kijami Zachariasza, Wróbla i Pavlacki, a ten ostatni wepchnął go do siatki. Trzy minuty później strzelał Zachariasz, a stojący przed bramkarzem Jurasek zatrzymał krążek, obrócił się i wpakował go pod poprzeczkę. W końcówce przez 62 sekund "Stocznia" grała z przewagą dwóch zawodników, bo na ławce kar siedzieli Adam Fraszko i Bartłomiej Talaga. Gdy upłynęła pierwsza z tych kar, a do końca tercji było 6 sekund, gola strzelił Pavlacka. W ostatniej odsłonie goście nie potrafili odrobić strat, a w ostatnich minutach gry dobili ich Czesi.

- Zawsze na nich liczyłem, czekałem aż sie odblokują, zagrają zespołowo, a nie indywidualnie - tak o strzeleckich popisał Czechów mówił trener Zabrocki. Natomiast Adam Worwa przyczyn niepowodzenia upatrywał w "dużej liczbie kar. Przeciwnik wykorzystał to bezlitośnie.

Czwarte starcie o utrzymanie w ekstralidze nastąpi we wtorek w Sanoku. Jeśli wygra Stoczniowiec, rywalizacja dobiegnie końca. Sukces sanoczan, oznacza piąty mecz w Gdańsku.

- Jeszcze tutaj przyjedziemy - odgraża się trener Worwa. - Szybko musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki, może dokonać roszad w składzie, bo w zanadrzu mam jeszcze dwóch obcokrajowców. Ekstraliga jest w Sanoku potrzebna. Wkrótce mieć będziemy nową halę, na nasze mecze przychodzi ponad dwa tysiące kibiców, a najwierniejsi z nich byli nawet tutaj dziś z nami.

Trener Zabrocki ma nadzieje, że wszystko skończy się w Sanoku. - Tylko musimy grać szybko, pomysłowo, skutecznie. We wtorek trzeba nastawić się na ciężką walkę, bo wysokie zwycięstwo w Gdańsku to już historia. Każdy mecz jest inny. Pojedziemy w tym samym składzie, bo choć treningi wznowił Paweł Jakubowski, to nie będę nic zmieniał - dodaje gdański szkoleniowiec.

• ....

Bramki szczegolnie 3 pierwsze byly porywajace... pewnie dlatego, ze gra Naszych wydawala sie w pierwszej tercji bardzo anemiczna i typowo niedzielna .....

• 0 0

• no to...

będzie 5 meczy

• 0 0

• jest szansa

Mamy wielką szansę na utrzymanie w lidze. Apeluje do kierownictwa Stoczniowca Naszego Ukochanego Klubu :Panowie zobaczcie co się dzieje Z Gdańskim hokejem ,cała Polska się z nas śmieje .Kupcie w końcu dobrych zawodników ,którzy gwarantują walkę o medale !!!!!!!! Niech hala Oliwia wypełni się po brzegi !!!!!!!

• 0 0

• Pytanie

Czy siódme miejsce w ekstraklasie oznacza utrzymanie czy grają braaż z wicemistrzem I ligi

• 0 0

• Dopóki Prezes PAN

bedzie rządził i dzielił w "Stoczniowcu" tak długo nie bedzie tu dobrego hokeja. Szkoda tylko tych wszystkich lat wywalonych w kosmos..
    info dla niezorientowanego: siódme miejsce gwarantuje utrzymanie w eksrtalidze. Jeżeli jutro wygramy w Sanoku to koniec play off 'u, jesli nie to w piątek decydujący mecz w Gdańsku. (gramy do trzech zwycięstw, narazie 2 : 1 dla Stoczni.

• 0 0

• Zastanawiam sie czy było warto wydawac tyle kasy przez cały sezon na Czechów (oczywiście oprócz Juraska).Mozna było dwóch albo jednego dobrego zakontraktować w grudniu na play off.A kase z ich wypłat dac do podziału drużynie w przypadku awansu do 4.

• 0 0

• warto zatrodniac czechow

poza juraskiem zobaczcie jak sie spisuje skutchan jak nie ma bramki to ma asyste w prawie kazdym meczu punktuje. a co do prezesa KOSTECKI NA SYBIR !!! wszystkie dyscypilny sie sypia bo nie daje kasy chociarz sukcesy sa np. lyzwiarstwo dooki on bedzie cala kase zagarnial dla siebie zawsze tak bedzie

• 0 0

• Asysty i bramki moze i Czesi mają ale z jakimi zespołami.Nie wspomne juz ze przez 2-3 rundy Skutchan i Pavlacka mieli kontuzje.Ja mysle ze lepiej dac wieksza kase młodym (i zwiazac ich z klubem) niz brac czeskich emerytów.
    A tak za rok Urbanowicz,Odrobny,Rzeszutko,Drzewiecki odejdą bo po co maja grac za grosze a Czesi sie na nas wypną.

• 0 0

• stocznia sie utrzyma SPOKO!!!!

TYLKO PYTANIE DO KOSTECKIEGO I GOTALSKIEGO KOLEJNY RAZ Z RESZTA NIE WSTYD WAM!!!!!
    TAKA CRAKOVIA PRZEZ JEDEN SEZON MA MISTRZA A TU W GDANSKU JAK ZWYKLE BIDA NIE UDANE TRANSFERY I PREZESI JUZ SWOJE ZESCIE Z TEGO KLUBU WYCIAGNELI DAJCIE TERAZ TROCHE KIBICOM RADOSCI . WSTD MI ZA WAS PANOWIE TO ZE STOCZNIA WALCZY O UTRZYMANIE TO TYLKO WASZA WINA!!!!!A CHŁOPAKOM ŻYCZE ZWYCIESTWA W SANOKU I SPOKO STOCZNIA NIGDY NIE SPADNIE!!!!! POZDRAWIAM WIKTOR KARACZUN PAMIETACIE MNIE????