• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dlaczego Lechia Gdańsk przegrała? Szymon Grabowski: Mieliśmy pod górkę

Jacek Główczyński
25 listopada 2023, godz. 17:00 
Opinie (120)

Lechia Gdańsk

Szymon Grabowski, trener Lechii Gdańsk: spotkanie kończy się nie takim rezultatem, jakiego my byśmy oczekiwali, jakiego oczekiwali nasi kibice. To jest największa nasza bolączka. Jesteśmy bardzo źli z tego powodu. Szymon Grabowski, trener Lechii Gdańsk: spotkanie kończy się nie takim rezultatem, jakiego my byśmy oczekiwali, jakiego oczekiwali nasi kibice. To jest największa nasza bolączka. Jesteśmy bardzo źli z tego powodu.

- Na pewno to spotkanie kończy się nie takim rezultatem, jakiego my byśmy oczekiwali, jakiego oczekiwali nasi kibice. To jest największa nasza bolączka. Jesteśmy bardzo źli z tego powodu. Od jakiegoś czasu rzeczywiście troszeczkę mieliśmy pod górkę, od tych problemów personalnych, po tę aurę. Nie mogliśmy wejść na te tory, o które nam chodziło. Nie ukrywam, że też były momenty, że powinniśmy lepiej, a przede wszystkim szybciej spróbować rozpocząć atak. Kończyło się to bardzo często niedokładnymi podaniami. Jest to naszą bolączką od dłuższego czasu - tak m.in. Szymon Grabowski widział przyczyny przegranej Lechii Gdańsk w derbowym spotkaniu z Arką w Gdyni 0:1.

Lechia Gdańsk przegrała pierwsze ligowe derby z Arką Gdynia od ponad 16 lat. Jednocześnie skończyła z serią ośmiu kolejek bez porażki w bieżących rozgrywkach Fortuna 1. Ligi, która trwała od 16 września. Poniżej przyczyny niepowodzenia wskazane przez trenera Szymona Grabowskiego. Śródtytuły pochodzą od redakcji.

Sprawdź, dlaczego Arka Gdynia wygrała, a Wojciech Łobodziński wyrywał sobie włosy z głowy? Zagłosuj, czy wynik derbów jest zasłużony Sprawdź, dlaczego Arka Gdynia wygrała, a Wojciech Łobodziński wyrywał sobie włosy z głowy? Zagłosuj, czy wynik derbów jest zasłużony

Czy przegrana Lechii Gdańsk w derbach Trójmiasta to niespodzianka?

Największa bolączkaNa pewno to spotkanie kończy się nie takim rezultatem, jakiego my byśmy oczekiwali, jakiego oczekiwali nasi kibice. To jest największa nasza bolączka. Jesteśmy bardzo źli z tego powodu, że przegrywamy. Od jakiegoś czasu rzeczywiście troszeczkę mieliśmy pod górkę, od tych problemów personalnych, po tę aurę, która nie pomagała zarówno gospodarzom jak i nam. Nie mogliśmy wejść na te tory, o które nam chodziło, czyli dłuższe utrzymanie się przy piłce, dłuższe konstruowanie akcji ofensywnych poprzez wymianę podań.Błąd indywidualnyMyślę, że to był taki mecz, w którym było widać od pewnego momentu, że skończy się albo wynikiem remisowym albo któraś z drużyn wykorzysta indywidualny błąd, któregoś z zawodników. No i tak się stało. Nasz indywidualny błąd skończył się rzutem karnym, w konsekwencji bramką.

Szymon Grabowski: Od jakiegoś czasu rzeczywiście troszeczkę mieliśmy pod górkę, od tych problemów personalnych, po tę aurę. Nie mogliśmy wejść na te tory, o które nam chodziło Szymon Grabowski: Od jakiegoś czasu rzeczywiście troszeczkę mieliśmy pod górkę, od tych problemów personalnych, po tę aurę. Nie mogliśmy wejść na te tory, o które nam chodziło
Później staraliśmy się, szczególnie w momencie, kiedy graliśmy w przewadze, doprowadzić do remisu. Najlepsza nasza sytuacja jest to strzał Rifeta Kapicia, pięknie obroniony przez golkipera gospodarzy. Można powiedzieć: duży niedosyt, ale musimy jak najszybciej otrząsnąć się z tej porażki i zrobić wszystko, aby za tydzień wrócić na te właściwe tory.

