PGE Atom Trefl kontra niepokonany Chemik

3 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Rywalkom zazwyczaj trudno przebić się przez blok Chemika. Jak skuteczna będzie w tym Katarzyna Zaroślińska, która zdobywa średnio niemal 5 pkt na set? Rywalkom zazwyczaj trudno przebić się przez blok Chemika. Jak skuteczna będzie w tym Katarzyna Zaroślińska, która zdobywa średnio niemal 5 pkt na set?

Nadszedł czas, aby siatkarki PGE Atomu Trefla zaczęły prezentować formę, która potwierdzi ich medalowe aspiracje. O ile w ostatnich meczach można było wybaczyć wahania formy, to już w niedzielę, w Policach nie mogą sobie na to pozwolić. Sopocianki zmierzą się z mistrzem Polski, Chemikiem. Początek starcia o godz. 17. Zwycięstwo pozwoli Atomówkom zachować realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca przed play-off.

Chemik Police to jedyny niepokonany zespół Orlen Ligi. Zespół Giuseppe Cuccariniego oddał rywalkom tylko pięć setów. Dwa z nich urwały sopocianki w starciu w Ergo Arenie. Zresztą były to pierwsze partie meczu z mistrzyniami, po których wydawało się, że to ekipa Lorenzo Micelliego zgranie nawet komplet punktów.

PGE ATOM POZWOLIŁ ODRODZIĆ SIĘ CHEMIKOWI

Później sopociankom przytrafiła się jaszcze porażka z Polskim Cukrem Muszynianką oraz pięciosetowy, zwycięski mecz z Aluprofem Bielsko-Biała. Natomiast Chemik zaliczył wygranego tie-breaka z Budowlanymi Łódź. Więcej punktów nie stracił, dlatego nad trzecimi w tabeli sopociankami ma 5 pkt przewagi.

Ostatnie mecze mogły nieco rozluźnić sopocianki i wybić z odpowiedniego rytmu. Tak w lidze, jak i w Pucharze CEV mierzyły się z rywalkami teoretycznie klasę gorszymi. Pomimo tego nie były w stanie sięgać po łatwe zwycięstwa do zera. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy była słaba koncentracja.

POMIMO SŁABEJ KONCENTRACJI PGE ATOM WYGRAŁ W GRUDNIU SIEDEM MECZÓW

- Mamy problemy i musimy mocniej nad tym pracować. Ważne jest utrzymanie skupienia na przestrzeni całego seta, nie jedynie do momentu, gdy uzyskujemy pozornie bezpieczną przewagę - mówi Brittnee Cooper, jedna z liderek PGE Atomu Trefla.

KULIG I TRZECIA AMERYKANKA POD SIATKĄ W SOPOCIE

Amerykańska środkowa uzbierała już 163 pkt, co daje ósmą pozycję wśród najskuteczniejszych Orlen Ligi. Na drugim miejscu jest Katarzyna Zaroślińska - 222 pkt. Średnia na set atakującej wynosi 4,93. To najlepszy wynik w lidze. Wśród najbliższych rywalek najwięcej punktów zdobyła Anna Werblińska - 116. To pokazuje, jak bardzo jest urozmaicony atak mistrzyń Polski.

Wiele będzie rozstrzygać się w formacji bloku. Atomówki zdobyły łącznie tylko dziewięć punktów więcej blokiem w porównaniu do Chemika. Jeśli jednak przełożymy to na średnią na set, to sopocianki zdobywają tym elementem gry 3,1 pkt, a rywalki 3,3 pkt.

- Fragmentami gramy fajnie i widać, że stać nas na więcej. Moim zdaniem to wszystko jest w głowie, bo fizycznie jesteśmy dobrze przygotowane do tych spotkań. Musimy popracować nad stroną mentalną. Mam nadzieję, że na Chemika wyjdziemy z większą koncentracją. Gra się tak, jak pozwala przeciwnik, ale wierzę, że w styczniu zagramy mecze na takim poziomie, na jaki naprawdę nas stać - mówi Zuzanna Efimienko, druga ze środkowych.

