Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Rzut karny, czerwone kartki w derbach na śniegu

Jacek Główczyński
24 listopada 2023, godz. 22:25
Opinie (419)

Michał Marcjanik strzela jedynego gola w meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

Arka Gdynia wygrała z Lechią Gdańsk 1:0 (0:0) w 16. kolejce i utrzymała pozycję lidera Fortuna 1. Ligi. 45. derby Trójmiasta pomiędzy tymi drużynami toczyły się na śniegu, a zostały rozstrzygnięte po rzucie karnym, którego na gola zmienił Michał Marcjanik. Potem, rozgrywający 250. mecz w barwach żółto-niebieskich piłkarz, otrzymał czerwoną kartkę, ale nie tylko on został wyrzucony z boiska. Przedwcześnie grę zakończył także Maksym Chłań, a Szymon Marciniak na trybuny odesłał kierownika miejscowego zespołu Pawła Bednarczyka. Pierwsze ligowe zwycięstwo od ponad 16 lat nad lokalnym rywalem podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego uczcili otańczeniem "Zorby".

Czubak

Rezerwowi: 94 Chudy, 13 Azacki, 20 Borecki, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski, 99 Wilczyński

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 9 Zjawiński, 11 Piła, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 26 Brzęk, 42 Kardaś, 45 Bajko, 77 Borkowski
  • 73' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 79' 11 Adamczyk Zmiany 13 Azacki
  • 90+2 7 Kobacki Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 90+2 6 Milewski Zmiany 20 Borecki
  • 62' 79 Sezonienko Zmiany 21 Sypek
  • 67' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 71' 23 Kałahur Zmiany 11 Piła
  • 71' 6 Biegański Zmiany 16 D’Arrigo
  • 55' Marcjanik karny
  • 15' Marcjanik
  • 43' Skóra
  • 53' Bednarczyk kierownik drużyny
  • 76' Marcjanik
  • 78' Bednarczyk kierownik drużyny
  • 39' Kałahur
  • 43' Grabowski trener
  • 45+1 Biegański
  • 53' Chindris
  • 79' Chłań
  • 89' Chłań
  • 89' Chłań

Piłkarze Arki Gdynia po derbowym zwycięstwie zatańczyli "Zorbę"

Arka Gdynia wygrała mecz ligowy z Lechią Gdańsk po ponad 16-letniej przerwie. 45. derby Trójmiasta zapamiętane zostaną ze śniegu, czerwonych kartek i rozstrzygającego gola z rzutu karnego Michała Marcjanika. Arka Gdynia wygrała mecz ligowy z Lechią Gdańsk po ponad 16-letniej przerwie. 45. derby Trójmiasta zapamiętane zostaną ze śniegu, czerwonych kartek i rozstrzygającego gola z rzutu karnego Michała Marcjanika.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk w 45. derbach Trójmiasta na śniegu

Historia derbów Trójmiasta Arka Gdynia - Lechia Gdańsk ma już blisko 60-letnią historię. Lepszy bilans mają biało-zieloni

WYNIKI DERBÓW ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK
wynik podawany z perspektywy Arki, kolejno sezon, rozgrywki, wynik w Gdyni, wynik w Gdańsku

1997/98 III liga 0:3* 0:0
*walkower (mecz przerwany w 87. minucie, na boisku było 1:2)
2019/20 Ekstraklasa 2:2 3:4

BILANS: 44 mecze - 17 zwycięstw Lechii, 16 remisów, 11 zwycięstw Arki, bilans bramek 49:35 dla Lechii (z uwzględnionym walkowerem z 1998 r.)

* UWAGA: w naszej statystyce nie uwzględniamy meczów z sezonu 1995/96 w III lidze, gdyż wówczas z Arką I grały rezerwy Lechii/Olimpii, a oba mecze wygrane przez gospodarzy 4:0 i 3:0 odbyły się w Gdyni. Jeden z nich organizowano nawet w tajemnicy przed kibicami i obejrzało go zaledwie 400 osób!
derby odbędą się bez kibiców gości, którzy mają zakaz wyjazdowy. Dlatego Stowarzyszenie Lwy Północy zaprosiło kibiców do oglądania meczu na telebimie na stadionie przy ul. Traugutta 29

Derby na telebimie. Kibice Lechii Gdańsk pożegnają piłkarzy przed meczem w Gdyni

to efekt kary jeszcze z ostatniego meczu poprzedniego sezonu w ekstraklasie

Lechia Gdańsk ukarana przez Komisję Ligi: walkower, grzywna, zakaz wyjazdowy

trener Grabowski brak własnych kibiców próbuje wykorzystać jako kolejny element w motywacji piłkarzy Lechii przed derbami

Lechia Gdańsk. Szymon Grabowski: Pełny stadion w Gdyni będzie nas nakręcał

zgoła inny apel do kibiców Arki miał trener Łobodziński

Arka Gdynia na derby "urządza piekiełko". Trener nie oszukuje i nie opowiada bajek

kibice Lechii tradycyjnie odwiedzili piłkarzy Lechii na jednym z przedderbowych treningów, a następnie żegnali w Jelitkowie drużynę ruszającą na mecz do Gdyni

Przeczytaj wywiad przed derbami z Miłoszem Kałahurem, piłkarzem Lechii Gdańsk

natomiast kibice Arki bez problemu pobiją rekord frekwencji tego sezonu, gdyż zakończyli trwający od czerwca bojkot meczów domowych

Koniec bojkotu. Kibice Arki Gdynia wracają na trybuny. List intencyjny u prezydenta

Arka liczy na 12-13 tysięcy kibiców, a piłkarzy zapowiadają zapisanie się na kartach historii

Arka Gdynia w derbach o zapis na kartach historii. Patrzenie z góry i nowa passa

stawką derbów jest 1. miejsce w Fortuna 1. Lidze. Na razie zajmuje je Arka, której do utrzymanie tej pozycji wystarczy remis. Natomiast Lechia, aby zostać przodownikiem tabeli, musi wygrać

Co warto jeszcze wiedzieć o derbach Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

ostatnie obfite opady deszczu, a czasami i śniegu sprawiły, że pojawiły się obawy o stan murawy. Gdyńskie Centrum Sportu zapewnia, że boisko jest odpowiednio przygotowane i mecz odbędzie się zgodnie z planem

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk przewidywane składy. Można grać. Boisko przygotowane

