Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3. Passa zwycięstw przerwana

Bartosz Biernacki
15 maja 2024, godz. 19:30
Opinie (12)

Gedania 1922 Gdańsk

Passa bez ligowej porażki Gedanii trwała prawie miesiąc. Ostatni raz przegrali 20 kwietnia 2024 roku.  Passa bez ligowej porażki Gedanii trwała prawie miesiąc. Ostatni raz przegrali 20 kwietnia 2024 roku.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Pogonią Nowe Skalmierzyce 0:3, kończąc z serią trzech ligowych zwycięstw z rzędu. To duże rozczarowanie, gdyż zapowiadało się na wyrównane spotkanie dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli. Gospodarze zapłacili wysoką cenę za brak skuteczności. Zamiast awansować w III-ligowe tabeli na 7. miejsce, spadli na 11. Okazja do rehabilitacji nadarzy się już w sobotę, 18 maja o godz. 16. Gedania w wyjazdowym spotkaniu ze Stolemem Gniewino.

Palat 5, Kaczmarek 71, Majewski 90+6

GEDANIA: Machola - Flis, Bąk, Manuszewski - Niewiadomski (Michalewski), Gorwa, Stawikowski, Waliszewski (71 Adamik) - Zalewski, Łazarski (82 Chętnik), Sosnowski

Ostatni rozgrywany mecz z pewnością poszedł po myśli piłkarzy Gedanii, którzy w ubiegły weekend pokonali na wyjeździe 3:1 zdegradowaną już z III ligi drużynę KP Starogard Gdański. Za to goście ostatnie rozgrywane spotkanie przegrali i choć grali z liderem rozgrywek (Świt Skolwin) to mogą czuć niedosyt, gdyż do 77 minuty prowadzili 1:0 by później w zaledwie przeciągu 5. minut stracić dwie bramki.

Na mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce trener Krystian Ryczkowski do pierwszej jedenastki przywrócił najlepszego strzelca Gedanii - Filipa Sosnowskiego. Ponadto do pierwszego składu kosztem Ryszarda Sumińskiego wskoczył Krzysztof Bąk.

Zobacz relację z ostatniego meczu Gedanii Zobacz relację z ostatniego meczu Gedanii

Piorunujące otwarcie meczu mogli zaliczyć piłkarze Gedanii. Pierwszą sytuację stworzyli sobie już w 15 sekundzie spotkania. Strzelał Marek Niewiadomski, jednak uderzenie przeleciało nad bramką gości. Pogoń na ataki gospodarzy odpowiedziała błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie. W 5. minucie zespołową akcję przyjezdnych do pustej bramki wykończył Patryk Palat.

Gdańszczanie przegrywali, jednak nie zamierzali się poddawać i chcieli jak najszybciej wyrównać. Najlepsza okazja nadarzyła się w 23. minucie meczu. Wrzutkę Niewiadomskiego, głową na pole bramkowe gości zgrał Aleksander Łazarski. Do piłki dopadł Konrad Waliszewski ale uderzył niecelnie. Była to jedyna i zarazem najlepsza sytuacja na strzelenie bramki dla Gedanii w pierwszej połowie. Do przerwy 0:1.

Działo się w miniony weekend na boiskach niższych lig Działo się w miniony weekend na boiskach niższych lig

Po zmianie stron ataki podopiecznych Krystiana Ryczkowskiego nie ustawały. Najpierw głową w boczną siatkę strzelał Bartłomiej Zalewski. Później centrostrzał Niewiadomskiego pewnie wychwycił bramkarz. Gospodarze próbowali na wszelkie sposoby, jednak nie byli w stanie dziś znaleźć recepty na golkipera gości, Kacpra Leszczyńskiego. To co nie udało się Gedanii, udało się Pogoni. W 71. minucie prowadzenie po pewnie wykonanej jedenastce podwyższył kapitan przyjezdnych, Daniel Kaczmarek. Wynik spotkania w 90. minucie meczu ustalił Adam Majewski.

18 KP Starogard Gdański 30 2 7 21 36:85 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-05-15