Darterów przygotowania do sezonu.

28 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Darterzy okręgu gdańskiego przygotowują się do sezonu. Nasi gracze uczestniczyli w dwóch turniejach. Gdańskie Aniołki wystąpiły w Toruniu, a w Rumi odbył się turniej Bingo Cup.
W grodzie Kopernika gdańszczanie zmierzyli się z mistrzami okręgu kujawsko-pomorskiego, Enigmą Toruń. w zespole gospodarzy wystąpił m.in. wicemistrz świata juniorów i brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów, Paweł Użakow. Enigma pokonała Aniołki 12:6 (w legach 27-21). Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Użakow musiał uznać wyższość Jacka Uzdowskiego, przegrał również w grze deblowej (z Andrzejem Malinowskim) z gdańską parą Michał Chodziakiewicz - Artur Senk. Punkty dla gdańszczan zdobyli: Uzdowski 3 (w 4 gracz), Skrzyniecki 2 (2) oraz debel M. Chodziakiewicz - Senk. Ponadto grali Paweł Chodziakiewicz 0 (2) i Krzysztof Bartodziejski 0 (2). Punkty dla gospodarzy: Użakow 3 (4), Przyjemski 3 (4), Dąbrowski 2 (2), Lasoń 2 (4), Chytrowski 1 (2) oraz debel Przyjemski-Lasoń.

W silnie obsadzonym turnieju indywidualnym (10 graczy z pierwszej setki rankingu PFD) zwyciężył faworyt Paweł Użakow przed Tomaszem Lasoniem i Marcinem Przyjemskim (wszyscy Enigma Toruń). W zawodach wystartowało czterech gdańszczan. Jacek Uzdowski wywalczył 7. miejsce, Michał Chodziakiewicz był dziewiąty, natomiast Paweł Chodziakiewicz i Artur Senk zajęli 13 lokatę.

Turniej w Rumi przebiegał pod znakiem dominacji zawodników sopockich Marcinów i gdyńskiej Atlanty. Wygrał były zawodnik gdańskich Zdenków, Robert Mosior, przed Bartłomiejem Żyłą (obaj Marciny) i Markiem Groenwaldem (Atlanta). Najlepszą z pań okazała się Katarzyna Bielak (Atlanta), która w ogólnej punktacji zajęła 9. miejsce. W turnieju wzięło udział 41 graczy.

Wyniki:

1. Robert Mosior,
2. Bartłomiej Żyła,
3. Marek Groenwald,
4. Dariusz Powroźnik (Atlanta),
5. - 6. Krzysztof Maroszek (Atlanta), Paweł Kiwenko (Marciny),
7. - 8. Tadeusz Machalewski (Bis Bar Rumia), Leszek Dzięgielewski (Atlanta).

Ogólnopolski sezon ropoczynie się 6 października turniejem Polish Dart Cup (I kat.), który zostanie rozegrany w Elblągu.