• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W środę ostatni start przed wakacjami

jag.
19 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Finałowe zawody Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych Wiosna 2015Gimnazjum nr 33 wygrało klasyfikację drużynową w wiosennej turze zawodów organizowanych przez Klub Lekkoatletyczny Lechia. Indywidualnie komplet zwycięstw odnieśli: Maja Dąbrowska, Bartek Hazko, Marcin Grabski i Damian Cierlicki. W środę o godzinie 11:00 ostatnią szansę na sprawdzenie formy przed wakacjami otrzymają uczennice i uczniowie szkół podstawowych. Uczestnictwo w imprezie, która odbędzie się na stadionie GOKF przy al. Grunwaldzkiej 244 jest bezpłatne. Również dla tych, którzy chcą kibicować, wstęp na obiekt jest gratisowy.
Rywalizacja gimnazjów ponownie stała pod znakiem rywalizacji reprezentacji szkół nr 33 i 16. W drugich tegorocznych zawodach o 18 punktów lepsza okazała się druga z tych ekip, ale po rundzie wiosennej na szczycie jest ta pierwsza. Z przewagi wypracowanej na inaugurację nad najgroźniejszym rywale gimnazjum z Osowy zostało jeszcze 78 punktów. Równie zacięta walka jest o pozostałe pozycje. Sklasyfikowanych jest 14 szkół. Puchary dla najlepszych rozdane zostaną tradycyjnie na zakończenie roku.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH W GIMNAZJALNYCH CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH

- Jesienią planujemy zorganizowanie dwóch kolejnych zawodów, jeśli otrzymamy odpowiednie środki od sponsorów oraz granty od miasta. Wiosną udało nam się trafić z pogodą. Rywalizacja toczyła się w dobrych warunkach, a i wyniki gimnazjalistów nie były najgorsze - ocenia Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.

Cykl odbywa się pod hasłem "Szukamy Olimpijczyków" i każde zawody pokazują, że rzeczywiście jest potencjał, by z tej młodzieży wyrosły zastępy dobrych lekkoatletów. W roku szkolnym 2014/15 gwiazdą pierwszej wielkości był Marcin Grabski. Uczeń Gimnazjum nr 16 nie miał sobie równych na dystansie 300 metrów. Wygrał wszystkie zawody. Co ciekawe na co dzień startuje on w zupełnie innej dyscyplinie.

- Od sześciu lat trenuję taekwondo. Jestem wicemistrzem Polski juniorów młodszych w kategorii powyżej 70 kg w walkach. Moim celem jest dostanie się do kadry narodowej i start w mistrzostwach Europy. Jednak jest to odmiana nieolimpijska. Zatem zapewne jak zostanę seniorek rozejrzę się za inną dyscypliną. Myślałem nawet, czy wcześniej nie zająć się już lekkoatletyką, ale na razie na zajęcie w tej dyscyplinie uczęszczam tylko wtedy, gdy nie ma treningów i zawodów taekwondo. Na ogół przeznaczam na to wolne weekendy. Moimi trenerami są: Marcin Wołosz i Adam Dembiński - przedstawia się Grabski.

Marcin na dystansie niespełna jednego okrążenia stadionu z łatwością łamał barierę 40 sekund, która na ogół jest nieosiągalna dla jego konkurentów. W tych zawodach nad najgroźniejszym rywalem osiągnął blisko 2 sekundy przewagi.

- Bieg na 300 metrów to moja ulubiona konkurencjach. W tym cyklu zawsze zajmowałem 1. miejsce. Na pewno wygrałem pięć razy - dodaje uzdolniono pod względem sportowym gimnazjalista z "16".

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZYCH TEGOROCZNYCH ZAWODÓW DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W środę będzie ostatnia szansa, aby sprawdzić się w cyklu zawodów lekkoatletycznych dla szkół. 20 maja KL Lechia zaprasza gimnazjalistów na stadion GOKF w Gdańsku. W środę będzie ostatnia szansa, aby sprawdzić się w cyklu zawodów lekkoatletycznych dla szkół. 20 maja KL Lechia zaprasza gimnazjalistów na stadion GOKF w Gdańsku.
Inni mogą jedynie pomarzyć o takiej serii. W programie każdych zawodów KL Lechia jest 12 konkurencji. Jednak tylko w czterech zwycięzca nie zmieniał się w obu tegorocznych startach. Jedyną zawodniczką, która dokonała tej sztuki jest Maja Dąbrowska. Jednak drugi sukces reprezentantce Gimnazjum nr 33 nie przyszedł łatwo. W finale zaledwie o 0,1 sekundy wyprzedziła Wiktorię Pelicę (G 29).

Równie zacięta rywalizacja była wśród sprinterów. Też decydowała 0,1 sekundy. Po raz drugi z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Bartek Haszko (G 33), które tym razem najmocniej naciskał Bogdan Łaszyn (G 48).

Natomiast bez żadnych kłopotów po drugie tegoroczne zwycięstwo sięgnął Damian Cierlicki. W chodzie wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy Gimnazjum 48, ale Damian był z nich zdecydowanie najlepszy.

Bez względu na to, czy już ktoś obecnie wygrywa, czy staje na podium w zawodach, czy też zajmuje dalsze miejsca bądź wciąż zastanawia się, czy spróbować sił w lekkoatletyce, to może podjąć treningi w KL Lechia. Trenerzy czekają na wszystkich chętnych na stadionie przy ul. Traugutta w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16:00 oraz w soboty o 10:00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58 344-16-93.

Ta oferta oczywiście skierowana jest nie tylko dla gimnazjalistów, ale także dla uczniów szkół podstawowych. 20 maja o godzinie 11:00 najmłodsi adepci lekkoatletyki mogą jeszcze sprawdzić się w ostatnich zawodach przed wakacjami. Przyświeca im hasło: "Wybierz Sport - Uciekaj przed nałogami". W kwietniowej edycji wystartowało ponad 300 uczestników.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH

ZWYCIĘZCY DRUGICH ZAWODÓW GIMNAZJALNYCH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH WIOSNA 2015
wyróżniono zwycięzców w obu tegorocznych startach

Dziewczęta
100 metrów: Maja Dąbrowska G 33 13.8

300 metrów: Dominika Karpińska G 33 46.8
600 metrów: Katarzyna Bownik G 16 1:53.4
chód 1000 metrów: Alicja Jakimowicz G 29 5:33.6
skok w dal: Olimpia Treder G 16 4.52
pchnięcie kulą: Agata Taranowicz G 48 9.83

Chłopcy
100 metrów: Bartek Hazko G 33 12.3
300 metrów: Marcin Grabski G 16 39.2
1000 metrów: Maciej Kaczorowski G 12 2:54.1
chód 2000 metrów: Damian Cierlicki G 48 11:38.5
skok w dal: Krystian Gawin G 33 5.22
pchnięcie kulą: Maciej Krawczyk G 33 13.42
jag.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (1)

  • super impreza

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane