Dusan Kuciak, bramkarz Lechii Gdańsk: Do tych anonimowych mądrali, co nas obrażają

Jacek Główczyński
23 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (160)

Dusan Kuciak uważa, że kibice na stadionie mają prawo krytykować piłkarzy na stadionie, ale anonimowi ludzie w internecie - nie. Dusan Kuciak uważa, że kibice na stadionie mają prawo krytykować piłkarzy na stadionie, ale anonimowi ludzie w internecie - nie.

"Kibice byli na stadionie. Do nich nigdy tak nie powiem. Ja to mówię do tych mądrali z internetu, anonimowych, którzy nas obrażają itd. To że kibice śpiewali, mają do tego prawo, ale ludzie anonimowi z internetu - nie" - tak m.in. Dusan Kuciak doprecyzował to, co powiedział przed tygodniem. Po przegranym meczu z Cracovią 1:2 bramkarz Lechii Gdańsk z rozmowy z dziennikarzami przeprowadził... transmisję live na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:2. Gol po 448 minutach, ale nic nie dał Lechia Gdańsk - Cracovia 1:2. Gol po 448 minutach, ale nic nie dał

Kto ma prawo do krytyki piłkarzy Lechii Gdańsk?

"Macie to napisać na początku, każdy jeden. Grzecznie macie napisać, niech spierd... - z takim apelem zwrócił się do trójmiejskich dziennikarzy Dusan Kuciak. To reakcja na komentarze, które były wpisywane w mediach społecznościowych po ostatnim meczu Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok (0:1)" - tak informowaliśmy 16 kwietnia."
Po przegranej z Cracovią 1:2 bramkarz Lechii Gdańsk miał żal do tych mediów, które przekręciły jego słowa i napisały, że było to do "kibiców". Z rozmowy z dziennikarzami przeprowadził... transmisję live na swoim profilu w mediach społecznościowych, a zaczął ją o doprecyzowania słów sprzed tygodnia.

16.04.2023 Trojmiasto.pl: Reakcja Dusana Kuciaka na komentarze, które były wpisywane w mediach społecznościowych 16.04.2023 Trojmiasto.pl: Reakcja Dusana Kuciaka na komentarze, które były wpisywane w mediach społecznościowych

"Kibice byli na stadionie. Do nich nigdy tak nie powiem. Ja to mówię do tych mądrali z internetu, anonimowych, którzy nas obrażają itd. To że kibice śpiewali, mają do tego prawo, ale ludzie anonimowi z internetu - nie" - tak m.in. mówił Kuciak.
Poniżej jego odpowiedzi na pytania, które zadał niżej podpisany.

Dusan Kuciak przeprowadził relację live z rozmowy z dziennikarzami. Zobacz, co umieścił w mediach społecznościowych

Jacek Główczyński: Rozmowa z prezesem musiała się odbyć? Czemu służyła?

Dusan Kuciak: Chcieli mi zwrócić uwagę, że tak nie powinien zachowywać się zawodnik.

Zgadzasz się z tym?

Mogłem użyć innych słów. Muszę jakby zaakceptować słowa prezesa. To czy się z nimi zgadzam, czy nie, to zostawię dla siebie. Ale jeszcze raz - bronię drużyny i za swoją drużynę będę umierał do końca.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

To po tym meczu jak możesz bronić drużyny?

Strzeliliśmy bramkę. To jest jedyny pozytyw z tego meczu. Nie wiem, czy 50 czy 60 procent z tego co pokazaliśmy tydzień temu, było na boisku. Przeszkadza mi to. Dwie stracone bramki mi przeszkadzają. Ale jak powiedziałem, jest ten mały plusik - strzeliliśmy bramkę. Od następnego meczu, zacznę od siebie - jak ja zagram na zero, a strzelimy bramkę, wygramy 1:0.

Sprawdź, kiedy po raz ostatni Lechia Gdańsk nie mogła strzelić gola w czterech kolejnych meczach Sprawdź, kiedy po raz ostatni Lechia Gdańsk nie mogła strzelić gola w czterech kolejnych meczach

Jednak "trzymałeś" ten wynik, bo mógł on uciec już wcześniej...

To są takie gadki: "mogli, nie mogli". Też tak myślałem, że na Jagiellonii "trzymałem" wynik i okazało się, że jednak nie. Z Cracovią bramka z niczego, no i po tym nasza reakcja była słaba. Gdzieś od drugiej połowy chcieliśmy ruszyć, ale to było 60 procent z meczu z Pogonią. Dlatego nie mieliśmy prawa wygrać.

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:2. Kibice do piłkarzy w przerwie i po meczu

Szukamy charakterów w Lechii. Dziwi nas, dlaczego charakter-Michał Nalepa, który, jak pokazało boisko, był zdolny do gry na 70 minut, dlaczego nie zaczął tego meczu w "11". Czy dla was jako drużyny ma znaczenie, w jakim towarzystwie wychodzicie i czy tych charakterów jest trochę więcej czy mniej na boisku?

Sekundkę, sekundkę... No przecież od ustawiania składu jest trener. To trener bierze za to odpowiedzialność. Trener nas widzi cały tydzień w treningu. Uważam, że on wystawia najsilniejszy możliwy skład, bo tydzień temu zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze.

Trener powiedział, że to była właśnie nagroda za Pogoń...

Żeby to kontynuować. Nie udało się.

Jacek Grembocki do piłkarzy Lechii Gdańsk: Spadek będzie ciągnął się jak smród Jacek Grembocki do piłkarzy Lechii Gdańsk: Spadek będzie ciągnął się jak smród

Co można zrobić przez te kilka dni do następnego meczu?

Zdradzę wam, co powiedziałem w szatni. Powiedziałem, że już koniec, czy teraz będziemy się kłócić, czy będziemy ze sobą. Mamy się przygotować na mecz z Rakowem, żebyśmy byli najlepszą wersją siebie. Bo - tak jak tydzień temu sześć, dwa tygodnie temu siedem - teraz zostało pięć meczów. Ja wiem, że ktoś powie, że jestem naiwny, że nie wiem co... Ale ja wierzę. No wygramy pięć meczów! Dlaczego? Nie wiem. Jeżeli będziemy prezentować się tak jak z Pogonią, nie tak jak z Cracovią, nie tak jak z Jagiellonią, jest to do zrobienia. To wszystko w naszych głowach, rękach, nogach, i w tym - chcemy, nie chcemy.

Lechia Gdańsk może zapłacić nawet milion złotych kary. Brakuje minut młodzieżowców Lechia Gdańsk może zapłacić nawet milion złotych kary. Brakuje minut młodzieżowców

To że nie spadniecie, to wiara tylko w matematykę?

Nie. Wiara w to, co widzę na treningach.

18 Miedź Legnica 29 4 9 16 28:46 21
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-04-24