Dwa kolejne zwycięstwa Wybrzeża

8 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne AZS AWFiS jako pierwsze w grupie A I ligi "urwały" punkt liderowi. Gdańszczanki na własnym parkiecie zremisowały ze Słupią 34:34 (18:15). W II lidze mężczyzn na czoło powrócili szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk, którzy w ciągu czterech dni wysoko wygrali dwa mecze

.

AZS AWFiS: Zych, Dziełak - Pasternak 5, Dygant 1, P.Wójcik 3, Brzezińska 6, Rostankowska 8, Labuhn, Siekańska 3, Litwin 1, Malich 7.

Podopieczne Ireneusza Rudkowskiego w tym sezonie nadal wygrywają tylko na wyjazdach. W trzecim podejściu do kompletu punktów na własnym parkiecie skończyło się drugim remisem. Jest on tym cenniejszy dla miejscowych, gdyż dla Słupi oznacza pierwszą stratę w tym sezonie.

Z przebiegu gry należy uznać końcowy rezultat za sprawiedliwy, choć obie drużyny odczuwają niedosyt, gdyż miały okazje, aby sięgnąć po pełną pulę.

Inauguracyjną bramkę co prawda zdobyły przyjezdne, ale lepiej w mecz weszły akademiczki, a zwłaszcza Anna Rostankowska. W niespełna kwadrans gdańszczanki objęły prowadzenie 8:5, a wspomniana kapitan naszego zespołu zdobyła połowę z tych trafień.

Niestety, wystarczyło trzy minuty nieuwagi, aby do głosu doszły słupszczanki. Po czterech skutecznych rzutach z rzędu osiągnęły one przewagę 11:10. Potem prowadziły nawet 15:13.

Ostatnie siedem minut przed przerwą było z kolei popisem akademiczek. Trzy bramki w tym okresie zdobyła Natalia Brzezińska, po jednej dołożyły Rostankowska i Milena Malich, a że rywalki nie wzbogaciły już konta to pierwsza połowa została wygrana przez AZS AWFiS.

Zaraz po wznowieniu gry po akcji Katarzyny Pasternak było nawet 19:15 dla gospodyń. Niestety, nadszedł przestój tym razem po stronie miejscowych. Karnego na bramkę nie zamieniła Pasternak, a słupszczanki odpowiedziały trzema trafieniami, zbliżając się z 20:16 do 20:19.

W ostatnim kwadransie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Szeregi akademiczek uszczupliły czerwone kartki. W wyniku gradacji kar parkiet musiały opuścić przedwcześnie Patrycja Wójcik i Agnieszka Siekańska.

Mimo to gdańszczanki były na dobrej drodze do wygranej, gdy po akcjach Brzezińskiej i Małgorzaty Dygant w 58. minucie odskoczyły na 33:31.

Słupia nie poddała się, bo miała Maję Zienkiewicz-Janikowską. W całym spotkaniu zdobyła ona 11 bramek, a tylko po przerwie aż siedem. W tym także tą na 34:33 dla gości w ostatniej minucie spotkania.

Gdy to końca meczu pozostawało pięć sekund na indywidualną akcję zdecydowała się Rostankowska. Kapitan akademiczek została brutalnie sfaulowana przez Annę Łazańską-Korewo. Dla słupszczanki była czerwona kartka, a dla gdańszczanek karny. Rzut z siedmiu metrów na remis zamieniła Joanna Litwin.

Skoro nie potwierdziło się przysłowie, że do trzech razy sztuka, to może w przypadku akademiczek na wagę zwycięstwa okaże się czwarty mecz przed własną publicznością. 13 listopada (sobota) o godzinie 16.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej AWFiS zagrają one ze Spartą Oborniki Wielkopolskie.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
MTS Kwidzyn - Pogoń Handball Szczecin 32:37 (19:22), AZS AWF Poznań - Sparta Oborniki Wlkp. 25:36 (6:19), AZS AWF Warszawa - Start II Elbląg 36:33 (18:13).

8. MTS Kwidzyn 5 0 0 5 136:178 0

W grupie pomorskiej II ligi piłkarzy ręcznych na prowadzenie wróciło Wybrzeże. Gdańszczanie zgodnie z harmonogramem 5. kolejki ograli Gwardię Koszalin 29:19 (12:5), a w meczu rozegranym awansem z 10. serii gier rozgromili Sokoła Gdańsk 46:14 (22:8). W obu tych pojedynkach podopieczni Marka Mońki byli gospodarzami.

WYBRZEŻE: Głębocki - Jasowicz 9 i 3, Steege 8 i 4, Wiśniewski 6 i -, Derdzikowski 5 i 5, Konop 5 i -, Sieg 3 i 5, Raciborski 3 i -, Młynarek 2 i -, Sulej 2 i 2, Ludian 2 i 3, Bronk 1 i 1, Szupiluk 0 i -, Walasek - i 6.

13 listopada czekają nas kolejne derby Gdańska. W hali Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Smoleńskiej 5/75 na Oruni Wybrzeże zmierzy się z AZS PG, który na razie jest bez punktu.

AZS PG Gdańsk - Energetyk Gryfino 26:37 (16:22), Sokół Gdańsk Polski Cukier Pomezania 16:43 (9:17), LKS Kęsowo-OSM Chojnice - WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 22:22 (9:13), AZS UWM Olsztyn - Alfa 99 Strzelno 33:27 (14:13). Pauza: MKS Grudziądz.