Derby Pomorza

22 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
W poniedziałek w "Olivii" był jeszcze parkiet, ale we wtorek ponownie hala zostanie przystosowana do gry w hokeja. Gdańszczanie mają czas do godziny 18.00. Wówczas na lód muszą wyjechać hokeiści Energi Stoczniowca i TKH Toruń, aby rozegrać drugie w tym sezonie derby Pomorza.

Przed wakacjami te drużyny rywalizowały w ćwierćfinale play off. Wykorzystały maksymalny limit pięciu gier. Przystępujący z wyżej pozycji Stoczniowiec wygrał 3-2, w tym ostatni mecz u siebie 4:0. Dramatycznie było także w pierwszej potyczce tego sezonu. Regulaminowy czas przyniósł remis 3:3. W dogrywce gola zdobył Josef Vitek w pierwszej sekundzie czwartej minuty dodatkowej gry. Jednak wydaje się, że torunianie tracą animusz z początku sezonu. Po pierwszych kolejkach byli nawet liderem. Na półmetku rundy zasadniczej mogą w ogóle nie znaleźć się w najlepszej "6". Z kolei gdańszczanie, jeśli wygrają we wtorek, to bez względu na wynik zaległego meczu z Podhalem u siebie, po dwóch rundach będą na trzecim miejscu.

- Toruń ma groźny zespół, ale grywa on chaotycznie. W pełnym składzie zapewne poradzilibyśmy sobie z tym rywalem. Problem w tym, że mam kłopot z zestawieniem nawet trzech piątek - martwi się Henryk Zabrocki, trener Stoczniowca.

Dwutygodniowa przerwa czeka Milana Furo, który nabawił się urazu nogi. Krótszego leczenia wymagają dolegliwości Ondreja Prokopa (wybity bark) i Bartosza Leśniaka, ale we wtorek raczej żadnego z nich nie zobaczymy na lodzie. Nadal poza grą pozostaje bramkarz Sylwester Soliński. Z ostatnich meczów z południa Polski z gorączką wrócił Tobiasz Bigos, a zatem i przy jego nazwisku w kontekście gry z TKH należy postawić znak zapytania.

[tabela]

STOCZNIA Gol!!!!! Bu-ha ha Bu-ha ha - kumaci wiedzą....

• 0 0

• mistrzostwo Polski

chłopcy z rocznika 1999/2000 w sobote w Oswiecimiu zdobyli mistrzostwo Polski :) inne kluby chwala sie z 2-giego i 3-go miejsca, a unas na wszystkich stronach Stoczniowca cicho sa na ten temat :( w Toruniu chlopakow-brazowych medalistow przedstawiono przed meczem ekstraligii, moze i nasi prezesi pomysleliby o czyms takim, chlopcom daliby wiele radosci ...

• 0 0

• TKH TKH buhaha buhaha

• 0 0

• problem z zestawieniem 3 piątek

no to kuźwa Pozioma gra, Sowiński i jakoś ciągniemy. Trudno będzie tylko zastąpić Bigosa dlatego trzeba liczyć, że mu się polepszyło.

• 0 0

• ???????????

Skutchan niemal od połowy jechal sam na bramkę jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału - pewnie jakaś nowa technika zagrywki miała być a SZKODA

• 0 0

• 2-2 trwa dogrywka

• 0 0

• 2-3

• 0 0

• to byl

najslabszy mecz Stoczni w tym roku, brak pomyslu na przecietne TKH.Brawo kibice Torunia za transparent "Toruń - We apologize for Radio Maryja"

• 0 0

• Ostatnio trener wspominał coś o łapaniu głupich kar, niestety po Wróblu przyszła kolej na bezmózgi faul Zdena i po co skoro Torunianie oddychali już rękawami i nie sądzę by zagrozili bramce Odrobnego do końca dogrywki, a może nam udało by się coś strzelić

• 0 0

• Skutchan

tak jak w innym meczu był wielkim strzelcem 3ch bramek, tak w tym meczu był wielkim pechowcem, bo 3 sytuacje 99% zmarnował i tylko on wie jak to można było tak spieprzyć! Cóż pech Skutera, pech Stoczni, pech kibiców.