Wiadomości

Czwartki Lekkoatletyczne

KL Lechia Gdańsk

Ostatnim aktem rywalizacji w tegorocznych Czwartkach Lekkoatletycznych było podsumowanie zmagań szkół podstawowych. W klasyfikacji rocznej bezkonkurencyjna okazała się SP 81 z Osowej. Patronat medialny nad imprezą sprawował "Głos Wybrzeża".

W Czwartkach Lekkoatletycznych rozgrywanych pod hasłem "Wybierz sport. Uciekaj przed nałogami." wzięło udział 20 szkół. We wszystkich edycjach rywalizowało pięć ekip. Bezkonkurencyjna była SP 81. - Staramy się, żeby w zawodach startowało jak najwięcej dzieci - wyznała Barbara Tołłocko, nauczycielka wychowania fizycznego w SP 81. - Mamy klasy o profilu sportowym. Na zawody zabieramy również dzieci z innych klas. Chętnych jest dużo więcej, ale nie może wyjść cała szkoła. Nie kładziemy szczególnego nacisku na lekkoatletykę. Wytrzymałość i szybkość przydają się również w grach zespołowych. Postaramy się obronić pozycję za rok.

Drugą lokatę zajęła SP 49. - Z drugiego miejsca trzeba się cieszyć - stwierdził Mirosław Stasiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w "czterdzistce dziewiątce". - Młodzież ma się raz lepszą, raz gorszą. Część dzieci jest chętna. Są jednak tacy, którzy się do sportu nie garną i nie będą garnęli. Na pewno sukcesy w Czwartkach przekładają się na większe zainteresowanie lekkoatletyką w szkole.

- Trzecie miejsce, na tyle rywalizujących szkół to bardzo dobry wynik
- oceniła Jolanta Jarzębińska, wicedyrektor SP 1. - Z drugiej strony jest to tylko trzecie miejsce, bo mogłoby być lepsze. Na pewno wyróżnimy osoby, które uzyskiwały dobre wyniki podczas poszczególnych imprez.

- Frekwencja była bardzo dobra
- ocenił Stanisław Lange. - Można powiedzieć, że było o jakieś piętnaście procent wyższa niż w ubiegłym roku. Jeśli tylko będziemy mieli środki to postaramy się trochę rozbudować imprezę - dodał dyrektor Klub Lekkoatletycznego Lechia.

1. SP 81 - 1315 punktów,
2. SP 49 - 898,
3. SP 1 - 782,
4. SP 15 - 384,
5. SP 18 - 326,
6. SP 62 280.

Organizatorami zmagań byli Klub Lekkoatletyczny Lechia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego.

Opinie (1)

  • SP 49

    Tatuś postarał byś sie zająć I miejsce!! a tu tylko drugie:(

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane