Szczypiorniści Wybrzeża wygrali w Ergo Arenie

Rafał Sumowski
15 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Łukasz Rogulski zdobył dla Wybrzeża 7 bramek w derbowym pojedynku Kar-Do Spójnią. Łukasz Rogulski zdobył dla Wybrzeża 7 bramek w derbowym pojedynku Kar-Do Spójnią.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali Kar-Do Spójnię Gdynia 31:27 (16:11). Derbowy pojedynek w Ergo Arenie obserwowało ponad 2 tysiące kibiców. Dla wciąż niepokonanego Wybrzeża była to trzynasta wygrana w tym sezonie. Wyjazdowej porażki w Wągrowcu doznał SMS Gdańsk, który przegrał z Nielbą 25:33 (14:18). Były to ostatnie mecze I ligi w tym roku. Runda rewanżowa rozpocznie się w styczniu.

Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 31:27 (16:11)

WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński - Mogielnicki 7, Rogulski 7, Kondratiuk 4, Rakowski 3, Abram 3, Nilsson 3, Kornecki 2, Sulej 1, Jasowicz 1 oraz Prymlewicz, Papaj.

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski - Bronk 7, Wróbel 7, Gębala 6, Dorsz 4, Machniewicz 1, Kowalski 1, Bielec 1 oraz Szlinger, Borzymowski, Dziemian.

Mecz bez respektu dla lidera I ligi rozpoczęli gdynianie. Wynik spotkania otworzył Stanisław Gębala, a na 2:0 podwyższył Grzegorz Dorsz. Gdańszczanie doprowadzili jednak do wyrównania po rzutach Krzysztofa MogielnickiegoŁukasza Rogulskiego. Prowadzenie mógł dać im Adrian Kondratiuk, ale nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Jacku Suleju.

W 10 minucie ponownie do siatki piłkę skierował Dorsz i znów na prowadzeniu znalazła się Kar-Do Spójnia. Do wyrównania znów doprowadził Rogulski. Gdańszczanie po karach dla Andrzeja RakowskiegoDawida Nilssona przez blisko 2 minuty grali w podwójnym osłabieniu.

Wybrzeże zdołało jednak wyrównać, a następnie, już grając w komplecie, objąć prowadzenie 7:5. Trener gdynian Leszek Elbicki poprosił o czas, ale gospodarze kontynuowali passę przedłużając ją do pięciu bramek. Przerwał ją dopiero Gębala rzucając na 6:9.

Goście zdołali chwilowo zmniejszyć stratę do 2 bramek, ale nie potrafili znaleźć recepty na Rogulskiego, który po 24 minutach gry miał już na koncie 6 trafień.

Na przerwę gdańszczanie schodzili prowadząc 16:11. Na początku drugiej połowy głównie za sprawą Gębali, ich przewaga zmalała do 19:17. O czas poprosili trenerzy Daniel WaszkiewiczDamian Wleklak. Przyniosło to efekt, bo ich podopieczni zdobyli 4 bramki z rzędu (22:17).

Po rzucie karnym Kondratiuka Wybrzeże prowadziło już 24:18. Przerwa na wniosek trenera Elbickiego nie zmieniła obrazu gry, chwilę później gdańszczanie mieli 9 bramek przewagi. Zryw gości przyszedł później, gdy zaliczyli serię 6:1 i po bramce Dorsza przegrywali już tylko 25:29. Na odrobienie całych strat było jednak za późno i Wybrzeże sięgnęło po trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Derby Trójmiasta w Ergo Arenie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. Ligowy pojedynek poprzedził rozegranie pożegnalnego meczu Artura Siódmiaka. Derby Trójmiasta w Ergo Arenie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. Ligowy pojedynek poprzedził rozegranie pożegnalnego meczu Artura Siódmiaka.

WYBRZEŻE Gdańsk
KAR-DO Spójnia Gdynia

98% 375 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
1% 1 typowanie REMIS
1% 5 typowań KAR-DO Spójnia Gdynia

Nielba Wągrowiec - SMS Gdańsk 33:25 (18:14)

NIELBA: Marciniak - Tarcijonas 7, Rumniak 4, Tórz 4, Pacała 3, Krawczyk 2, Biniewski 2, Pawlaczyk 2, Skrzypczak 2, Smoliński 2, Świerad 2, Białaszek 1, Jankiewicz 1, Pietrzkiewicz 1.

SMS: Dyszer, Glabik, Mentel - Szopa 7, Gąsiorek 3, Gasin 3, Czarnecki 3, Potoczny 3, Chyła 2, Pedryc 2, Kowalczyk 1, Matuszak 1 oraz Grzegorek.

W Wągrowcu porażki z Nielba doznał SMS Gdańsk. Licealiści prowadzeni przez trenera Dariusza Tomaszewskiego do 20 minuty toczyli wyrównaną walkę z wiceliderem tabeli.

Po serii trzech trafień z rzędu gospodarze wypracowali jednak prowadzenie 14:11 i do końca meczu zdołali je jeszcze powiększyć. Na 10 minut przed końcem spotkania było już 29:22 dla Nielby, a trener Zbigniew Markuszewski pozwolił odpocząć podstawowym zawodnikom.

Rundę rewanżową szczypiorniści w I lidze rozpoczną w połowie stycznia. SMS zagra w Olsztynie, Wybrzeże w Wolsztynie, a Kar-Do Spójnia gościć będzie KU AZS UKW Bydgoszcz.