nie ma niespodzianki w składzie Arki. Trener Łobodziński postawił na żelazną "11"
w "11" Lechii niespodzianką jest obecność w wyjściowym składzie dwóch młodzieżowców, a szczególnie gra Sezonienki (LECHIA Gdańsk) na pozycji ofensywnego pomocnika kosztem Piły, który występował zarówno jako boczny obrońca jak i skrzydłowy
"Działacze otwórzcie bramki" - skandują kibice, którym udało się już wejść na trybuny. Pod bramami duże kolejki, a do rozpoczęcia gry około 40 minut
coraz bardziej padający deszczy zamienia się w śnieg
gwizdy i niecenzuralne okrzyki "witają" wychodzących na rozgrzewkę piłkarzy Lechii
gdy po chwili pojawiają się piłkarze Arki, wita ich okrzyk: "Tylko zwycięstwo"
coraz większy śnieg, a spiker wita kibiców Arki: "dawno was tutaj nie było..."
w pierwszym meczu 16. kolejki Chrobry wygrał z Podbeskidziem 3:0
Marcjanik (ARKA Gdynia) uhonorowany za 250. mecz oficjalny w pierwszej drużyny. To 11. wynik w historii Arki
piłkarze wychodzą na prezentację, a kibice śpiewają Rotę Arki. Gospodarze żółte koszulki i niebieskie spodenki. Goście biało-zielone koszulki i białe spodenki
a przy Traugutta odpalono race. Tam kibice oglądają mecz na telebimie
boisko już białe, mocno pada śnieg, losowanie kapitanów Gojnego i Kapicia
Kobacki (ARKA Gdynia) otrzymał 10 tys. zł za tytuł najlepszego piłkarza Fortuna 1. Ligi w październiku. Nagrodę przekazał na akcję charytatywną kibiców Arki Gdynia "Żółto-niebieski Mikołaj"
na razie tradycyjna piłka ustawiona na środku boiska, choć już warto rozejrzeć się za pomarańczową, jeśli śnieg nadal będzie zalegać na boisku
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Arka gol" - z trybun
2'
pierwszy atak Lechii, w polu karnym zablokowany Chłań (LECHIA Gdańsk)
4'
Biegański (LECHIA Gdańsk) dobrze uderzył z dystansu, Lenarcik (ARKA Gdynia) odbił piłkę do boku
5'
piłka zmieniona na pomarańczową, lepiej będzie widoczna na coraz bardziej białej murawie
5'
przypomnijmy, że mecz prowadzi Marciniak, czyli arbiter z ostatniego finału mistrzostw świata pomiędzy Argentyną a Francją
7'
wulgarnie z trybun pod adresem gości
8'
ostry faul Bobcka na Kobackim (ARKA Gdynia). Marciniak był blisko i nie sięgnął po kartkę, a poprzestał na ustnej uwadze pod adresem napastnika Lechii
11'
celnie uderzał Chłań (LECHIA Gdańsk) z okolic linii pola karnego. Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę
11'
Relacja live choć tak naprawdę tak się domyślamy, bo linie już praktycznie niewidoczne
13'
przygotowania do oprawy, już możemy przeczytać: "W jedności siła - Tylko Arka Gdynia"
14'
kibice z trybun krzyczą "kartka", ale Marciniak nie pokazuje jej Sezonience, który faulował Dobrotkę (ARKA Gdynia)
15'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia), który wykonał wślizg w nogi Chłania
15'
fizjoterapeuci Lechii na boisku. Pomocy wymaga Chłań (LECHIA Gdańsk)
17'
"Arkowcy gol" z trybun, oraz żółto-niebieska sektorówka pojawia się na sektorze "Gorka"
20'
na spalonym Kobacki (ARKA Gdynia)
21'
posiadanie piłki 64:36 na korzyść Arki, ale w strzałach celnych 2:0 dla Lechii
21'
spalony także z drugiej strony boiska, przed obrońcami w momencie podania znalazł się Bobcek
23'
starcie Meny (LECHIA Gdańsk) z Gojnym (ARKA Gdynia) przy linii bocznej pola karnego Arki. Sędzia uznał, że faulował skrzydłowy gości
24'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) poślizgnął się i stracił piłkę na rzecz Kobackiego (ARKA Gdynia). Olaf podał w pole karne do Czubaka, który jednak nie zdołał oddać strzału. Uderzał dopiero sprzed pola karnego Adamczyk (ARKA Gdynia). Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny
25'
źle rozegrany rzut rożny między Kobackim (ARKA Gdynia) a Gojnym (ARKA Gdynia), wbiegł między nimi Chłań (LECHIA Gdańsk)
26'
pirotechnika na sektorze "Górka", której towarzyszą wulgaryzmy
31'
Po akcji Kobackiego, mocno strzelił Skóra (ARKA Gdynia) z okolic 11. metra. Mimo że piłka skierowana ze szpica w środek bramki to Sarnawski (LECHIA Gdańsk) miał kłopoty ze złapaniem piłki na ośnieżonej murawie
34'
z rzutu wolnego dośrodkował Biegański (LECHIA Gdańsk), a Lenarcika (ARKA Gdynia) zatrudnił Bobcek. Dobra interwencja bramkarza Arki
36'
race odpalone na sektorze "Górka"
38'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk)
39'
i jeszcze raz Lenarcik (ARKA Gdynia), tym razem łapie piłkę po centrostrzale Kałahura (LECHIA Gdańsk) z lewego skrzydła
39'
Żółtą kartką został ukarany Kałahur (LECHIA Gdańsk) po faulu na Skórze
40'
przy linii bocznej leży Mena (LECHIA Gdańsk). Sędzia się wahał, ale w końcu pozwolił, aby weszli na murawę fizjoterapeuci
41'
wszystko dzieje się na wysokości ławki Lechii, a zatem trener Grabowski wykorzystuje okazję, aby przekazać uwagi kilku piłkarzom, którzy podbiegli do linii
41'
Mena (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
42'
rzut rożny dla Arki, wybita piłka po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
43'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia).
dla Skóry (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w tym sezonie. Oznacza to, że w następnej kolejce czeka go przymusowa pauza
43'
Żółtą kartką został ukarany trener Grabowski (LECHIA Gdańsk)
45'
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po strzale Milewskiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
45+1
Żółtą kartką został ukarany Biegański (LECHIA Gdańsk).
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK 0:0
Duży wpływ na przebieg gry ma aura, a przede wszystkim padający śnieg. Na ośnieżonym boisku wielu technicznym piłkarzom, którzy są w obu drużynach, trudno zaprezentować ich umiejętności. W takich warunkach trudno o grę techniczną, a nawet akcje na dużej szybkości, gdyż grozi to poślizgiem i upadkiem, a nawet kontuzją.
Optyczną przewagę posiadała Arka (64:36), ale jako pierwsza w bramkę wstrzeliła się Lechia. Lenarcik (ARKA Gdynia) wykazał się dobrą formą. Czym dłużej trwał mecz, także i Arka dobiła się do celnego strzału. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) jednak też nie popełnił błędu. Tym samym w celnych strzałach mamy 2:3, a w golach 0:0.
Sędzia Marciniak na początku gry starał się nie sięgać po kartki, ale ostatecznie odszedł od tej strategii. Łącznie pokazał już pięć kartoników.
w przerwie odśnieżanie boiska, zaczęto od pola karnego i linii boiska
na rozgrzewce są tylko rezerwowi Arki
wracających z szatni piłkarzy Lechii "witają" gwizdy
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
46'
i już w pierwszej minucie akcje skrzydłowych, Mena (LECHIA Gdańsk) nie zakończył jej strzałem, a w odpowiedzi Skóra (ARKA Gdynia) posłał piłkę obok słupka
49'
kolejny niecelny strzał Skóry (ARKA Gdynia)
50'
śnieg pada mniej, a więcej jeszcze szansa, że w odśnieżonych obu polach karnych piłkarzom będzie łatwiej o skuteczną akcję
52'
Rzut karny dla Arki! Gojny wrzucił piłkę z autu w okolice narożnika pola karnego. Czubak się rozpędził, ale nic by nie wskórał, gdyby nie błąd Chindrisa . Obrońca Lechii nie trafił w piłkę, po chwili stracił równowagę, a próbując ratować sytuację, powalił na murawę napastnika Arki, który już wybiegał sam na sam z bramkarzem
53'
Żółtą kartką za faul na Czubaku ukarany został Chindris (LECHIA Gdańsk).
53'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk kierownik drużyny (ARKA Gdynia). On z pewnością nie protestował przeciwko podyktowaniu karnego, ale można się domyśleć, że domagał się czerwonej kartki dla obrońcy Lechii, bo taką decyzję sędzia powinien podjąć, jeśli uznałby, że Czubak był już sam na sam z bramkarzem
55'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik z rzutu karnego. Obrońca Arka uderzył mocno w lewy róg bramki. Tam też rzucił się Sarnawski, ale nie sięgnął piłki
56'
długi przerzut z własnej połowy Marcjanika (ARKA Gdynia). Milewski (ARKA Gdynia) uderzył z około 20 metrów, ale nad poprzeczką
57'
"Sialala Arka Gdynia" - z trybun
57'
Kobacki (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
58'
z narożnika boiska dośrodkował Kobacki (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego uderzył Milewski (ARKA Gdynia). Jego strzał został zablokowany
59'
akcja obrońców Arki. Dośrodkował Stolc (ARKA Gdynia), a niecelnie główkował Dobrotka (ARKA Gdynia)
60'
Lechia przygotowuje zmianę
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Sypek.
64'
Oficjalna frekwencja 11 473 kibiców
65'
rykoszet po strzale Skóry (ARKA Gdynia). Będzie korner
66'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika pola karnego
66'
Lechia przygotowuje drugą zmianę
66'
rzut wolny dla Arki z wysokości pola karnego
67'
Kobacki (ARKA Gdynia) próbował "wkręcić" piłkę do bramki z rzutu wolnego, ale posłał ją znacznie obok słupka
67'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
68'
rzut rożny dla Lechii
68'
zamieszanie pod bramką Arki po dośrodkowaniu Biegańskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Ostatecznie od bramki grę wznowi Lenarcik (ARKA Gdynia)
70'
będzie jeszcze podwójna zmiana w Lechii
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałahur, w jego miejsce wchodzi Piła.
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
72'
zablokowany strzał Sypka
72'
Piła (LECHIA Gdańsk) jako lewy obrońca, w tej roli rozpoczynał sezon w Głogowie, a ostatnio grał jako prawy obrońca, choć to nominalny skrzydłowy
72'