Zobacz, jak Maksim Chłań otrzymał czerwoną kartkę w derbach Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0Bolączka od dłuższego czasuPrzygotowanie się do meczu było zupełnie inne, niż to, co widzieliśmy na boisku. Jeszcze na rozgrzewce zawodnicy przygotowywali się do tego spotkania w innych warunkach niż zaczęliśmy od pierwszej minuty. Chcieliśmy, w miarę możliwości, zareagować na to. Mieliśmy szybkich skrzydłowych. Dlatego myślałem, że nasza przewaga będzie właśnie dzięki dobremu pozycjonowaniu się i wykorzystaniu ich zwinności, zwrotności i dynamiki. Tutaj bywało z tym różnie, chociaż żółta kartka, którą Michał Marcjanik złapał w pierwszej połowie, to była właśnie taka akcja, o które nam chodziło. Nie ukrywam, że też były momenty, że powinniśmy lepiej, a przede wszystkim szybciej spróbować rozpocząć atak. Kończyło się to bardzo często niedokładnymi podaniami. Jest to naszą bolączką od dłuższego czasu.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerom za 45. derby Trójmiasta Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerom za 45. derby Trójmiasta

"Nakręcanie arkowców"W przerwie poszedł komunikat, że musimy przede wszystkim dobrze wejść w tą drugą połowę. Stało się zupełnie inaczej. Po pierwszej bardzo dobrej sytuacji, po otwarciu gry od środka, gdy mamy piłkę w polu karnym przeciwnika i nie robimy praktycznie nic z tego, a przeciwnik wyprowadza bardzo groźną kontrę i się nakręca. Mieliśmy w pewnym momencie takie zachowania, które pozwoliło arkowcom się nakręcać. To się rzeczywiście zatrzymało dopiero po stracie bramki.

W takiej atmosferze piłkarze Lechii Gdańsk wyruszyli na derby do GdyniBrakowało "ewidentnie czegoś"Chcieliśmy w drugiej połowie jeszcze bardziej zgubić rywala jednym, drugim podaniami i znowu uruchamiać naszych skrzydłowych. Tutaj brakowało ewidentnie czegoś. To boisko jednak pokazało nam, że musimy szybciej adaptować się do warunków, które szczególnie w tym okresie będą zmienne.Zasłużona czerwona kartkaMaks Chłań - wiadomo - ambitny chłopak i poszedł na wślizgu, na pewno na niebezpiecznym wślizgu. Kara na pewno zasłużona. Szkoda, że to się stało, ale odbierać temu chłopakowi ambicji nie wolno.

Sprawdź, jak przygotowywano boisko na 45. derby Trójmiasta. Co zrobiono? Sprawdź, jak przygotowywano boisko na 45. derby Trójmiasta. Co zrobiono?

Błędy w grze 11 na 10Z mojej perspektywy widać było troszeczkę inne zachowania, kiedy graliśmy w przewadze. Jednak myślę, że jeszcze bardziej powinno to być uwidocznione z naszej strony. Szczególnie, jeśli chodzi o pozycjonowanie się naszych skrzydłowych, gdzie zbyt mocno schodziliśmy do środka, nie absorbowaliśmy do końca uwagi obrony przeciwnika. Stąd mogli zejść wyżej i w pewnych momentach utrzymywać piłkę na naszej połowie. Myślę, że warunki były takie, że lepiej się broni, lepiej gra się w niedowadze, gdy nawet prostymi środkami łatwo wybijać przeciwnika z jakiegokolwiek rytmu.Wymuszone zmianyJan BiegańskiMiłosz Kałahur mieli żółte kartki i chcieliśmy uniknąć ewentualnej drugiej żółtej i gry w osłabieniu. Mieli też kartki również Chindris i Dawid Bugaj. Dlatego tych zawodników było trochę zbyt dużo z mojej perspektywy. Spróbowaliśmy podwójną zmianę. Myślę, że Louis D'Arrigo dał na tyle, ile mógł. Pierwszy raz w życiu chłopak widział śnieg, a starał się odnajdywać najlepiej jak mógł. Rzeczy okołoboiskowych było troszeczkę więcej, które nam nie pomagały, ale to nie zmienia faktu, że przegraliśmy mecz i musimy na pewno sobie z tym poradzić.