Wyniki 13 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 31:27 (16:11)
  • Nielba Wągrowiec - SMS GDAŃSK 33:25 (18:14)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Vetrex Sokół Kościerzyna 37:23 (20:14)
  • AZS UW Warszawa - Grunwald Poznań 32:21 (13:12)
  • MKS Poznań - KS Meble Wójcik Elbląg 32:34 (14:16)
  • Real-Astromal Leszno - KU AZS UKW Bydgoszcz 32:18 (15:7)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Polski-Cukier Pomezania Malbork 30:32 (17:17)

Opinie (15)

• "Licealiści prowadzeni przez trenera Dariusza Tomaszewskiego
    do 20 minuty toczyli wyrównaną walkę z wiceliderem tabeli."
    I to się chłopakom chwali ! Bo różnica 8bramek, to nie jest dużo,
    mając na uwadze, że Nielba gra o coś innego niż młodzież z SMSu.
    To pokazuje także, że w drużynie SMSu są chłopaki,
    którymi może zainteresować się... "Wybrzeże" w przyszłości.

• 6 3

• do Spójni dodać Rogulskiegi i ten zespół jest silniejszy. Do Wybrzeża Gębalę i Wróbla
    zespół który nie powinien w tej lidze czuć oddechu Nielby.
    Dobry mecz wygrał zespół z ławką ,dziwne ze Spójnia tak nisko w lidze!
    Liczę że Wybrzeże wejdzie a Spójnia się utrzyma,a za rok ona wejdzie!

• 10 1

• Wróbel-niezły ten gość!

Dawać go do GKS-u i to już od zimowej przerwy!

• 5 2

• ;) (2)

Wróbel, Gebala, Dorsz, Bronk uciekajcie z tej spójni. Marnujecie się!

• 4 2

• Na grę Spójni nie mogłem patrzeć. (1)

Wszystko do środka, rozgrywający nie grali ze skrzydłami ani obrotowym. Zespół Spójni wykonczył Rogulski i Mogielnicki. Dwóch zawodników Spójnia nie mogła powstrzyamać

• 5 1

• a ja nie mogłem patrzeć na zespół który wygrał ,który ma budżet 4 krotnie wyższy,zespół który jest budowany 4 lata a ledwo wygrywa z zespołami amatorów! (Kościerzyna,Spójnia).
        nawet jak wejdzie czego im życzę ale tam nie ma zawodnika który by mógł nawiązać walkę z zespołami ekstraligi! Masz rację Spójnia nie radziła sobie z tymi dwoma zawodnikami i tylko ci dwaj są wyróżnieni -a gdzie reszta?
        Mało tego mają dwóch trenerów którzy są lub byli trenerami reprezentacji Polski!

• 5 0

• Gdansk is Gdańsk,a nie mała rybacka wioska za Sopotem:) Brawo

• 6 3

• Brawo Wybrzeże!

Widać, że chłopcy byli spięci na początku meczu (zapewne powodem była zmiana hali), ale generalnie doskonale sobie poradzili. To przyjemność oglądać mecze w wykonaniu gdańskiej drużyny. Do zobaczenia w nowym roku ;)

• 6 2

• Brawa dla Wybrzeża i Spójni

Dla Wybrzeża , że zakończyli rundę bez porażki, dla Spójni, że grając tak wąskim składem potrafiła nawiązać walkę z Wybrzeżem. Myślę że Spójnia ma potencjalnie duże możliwości jak dojdą kontuzjowani zawodnicy. Wystarczy że za kilka lat wrócą z Niemiec bracia Gębale i wówczas może to być bardzo groźna drużyna. Szkoda że pozbyli się Kupca który świetnie teraz gra w Elblągu, a wczoraj widziałem go na trybunach. Obecnie w "Regionie" jest sporo róznych drużyn które mają w składach po jednym, dwóch utalentowanych zawodników nie mówiąc o SMS. Jest Sokół Gdansk, może w tym sezonie wreszcie uda się awansować do I ligi, przecież w razie awansu Wybrzeża byłoby doskonałe zaplecze, a i Kartuzy zapewne awansują też z III do II ligi. Tylko trzymać kciuki....

• 8 0

• kiedy odbędzie sie w ergo arenie jakiś mecz w hokeju na lodzie ? (1)

• 1 5

• Już był...

...księża - dziennikarze. I wystarczy :)

• 3 1

• Panowie gracze z Wybrzeża!

Z taka grą jak w niedzielę, to Wy zapomnijcie o ekstraklasie. Na dzień dzisiejszy nie macie najmniejszych szans z Nielbą, nawet jak wróci Waszkiewicz. Z resztą z tym zawodnikiem w składzie, może być gorzej niż bez niego, bo masz już swoje lata i swoje nawyki z poprzedniej ery szczypiorniaka. Podobnie jak Sulej - główny hamulcowy kontr. Dużo ciężkiej pracy przed wami, dużo pracy nad taktyką, techniką indywidualną i przygotowaniem fizycznym! No, a szefostwo klubu ma za zadanie sprowadzić w końcu do tego klubu środkowego rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, którego ten klub nie ma od kiedy się reaktywował. W tym miejscu mam pytanie, po co sprowadzony został do tej drużyny Wiak? Mimo wszystko życzę powodzenia, a czas pokaże jak będzie ale na dzień dzisiejszy wygląda to blado!