Drugie zwycięstwo Wybrzeża

12 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Na bramkę Startu rzuca Natalia Brzezińska Na bramkę Startu rzuca Natalia Brzezińska

Piłkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk odniosły pierwsze zwycięstwo w grupie A I ligi. Natomiast szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk umocnili się na prowadzeniu w grupie pomorskiej II ligi

.

Akademiczki wyspecjalizowały się w horrorach. Przed tygodniem zremisowały z AZS AWF Warszawa. Teraz przywiozły dwa punkty po zwycięstwie nad wyjeździe z rezerwami Startu Elbląg 30:29 (14:16).

AZS AWFiS: Zych, Dziełak - Brzezińska 9, Dygant, Labuhn 1, Malich 8, Pasternak 2, Rostankowska 4, Siekańska 4, P.Wójcik 2.

Początek spotkania nie zapowiadał takich emocji, gdyż gdańszczanki rozpoczęły od 3:1. Obraz gry zmieniły trafienia Adrianny Konefał, po których miejscowe objęły prowadzenie 5:3.

Gdańszczanki odzyskały inicjatywę po udanych akcjach Natalii Brzezińskiej i Anny Rostankowskiej. Niestety, od wyniku 14:12 na swoją korzyść w 24. aż do 36. minuty podopieczne Ireneusza Rudkowskiego nie zdobyły bramki.

W tym czasie Marty Karwecka i Woronko oraz dobrze znana z występów w gdyńskim Łączpolu, Monika Aleksandrowicz wywindowały rezultat na 19:14 na korzyść Startu II.

Akademiczki rzuciły się w pościg. Po przerwie aż osiem bramek zdobyła Milena Malich! Remis był w 55. minucie (26:26) po trafieniu Brzezińskiej.

Na trzy minuty przed końcem Malich rzuciła na 28:27, a Karwecka po chwili nie wykorzystała karnego! To był kluczowy moment meczu. Milena i Natalia dorzuciła jeszcze po bramce. Wyniku 30:28, który pojawił się w 59. minucie gdańszczanki już nie zaprzepaściły. Choć było nerwowo, bo w ostatniej minucie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

W trzeciej kolejce, 17 października, w niedzielę o godzinie 15.00 gdańszczanki u siebie zmierzą się z Pogonią Handball Szczecin.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
AZS AWF Warszawa - Sparta Oborniki 24:24 (12:15), Pogoń Handball Szczecin - AZS AWF Poznań 28:14 (13:9), Słupia - MTS Kwidzyn 34:2 (20:12).

8. MTS Kwidzyn 2 0 0 2 53:79 0

W II lidze mężczyzn na prowadzeniu utrzymało się Wybrzeże. W 2. kolejce gdańszczanie wygrali na wyjeździe nad WBS Bankiem Szczypiorniak Olsztyn 36:21 (14:13). Najwięcej bramek dla podopiecznych Marka Mońki zdobył Krzysztof Jasowicz.

WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek 2 - Jasowicz 10, Ciszewski 8, Derdzikowski 4, Sieg 1, Sulej 4, Młynarek 6, Konop 1, Szupiluk, Wiśniewski, Steege, Ludian.

AZS UWM Olsztyn - Gwardia Koszalin 25:23 (12:12), Sokół Gdańsk- LKS Kęsowo 21:27 (5:14), Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Grudziądz 52:31 (24:11), Alfa 99 Strzelno - AZS PG Gdańsk 40:30 (19:19). Pauza: Energetyk Gryfino.

11. AZS PG Gdańsk 2 0 0 2 53:81 0

W trzeciej kolejce Wybrzeże będzie pauzować. U siebie z gdańskich drużyn zagra AZS PG, które w akademickiej hali przy Al. Zwycięstwa w sobotę (16.10) o godzinie 12.00 ugości Szczypiorniaka. Natomiast Sokół również w sobotę, ale o 18.00 zmierzy się w Olsztynie z AZS UWM.