Chemik pokazuje swoją klasę nie tylko w Polsce, ale także w Lidze Mistrzyń. Wygrał u siebie z Rabitą Baku oraz przegrał 2:3 na wyjeździe z Dinamem Kazań. Do tego pokonał do zera Angel Prostejow i dzięki temu przewodzi grupie A.

- Każdy w lidze polskiej zdaje sobie sprawę jaki poziom prezentuje Chemik. Naszym celem jest, aby do niego dorównać. Nie da się jednak zrobić tego w miesiąc czy dwa. Co nie oznacza, że składamy broń. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zagrać na najwyższym poziomie i powalczyć o zwycięstwo - uważa Micelli.

W hali w Szczecinie, gdzie odbędzie się niedzielny mecz, sopocianki będą musiały zmierzy się m.in. z wybraną najlepszą siatkarką Serbii, Mają Ognjenović. W Chemiku wpierają je trzy rodaczki: Stefana Veljković, Ana BjelicaSanja Malagurski. Poza ostatnią cała trójka pokazała się z dobrej strony w ostatnim meczu w zeszłym roku. We wtorek Chemik pokonał na wyjeździe wicemistrza Polski, Imprel Wrocław 3:0.

Wyniki 13 kolejki

• PGE ATOM TREFL SOPOT - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:20)
  • Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 27:25)
  • Polski Cukier Muszynianka - SK bank Legionovia 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)
  • Aluprof Bielsko-Biała - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:14)
  • Impel Wrocław - Chemik Police 0:3 (23:25, 21:25, 19:25)
  • Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec (przełożony na 4.02)

Opinie (12) 1 zablokowana

• Będą "bęcki"

Nie mają szans z "nawozami" z Polic (Szczecina). Jaką mają formę było widać w ostatnich meczach ze słabeuszami Orlen Ligi (2 oddane sety).

• 13 13

• Nawet kibice nie wierzą w Atomówki

co pokazuje typowanie wyników 75:25 %, ugranie jednego seta będzie znaczącym sukcesem.

• 8 8

• Jestem sympatykiem Atomu, ale w tym przypadku nie mam wątpliwości: zero szans dla sopocianek, jeden ugrany set byłby dużą niespodzianką.

• 9 9

• Każdy wynik jest możliwy między tymi ekipami.

Co pokazało zresztą pierwsze spotkanie. Nie zdziwi mnie więc ani 0-3 w plecy, ani 3-0 dla Atomówek.
    Jako kibic liczę po prostu na fajny mecz.

• 13 7

• Na pewno dziewczynom miło czytać, że kibice w nie wierzą. :-)

Nie przejmować się Atomówki! Zrobić swoje w Policach - jak się uda, to się uda, jak nie to zawsze mamy jeszcze play offy.

• 11 6

• Go Atom (1)

Do boju dziewczyny, co najmniej 2 sety wygrane.

• 9 7

• Dodałbym chętnie trzeci !

Nie jest to nierealne.

• 6 5

• To nie ta półka (3)

Krótki mecz 3:0 dla Chemika. Znając zamiłowanie i talent do pracy, wysiłku jak i ambicje siatkarkom Atomu będzie się spieszyło do Sopotu tak więc 70 minut i po meczu mogą jechać do domu. Przecież te siatkarki nie podpisały intratnych kontraktów jak na polskie warunki by walczyć tylko by spędzić kilka miesięcy w Sopocie wypocząć i zarobić kasę.

• 7 11

• byłeś choć na jednym meczu, albo treningu ?

• 5 4

• Przecież na treningi nie wpuszczają.

• 3 3

• Sądzę ciebie według siebie ,jak ty nic nie robisz to nie porównuj do siebie dziewczyn ,czy ty znasz się na sporcie, pewnie nie masz o tym pojęcia skoro takie głupoty wypisujesz.

• 5 2

• Czas na Gosię

No chyba, że emerytka Gosia stanie na wysokości.
    Bo w ostatnim meczu pucharowym to taki cienias.. że lepiej by siedziała w domu i bawiła wnuki.