Przygotowania do derbów na Traugutta


Uwaga - mogą wystąpić niecenzuralne treści!

Kibice Lechii Gdańsk na derbach na stadionie przy ul. Traugutta
Doping dla Arki GdyniaCo do dopingu, to szczerze powiem, że zupełnie nie odnosiłbym się do dopingu. Fajna atmosfera, jak na derby, gdzie są - niestety - tylko kibice jednej drużyny, ale myślę, że nie możemy narzekać na jakąś złą atmosferę w kierunku naszej strony.

Zawodnik

Szymon Grabowski

Szymon Grabowski (I trener)

ur.
1981
ocena z sezonu
3.82 (2364 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Większe wymagania wobec piłkarzyCzy to piłkarze rezerwowi, czy z pierwszej 11, to myślę, że stać ich na więcej. Powinni dać więcej, mimo tego, że warunki były takie, a nie inne i był to mecz derbowy. Myślę, że na pewno to są ludzie ambitni i więcej od siebie wymagają. Na pewno ja od nich wymagam więcej. Myślę, że zmiana Łukasza Zjawińskiego była pozytywna. W pewnym momencie brakowało mi wzięcia takie odpowiedzialności któregokolwiek zawodnika. Zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki i to w momencie kiedy można było "naprowadzać i skupiać tego przeciwnika". Zbyt szybko oddawaliśmy jakieś nieprzygotowane dośrodkowania w pole karne, z których za dużo nie wynikało. Chociaż była sytuacja Chindrisa, w której powinien się lepiej zachować i przynajmniej spróbować uderzyć bez przyjęcia bądź po szybkim pierwszym kontakcie uderzyć w drugie tempo.

Szymon Grabowski: Pełny stadion w Gdyni będzie nas nakręcał. Sprawdź, co jeszcze trener Lechii Gdańsk mówił przed derbami Szymon Grabowski: Pełny stadion w Gdyni będzie nas nakręcał. Sprawdź, co jeszcze trener Lechii Gdańsk mówił przed derbami

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Miedź Legnica

Jak typowano

68% 241 typowań LECHIA Gdańsk
22% 78 typowań REMIS
10% 34 typowania Miedź Legnica

Twoje daneTabela po 16 kolejkach

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 16 10 2 4 26:17 32
2 Odra Opole 16 9 3 4 21:14 30
3 GKS Tychy 16 9 1 6 22:20 28
4 Miedź Legnica 16 7 6 3 26:15 27
5 Lechia Gdańsk 16 7 5 4 23:16 26
6 Górnik Łęczna 16 6 8 2 18:14 26
7 Motor Lublin 16 8 2 6 21:22 26
8 Wisła Kraków 16 6 7 3 31:19 25
9 Wisła Płock 16 6 5 5 21:21 23
10 Stal Rzeszów 16 6 3 7 23:24 21
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16 5 5 6 27:22 20
12 GKS Katowice 16 5 5 6 21:20 20
13 Polonia Warszawa 16 5 3 8 21:23 18
14 Chrobry Głogów 16 5 3 8 16:26 18
15 Znicz Pruszków 16 5 2 9 12:20 17
16 Resovia 16 4 2 10 15:30 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 2 7 7 11:23 13
18 Zagłębie Sosnowiec 16 2 5 9 13:22 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-11-28

Wyniki 16 kolejki

 • ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
 • Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 3:0 (0:0)
 • Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2 (1:0)
 • Motor Lublin - Resovia 3:2 (2:1)
 • Odra Opole - Polonia Warszawa 3:0 (1:0)
 • Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
 • Wisła Płock - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
 • GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (0:2)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

95% LECHIA Gdańsk
2% REMIS
3% Resovia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 22 44 63.6%
2 Miś Beżuś 22 42 63.6%
3 Mirosław P. 22 40 59.1%
4 Roman Perz 21 40 57.1%
5 Rafał Kowalczyk 22 39 59.1%

Ostatnie wyniki Lechii

25 lutego 2024, godz. 15:00
6% Znicz Pruszków
10% REMIS
84% LECHIA Gdańsk
81% LECHIA Gdańsk
11% REMIS
8% Wisła Płock

Relacje LIVE

Najczęściej czytane