Wiadomości

Czy Gdańsk odda finał Ligi Europy? Adam Korol: Poczekajmy do połowy czerwca

Finał Ligi Europy w Gdańsku pierwotnie miał być rozegrany w maju 2020. Później termin przesunięto na czerwiec, a teraz na sierpień. Niewykluczone jednak, że impreza zostanie przeniesiona a do Letnicy impreza zawita podczas przyszłorocznej edycji.
Finał Ligi Europy w Gdańsku pierwotnie miał być rozegrany w maju 2020. Później termin przesunięto na czerwiec, a teraz na sierpień. Niewykluczone jednak, że impreza zostanie przeniesiona a do Letnicy impreza zawita podczas przyszłorocznej edycji. fot. mat. pras.

- Do sierpnia wiele się może jeszcze wydarzyć, tak w kwestii samych przepisów jak i pandemii. UEFA ma zebrać się w połowie czerwca i potwierdzić daty. My jesteśmy w pełnej gotowości - mówi Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu w sprawie organizacji Finału Ligi Europy w Gdańsku 26 lub 27 sierpnia. Nie można jednak wykluczyć, że UEFA zmieni miejsce meczu ze względu na obecne ograniczenia dotyczące zapełnienia trybun w naszym kraju, a w Letnicy odbędzie się przyszłoroczny finał.Czy finał Ligi Europy 2020 powinien odbyć się w Gdańsku?

tak, przepisy się jeszcze zmienią i będzie można zapełnić stadion 45%
nie, lepiej go oddać a mecz w Gdańsku zorganizować za rok 50%
nie mam zdania 5%
zakończona Łącznie głosów: 778
Wciąż nie ma ostatecznej decyzji co do tego, czy tegoroczny finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku. Przypomnijmy, że pierwotny termin finału na Stadionie Energa Gdańsk był wyznaczony 27 maja.

Następnie terminarz miał być zmodyfikowany tak, aby finałowy mecz w Letnicy odbył się 24 czerwca, ale w obliczu szerzącej się pandemii i to okazało się niemożliwe. Proces sprzedaży biletów na mecz w Letnicy został wstrzymany.

Finał Ligi Europy przeniesiony na sierpieńKolejny proponowany przez UEFA termin to 26 lub 27 sierpnia. Wciąż nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia czy finał dojdzie do skutku i czy odbędzie się w Gdańsku. Od 19 czerwca w Polsce będzie można organizować wydarzenia sportowe z zapełnieniem trybun jedynie do 25 procent. Organizacja tak dużej imprezy w tak okrojonym wymiarze zdaje się jednak mijać z celem.

- Na chwilę obecną trzymamy się nowego terminu wyznaczonego przez UEFA, czyli 26 lub 27 sierpnia. Była mowa o tym, że federacja dostosuje się do przepisów panujących aktualnie w kraju w związku z pandemią. Do sierpnia wiele się może jeszcze wydarzyć, tak w kwestii samych przepisów jak i pandemii. UEFA ma zebrać się w połowie czerwca i potwierdzić daty. My jesteśmy w pełnej gotowości do organizacji finału - deklaruje Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Finał Ligi Europy. Grecy chcę przenieść go z Gdańska do AtenW kuluarach mówi się, że Gdańsk jest gotów odstąpić tegoroczny finał, a w zamian zorganizować go w 2021 roku. Chętni zresztą już są. Z propozycją wyszli Grecy, gotowi zorganizować w tym roku nie tylko finał, ale i cały turniej z uwzględnieniem rozgrywek od ćwierćfinałów.

- Poczekajmy do połowy czerwca, wszyscy będziemy mądrzejsi. Większość decyzji leży w gestii UEFA. My nie wychodziliśmy z żadnym innym rozwiązaniem, choć różne scenariusze są konsultowane. Trzeba zadać sobie pytanie - co będzie dla Gdańska korzystne? Na pewno korzystny będzie finał z pełnym stadionem, bo właśnie po to chcemy zorganizować ten mecz, aby kibice z innych krajów przyjechali do Gdańska i się w nim zakochali. To dla nas najważniejsza tegoroczna impreza, jedna z nielicznych, która ma szansę się odbyć. Zarówno Gdańskowi jak i UEFA zależy na tym, aby finałowy mecz mogło obejrzeć z trybun jak najwięcej widzów - wyjaśnia Korol.

Opinie (31) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane