Dramatyczny mecz w Elblągu

Marta
8 grudnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Niezwykle wysoko, szczypiornistki Startu zawiesiły poprzeczkę ekipie z Gdyni podczas środowego, rozgrywanego awansem meczu 11. kolejki ekstraklasy. W Elblągu żadna z drużyn nie mogła uzyskać wyższej niż czterobramkowa przewaga. O zwycięstwie Vistalu Łączpolu 28:27 (15:14) przesądziły dopiero dwie bramki w ostatniej minucie Moniki Głowińskiej.

START: Miecznikowska, Kordunowska - Sądej 6, Strzałkowska 5, Wolska 4, Wasak 4, Domnik 3, Dolegało 3, Szott 1, Pełka-Fedak 1, Frąckiewicz 0, Szymańska 0, Grudka 0, Ocalewicz 0.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Głowińska 6, Sulżycka 5, Dinis Vartic 5, Białek 4, Kobzar 3, Szwed 3, Duran 1, Kulwińska 1, Andrzejewska 0, Lipska 0, Koniuszaniec 0.

Gdynianki zdecydowały się grać awansem, gdyż w weekend wezmą udział w międzynarodowym turnieju we Frankfurcie nad Odrą. Mecz od pierwszych minut był zacięty i wyrównany. Prowadzenie co kilka minut przechodziło z rąk do rąk. Pierwsza bramkę dla zespołu z Elbląga zdobyła Monika Pełka Fedak ale za chwilę wyrównała Katarzyna Duran.

Remis był także po 3 (2:2) i 9 minucie (4:4). Później nieco skuteczniej zagrały gdynianki i po bramkach Teodory Dinis Vartić oraz Patrycji Kulwińskiej w ciągu minuty wyszły na prowadzenie 6:4. Później było jeszcze 7:5 ale swoją kontrofensywę rozpoczęły gospodynie.

Start poprawił grę w obronie, gdynianki nie mogły się przez nią przebić a po dobrej grze "z tyłu" ekipa elbląska wyprowadzała własne skuteczne akcje. To szybko przyniosło efekty. W 17 minucie po dwóch bramkach z rzędu Hanny Strzałkowskiej było już 11:7 dla gospodyń. Później gospodynie trafiły jeszcze na 12:8 ale "wahadło" spotkania zaczęło wracać na stronę gdyńską.

W ciągu 5 minut zespół Jerzego Cieplińskiego doprowadził do wyrównania i wyszedł na jednobramkowe prowadzenie (15:14), które utrzymało się do przerwy.

Po powrocie na boisko gdynianki w dalszym ciągu posiadały inicjatywę ale swoją przewagę w ciągu pierwszych 10 minut powiększyły tylko o kolejne dwie bramki (19:16) w 40 minucie.

Drużyna z Elbląga raz jeszcze podjęła próbę rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść i po kolejnych 10 minutach wyszła na prowadzenie 22:21. W kolejnych minutach, dzięki trafieniom Agnieszki Białek i Dinis Vartić, Vistal Łączpol znów objął prowadzenie (26:24).

Start na nieco ponad 2 minuty przed końcem zdobył bramkę kontaktową (26:25) ale wówczas za zdobywanie bramek wzięła się Monika Głowińska, która najpierw rzuciła na 27:25 a na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu na 28:26.

W ostatniej minucie meczu, aby wybić gospodynie z uderzenia, trener gdynianek wziął jeszcze czas, zespół gości utrzymał korzystny wynik do ostatniej syreny i bramka z karnego już po czasie Hanny Strzałkowskiej nie mogła odebrać gdyniankom kompletu punktów.

Już po meczu swoją dymisję zapowiedział natomiast trener Startu Andrzej Drużkowski.

Pozostałe mecze 11 kolejki PGNiG Superligi:
KSS Kielce - KU AZS Politechnika Koszalińska 30:24 (16:11), Piotrcovia - SPR Lublin 30:29 (14:16), AZS AWF Sport Concept Wrocław - Zgoda Ruda Śląska 25:16 (10:8), Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:31 (13:13), KPR Jelenia Góra - Latocha Sambor Tczew 36:30 (18:12).

• Doktor się stara ! (3)

Elbląg ma piękną tradycję ale na dziś jest bladziutki.To zwycięstwo to tylko punkty ale żaden miarodajny wykładnik poziomu ŁĄCZPOL-u.Czekamy na Lublin,Lubin i Piotrków.T/ale po dożynkach/.

• 2 1

• Doktor ma pełno w majtach bo czuje pismo nosem....

Skończyła się era Cieplińskiego...trenera!
      Facetowi film się zatrzymał i powinien sam się podać do dymisji!

• 10 6

• Start nie jest slaby ale ma tragicznego trenera

Druzyna nie wie co ma grac w ataku bo trener mysli ze jak nasciagal gwiazdek to same beda graly

• 5 4

• Brawo Vistal Łączpol !!!

Trener Startu Andrzej Drużkowski podał się do dymisji po meczu !!!

• 7 5

• (1)

Cieszy wynik nie gra, tyle w temacie.
    Dobrze, że Start ma baaardzo słabego Drużkowskiego, bo mogło być różnie.

• 4 6

• Drużkowski i Ciepliński na EMERYTURĘ!!!

Dyscyplina się zmienia a chłopaki nie nadążają.

• 8 5

• Vistal Łączpol wygrałby ten mecz na luzie ale ma jeszcze bardziej tragicznego trenera niż Start!!!Tu dopiero jest czeski film i (5)

dziewczyny grają każda sobie!!!czas na zmiany w Gdyni!Ciepły niech wraca do swojego AZSuuuuu i tam niech męczy !

• 12 15

• taaa to "wyrzuć" tez Dziewczyny z AZSu, po co Ci One???? (4)

• 8 2

• czytaj ze zrozumieniem... (3)

Nic nie mam do dziewczyn z AZS-u! Niech sobie grają i niech nawet awansują do ekstraligi to będą fajne derby!Ale prawda jest taka,że Ciepliński powinien sobie kupić fotel bujany i oglądać mecze w TV!temu zespołowi potrzebny jest młody i ambitny trener, który nie załatwia w klubie swoich prywatnych porachunków i nie wymyśla takich dziwnych transferów!Bo dla Ciepłego najważniejszym kryterium w doborze ludzi jest to czy będą mu jeść z ręki?Jak nie, to wypad!
        A na całym świecie na tym poziomie panują stosunki partnerskie - trener pomaga i decyduje, ale szanuje zdanie zawodniczek i ich pracę!

• 8 8

• no własnie czytaj ze zrozumieniem ;) (2)

chcesz wyrzucać z VŁ ciepłego do AZSu, to wyrzuć tez z VŁ do AZSu byłe gdańskie zawodniczki

• 4 2

• A co ma piernik do wiatraka - nie zmieniaj tematu! (1)

Zawodniczki, które przyszły z gdańska to nie są wychowanki ciepłego ale innych trenerów!On nie wyszkolił żadnej zawodniczki - to typowy facet, który żeruje na pracy innych - ściąga gotowe, utalentowane zawodniczki ( chociaż ostatnio i z tym ma duży problem) i tylko je pompuje na siłowni i ogrywa na parkiecie!Ale te bardziej kumate szybko od niego uciekają i dzięki temu grają jeszcze wiele lat w innych klubach polskich lub zagranicznych.
            A tak na marginesie, to zawodniczki za nim nie poszły tylko przed nim., wiec dlaczego miałyby teraz wracać?...a te co doszły za jego pobytu w Gdyni to raczej dla kasy i fajnego zespołu oraz miasta a nie dla super-maczo-trenera ))))) zawodniczki w gdyni są super ale trener do wymiany!!!Taka prawda.

• 3 7

• No i co z tego, że nie wychowanki

Trudno wymagać od jakiegokolwiek trenera, nie tylko C., aby prowadził jednocześnie juniorki ii seniorki. Jedni szkolą od podstaw, a drudzy potem je wprowadzają do dorosłej piłki, i tak jest na całym świecie - zresztą nawet jeśli do Gdańska trafiały takie talenty jak Kudłacz, to nie zmienia faktu, że nie były one od razu gotowe zawojować ligi, tylko wymagały jeszcze nieco oszlifowania i ogrania.

• 8 1

• Brawo dziewczyny z Gdyni

To dopiero jest sztuka - jak się wygra mecz pomimo, że trener przeszkadza!
    A Ty - Andrzej D - nie panikuj!

• 11 7

• szmaciarze wielcy kibole z elbląga (1)

Startu/Olimpii którzy po meczu rzucili sie na grupkę kibiców z Gdyni w tym kobiete
    w ciąży oraz emeryta a potem poszły w ruch pięści i kopniaki na tych już bardziej w sile wieku pomimo, że nie byliśmy w przewadze.

• 11 4

• W siedmiu na jednego wyskoczyli, a jak drugi doszedł to zostali pogonieni :o

• 6 3

• Wstyd mieć takich Kiboli (8)

Żenada i wstyd na całą Polskę, że na piłce ręcznej zaczyna dochodzić do takich sytuacji z bezmózgami z Elbląga!!! Już zawsze to bedzie złodziejskie miasto mimo iż miałem do niego wiele sympati, ale taka sytuacja nie spotkała nas jeszcze nigdzie!!

• 11 2

• (7)

Co do samego meczu bardzo dobry poziom sędziowania. Panowie z gwizdkami nie przeszkadzali grać i przez to mecz był efektowny.
      Sama gra. Jak zwykle zrywami. Super występ Dinis Vartić! Kilka rzutów prawie jak z Bundesligi ;-) Dzięki akcjom Sulżyckiej udało się nadgonić wynik w pierwszej połowie.
      Jednak największy skandalem jest brak masera. Kiedy Vartić leżała na parkiecie musiał biec Struzik, bo maser nie ma licencji!!!! Jak to możliwe, żeby profesjonalny klub o to nie zadbał! Nie mówiąc już o zwolnieniu Ani. Dziwne przymiarki pod Wioletę ;-(

• 7 7

• (2)

"Może nie trzeba było krzyczeć 'Olimpia Elbląg', który zespół pojechaliście wspierać?"

Czy ty byłeś na tym samym meczu co my? Zero zaczepki z naszej strony to Kibole siedzieli niedaleko nas by nas zagłuszać i oni to krzyczeli

Naprawde masz coś nie tak z głową, ,że myślisz żeśmy to krzyczeli

Sędziowie dobrze sędziowali? ehh szkoda gadać

• 5 2

• a po jaki ch.... mamy Krzyczeć nazwe tego klubiku skoro nic z nim wspólnego nie mamy?

• 5 1

• może chodziło o to że typki miały barwy Olimpii złudnie podobne do naszych?

• 1 1

• brak licencji - to pewnie raczej podziękowania dla ZPRP.

• 4 3

• sun bredzisz

gdzie ty słyszałeś byśmy krzyczeli co innego niż Łączpol Gdynia będąc na hali? Cretinos sun

• 4 3

• Bardzo dobry poziom sędziowania? Buahaha? Sun, momentami zastanawiałem się czy nie będziemy się wstydzić bardziej niż po Lublinie.