Dziewięć minut od tytułu

27 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Dziewięciu minut zabrakło piłkarzom Lechii, aby wygrać mecz w Stalowej Woli i zdobyć tytuł mistrza półmetka II ligi. Gdańszczanie jeszcze około kwadransa przed końcem prowadzili na wyjeździe ze Stalą 2:0, ale w ciągu siedmiu minut stracili dwa gole i zakończyli grę z remisem 2:2. Po pierwszej rundzie biało-zieloni są wiceliderem

Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią relację z sobotniego pojedynku. Poniżej jej zapis.

0:1 Rogalski 21
0:2 Cetnarowicz 35
1:2 Gęśla 74
2:2 Krawiec 81

STAL: Wietecha - Wieprzęć, Gheczy, Maciorowski, Lebioda -Iwanicki, Uwakwe, Krawiec, Trela (70 Ławecki) - Pałkus (64 Stręciwilk), Gęśla (88 Drozd).

LECHIA: Kapsa - Pęczak, Manuszewski, Wołąkiewicz, Fechner - Wiśniewski (75 Piątek), Kasperkiewicz (65 Pietrowski), Miklosik, Rogalski - Rybski, Cetnarowicz.

Sędzia: Szrek (Kielce). Żółte kartki: Gęśla, Stręciwilk (Stal), Piątek, Manuszewski (Lechia).

Już w czwartej minucie Pawła Kapsę sprawdził Przemysław Pałkus. Pomocnik gospodarzy strzelał bezpośrednio z rzutu rożnego, a gdański golkiper wybił piłkę na kolejny korner. Początek gry należał zresztą do gospodarzy. Szczęścia próbowali m.in. Krzysztof Trela i Janusz Iwanicki, którym brakowało precyzji w uderzeniach na bramkę przyjezdnych.

Natomiast praktycznie trzeci wypad Lechii przyniósł prowadzenie gdańszczanom! Siódmego gola w tym sezonie zdobył Maciej Rogalski, a asystę zaliczył Piotr Wiśniewski. W tym momencie biało-zieloni są na czele tabeli! Wcześniej tylko strzał Wiśniewskiego wyłapał bramkarz, a w dobrej pozycji został zablokowany przez obrońcę Andrzej Rybski.

W 28. minucie piłka po raz drugi znalazła się w siatce Stali. Niestety, gol Rybskiego nie został uznany, bo sędzia dopatrzył się spalonego. Jednak siedem minut później było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Piotr Cetnarowicz, który uderzył mocno i celnie zza "16". Drugą asystę zaliczył zaś Wiśniewski.

Rośnie napór biało-zielonym. Niewiele brakuje Sebastianowi Fechnerowi. Uderzenie lewego obrońcy poszybowało tuż nad poprzeczką. W 40. minucie tylko brawurowa interwencja Tomasza Wietechy przeszkodziła Cetnarowiczowi w skorzystaniu z prezentu, czyli zamienienia na gola podania Longnusa Ifeanyi Uwakwe do miejscowego bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla Lechii. Strzał Rybskiego w niewielkiej odległości minął słupek, a uderzenie z trudnej pozycji Wiśniewskiego z najwyższym trudem odbił Wietecha. Gdyby wówczas udało się podwyższyć na 3:0, rywale zapewne już by się nie podnieśli.

A tak "odryźli się" dwukrotnie już po godzinie gry. W obu przypadkach zimnej krwi zabrakło Pałkusowi. Kapsa wygra z nim pojedynek sam na sam, a potem nie musiał interweniować, gdyż piłka poszybowała nad bramką. Tego już dla trenera Władysława Łacha było za wiele. Szkoleniowiec, który ze Stalą wygrał aż trzy z pięciu meczów, odwołał tego gracza na ławkę rezerwowych.

A Lechia nie wyciagnęła wniosków z tych akcji. Marcinowi Pietrowskiemu, który wszedł na boisko za jednego z dwóch nominalnych pomocników defensywnych, nie udało się dłużej prztrzymać piłki w środku pola. Przyjezdni pozwolili się zepchnąć głębiej. W 74. minucie golka dla miejscowych zdobył Kamil Gęśla. Trzy minuty później Kapsa broni strzał z wolnego Uwakwe.

81. minuta Lechia traci pozycję lidera. Takie znaczenie ma drugi gol dla Stali na 2:2. Uwakwe dośrodkował, a celną "główką" popisał się Tadeusz Krawiec. Gospodarze poczuli szansę na wygraną. Znów strzelają Uwakwe i Gęśla. Wynik bez zmian.

Koniec meczu. Remis oznacza, że Lechia ma na półmetku rozgrywek 32 punkty. To o jeden mniej niż Piast Gliwice. O tym, czy gdańszczanie zajmą drugie czy trzecie miejsce na półmetku rozgrywek rozstrzygnie wynik dzisiejszego meczu we Wrocławiu.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Arka Gdynia - Motor Lublin 2:0 (2:0), Piast Gliwice - Polonia Warszawa 1:0 (1:0), Wisła Płock - GKS Jastrzębie 2:3 (1:1), Śląsk Wrocław - Warta Poznań 1:1 (0:1), Tiger Kmita Zabierzów - ŁKS Łomża 0:0, Tur Turek - Odra Opole 0:3 (0:0), Znicz Pruszków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0, GKS Katowice - Pelikan Łowicz 2:1 (2:0).

• :)

Już za rok derby w OE :) brawo Arka i Lechia oby tak dalej.
    Pokażmy reszcie Polski że nie jesteśmy futbolowym zaściankiem :)

• 0 0

• 2-0 !!!!!!!!

CETNAR!!!!!!!!!STRZELA!!

• 0 0

• lg007

no nareszcie odezwalo sie dziecko neostrady :) przynajmniej jest wesolo jak sie taki pajac pojawi

• 0 0

• Arka Duma Wszystkich Kutrów!

ktora zatonie po tym sezonie!!

• 0 0

• No i mamy lidera jesieni!!!!!!!!

Oczywiscie za 45minut, ale to nie zmienia faktu ze, powoli zblizamy sie do konkretnego celu.Najwazniejsze jest, by na koniec sezonu Lechia byla na tym samym miejscu jak dzis.