będzie też zmiana w Arce
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
74'
Arka wymieniła młodzieżowca, to bardziej bezpieczne ustawienie na prawym skrzydle, gdyż Lipkowski (ARKA Gdynia) jest o wiele bardziej defensywnym piłkarzem niż Skóra (ARKA Gdynia), który opuścił boisko
żółta i czerwona
76'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia), który w okolicach linii środkował sfaulował uciekającego mu Zjawińskiego
76'
Arka grać będzie w "10"
76'
zatem dla Marcjanika (ARKA Gdynia) gorzko-słodki jubileuszowy, gdyż 250 mecz w barwach Arki. Co więcej to jego 7. i 8. żółta kartka w tym sezonie ligowym, a zatem w następnej kolejce musi pauzować
77'
trener Łobodziński już przygotowuje do wejścia Azackiego (ARKA Gdynia), który jest środkowym obrońcą podobnie jak Marcjanik (ARKA Gdynia)
78'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Bednarczyk kierownik drużyny (ARKA Gdynia).
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Azacki.
79'
Żółtą kartką został ukarany Chłań (LECHIA Gdańsk).
81'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Sypka z niespełna 25 metrów
82'
sprytnie zastawił piłkę Dobrotka (ARKA Gdynia) i pozwolił się sfaulować Chłaniowi (LECHIA Gdańsk) tuż przed własnym polem karnym
83'
strzał Bugaja (LECHIA Gdańsk) obok słupka bramki Arki
84'
grając 11 na 10 Lechia naciera
84'
natomiast z trybun: "Arka gol"
84'
doskonały strzał Kapicia (LECHIA Gdańsk) z około 25 metrów i jeszcze lepsza parada Lenarcika (ARKA Gdynia), który lewą ręką wypchnął piłkę poza bramkę. Gdyby nie ta interwencja, piłka wpadłaby do siatki przy prawym słupku bramki Arki
85'
i jeszcze raz Lenarcik (ARKA Gdynia), tym razem po rozegraniu przez Lechię rzutu rożnego już bez większego kłopotu obronił strzał D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
86'
4 piłkarzy Arki na rozgrzewce, trener Łobodziński może dokonać jeszcze jednej roszady, w której może wymienić od 1 do nawet 3 zawodników. Lechia limit zmian już wykorzystała
87'
z rozgrzewki przywoływany Borecki (ARKA Gdynia), a zatem chyba tylko on wejdzie jeszcze na boisko
88'
także Predenkiewicz (ARKA Gdynia) przygotowuje się do wejśćia
89'
Lipkowski (ARKA Gdynia) sfaulował Chłania (LECHIA Gdańsk) niespełna 25 metrów od bramki
89'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Chłań (LECHIA Gdańsk). Po strzale z rzutu wolnego Zjawińskiego piłka odbiła się od zawodników stojących w murze Arki i poleciała w pole bramkowe. Lenracik rzucił się i praktycznie ją przejął. Wówczas wpadł w niego Chłań, który próbował sięgnąć piłki, robiąc wślizg.
89'
bramkarz Arki potrzebuje pomocy medycznej, trzyma się za dłoń. Przepychanki wielu piłkarzy w polu karnym Arki, a pomiędzy nimi sędzia Marciniak. Zaczęło się od tego, że gdyński piłkarze odpychają od Lenarcika Chłania. Dobiegają kolejni zawodnicy obu drużyn
90'
Lenarcik (ARKA Gdynia) może grać. Siły drużyn się wyrównały. W doliczony czas wchodzą w 10-osobowych składach
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
niecelnie główkował Piła
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
90+3
obaj trenerzy wykorzystali limit zmian, ich zespoły grają w "10"
90+3
Lenarcik (ARKA Gdynia) łapie piłkę po strzale Kapicia (LECHIA Gdańsk)
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK 1:0
radość piłkarzy Arki po końcowym gwizdku, a na trybunach śpiewy do kogo należy Trójmiasto
Arka na derbowe zwycięstwo w meczu ligowym czekała ponad 16 lat. Tak jak w 2007 roku, gdy gola na wygraną w Gdyni zdobył Niciński, tak i teraz rozstrzygnęła jedna bramka. Jej autorem z rzutu karnego był Marcjanik (ARKA Gdynia).
Derby zapamiętamy jednak nie tylko z tego, ale również zimowej scenerii oraz czerwonych i żółtych kartek, które pokazał polski eksportowy arbiter - Marciniak. Z tego ostatniego powodu w następnej kolejce Arka będzie musiała sobie radzić bez: Marcjanika i Skóry.
Gospodarze, gdy odśnieżono oba pole karne, czuli się znacznie lepiej. Po przerwie poza optyczną przewagą, którą mieli również w pierwszej połowie, dołożyli również więcej konkretów w ofensywie.
Goście najbliżej wyrównania byli w kwadransie, w którym grali z przewagą jednego zawodnika, po usunięciu z boiska Marcjanika. Do największego wysiłku Lenarcika zmusił wówczas Kapić. W doliczonym czasie grano już 10 na 10, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Chłań.
Arka pozostaje liderem Fortuna 1. Ligi, a jej przewaga nad Lechią wzrosła do 6 punktów. Które to da miejsce gdańszczanom, okaże się po kolejnych meczach 16. kolejki.
Ponadto żółto-niebiescy przedłużają zwycięską passę do dziewiątego meczu, a seria bez porażki biało-zielonych została zakończona na ośmiu kolejkach.