Dlaczego Arka Gdynia wygrała, a Wojciech Łobodziński wyrywał sobie włosy z głowy?

Jacek Główczyński
25 listopada 2023, godz. 13:00
Opinie (151)

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Poniosło nas bardzo, szczególnie piłkarzy po końcowy gwizdku. Emocje puściły bardzo mocno. To było wręcz wzruszające, jeśli chodzi o niektórych chłopaków. Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Poniosło nas bardzo, szczególnie piłkarzy po końcowy gwizdku. Emocje puściły bardzo mocno. To było wręcz wzruszające, jeśli chodzi o niektórych chłopaków.

- W drugiej połowie zdecydowały już umiejętności i sposób, w jaki chcieliśmy grać. To nam na pewno pomogło. I ten olbrzymi charakter. My po prostu nie chcieliśmy zremisować tego meczu. Myślę, że było to widać, że chcieliśmy wygrać. Dlatego czasami ponosiła nas też ułańska fantazja. Dużo naprawdę pracujemy nad ofensywnym kreowaniem akcji. Tej inwencji piłkarzom nie mogę zabrać, mimo tych warunków - ocenił Wojciech Łobodziński. Trener Arki Gdynia po zwycięstwie nad Lechią Gdańsk 1:0 przyznał się też do... wyrywania włosów z głowy oraz śpiewania razem z kibicami.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerom za 45. derby Trójmiasta Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerom za 45. derby Trójmiasta

Arka Gdynia odniosła 12. zwycięstwo w 45. meczu derbowym z Lechią Gdańsk. W rozgrywkach ligowych czekała na nie ponad 16 lat. Po meczu Wojciech Łobodziński tak mówił o recepcie na odniesienie sukcesu. Trener przyznał się również do osobistych emocji. Śródtytuły pochodzą od redakcji.

Przeczytaj, jak Szymon Grabowski tłumaczył, dlaczego Lechia Gdańsk przegrała? Zagłosuj, czy ten wynik to niespodzianka? Przeczytaj, jak Szymon Grabowski tłumaczył, dlaczego Lechia Gdańsk przegrała? Zagłosuj, czy ten wynik to niespodzianka?

Śnieg

Z czysto sportowego punktu widzenia ciężko oceniać, szczególnie pierwszą połowę, bo widać było co się działo na boisku. Ta cała nasza taktyka, przygotowanie do tego meczu... Tak naprawdę musieliśmy reagować tuż po rozgrzewce na to, co się dzieje. Niestety, trzeba było decydować się na proste środki, czego bardzo nie lubię. Wówczas trener ma niezbyt duży wpływ na to, co dzieje się na boisku, a tak było w pierwszej połowie.

Atuty piłkarskie

W drugiej połowie to boisko było nieco lepsze, śnieg przestał padać te atuty piłkarskie, było widać, że coraz bardziej przeważają na naszą korzyść. Dużo naprawdę pracujemy nad ofensywnym kreowaniem akcji. Tej inwencji piłkarzom nie mogę zabrać, mimo tych warunków. Chociaż włosy sobie wyrywałem, gdzie za bardzo ryzykowaliśmy w tym graniu, w tych warunkach. Ale cóż? Nie mogę zabraniać kreatywności piłkarzom, bo w nich to jest. My to trenujemy, to są już fajne takie automatyzmy. Ciężko mi było zabronić im tego.

Wojciech Łobodziński: włosy sobie wyrywałem, gdzie za bardzo ryzykowaliśmy w tym graniu, w tych warunkach. W końcóweczce śpiewałem z kibicami, bo ta atmosfera była fajna. Na to czekaliśmy. Wojciech Łobodziński: włosy sobie wyrywałem, gdzie za bardzo ryzykowaliśmy w tym graniu, w tych warunkach. W końcóweczce śpiewałem z kibicami, bo ta atmosfera była fajna. Na to czekaliśmy.

Charakter

Nie chciałbym wyróżniać nikogo, ani żadnej formacji. W drugiej połowie zdecydowały już umiejętności i sposób, w jaki chcieliśmy grać. To nam na pewno pomogło. I ten olbrzymi charakter. My po prostu nie chcieliśmy zremisować tego meczu. Myślę, że było to widać, że chcieliśmy wygrać. Dlatego czasami ponosiła nas też ułańska fantazja.

Tuż po ostatnim gwizdku w meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0

Kibice

Grałem w tutaj takiej atmosferze, ale jako piłkarz i... przeciwko Arce. Nawet w końcóweczce śpiewałem z kibicami, bo ta atmosfera była fajna. Na to czekaliśmy. Poniosło nas bardzo, szczególnie piłkarzy po końcowy gwizdku. Emocje puściły bardzo mocno. To było wręcz wzruszające, jeśli chodzi o niektórych chłopaków.

Sprawdź, jak przygotowywano boisko na 45. derby Trójmiasta. Co zrobiono? Sprawdź, jak przygotowywano boisko na 45. derby Trójmiasta. Co zrobiono?

Zasłużone zwycięstwo mimo problemów

Mimo tych problemów końcowych, po czerwonej kartce uważam, że zasłużenie wygraliśmy i to my cieszymy się ze zwycięstwa. Jednak trzeba przyznać, że w pierwszej połowie skrzydła Lechii Gdańsk radziły sobie bardzo dobrze na tej murawie, te mobilne boki, i Maksym Chłań, i Camilo Mena. To doświadczenie, skorygowanie ustawienia naszych środkowych pomocników, pomogło w tym, że trochę niwelowaliśmy te boki. Muszę też przyznać, że gdyby murawa była normalna, też chcieliśmy to robić, bo wiedzieliśmy, jakie atuty ma drużyna z Gdańska.

Bez pretensji za czerwoną kartkę

Michał Marcjanik cieszyły się w szatni, a potem jeszcze kontrola antydopingowa była. Takie rzeczy się zdarzają. To nie był głupi faul, a taktyczny, przerwanie akcji. Pretensji nie mogę mieć.

Zobacz, jak zatańczyli piłkarze Arki Gdynia po zwycięstwie w derbach Trójmiasta

Seria niesie

Taka seria niesie, jeśli chodzi o mental. Ja tak bardzo zdroworozsądkowo do tego podchodzę. Naprawdę chcę mocno przygotować się na najbliższy mecz. Końcówka rundy niesie za sobą różne konsekwencje w postaci kontuzji, odpukać, których nie ma, ale i kartek, gdzie będziemy mieli ten problem.