Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku

kac.
4 maja 2024, godz. 13:25
Opinie (57)
aktualizacja: godz. 19:30 (4 maja 2024)
Jaguar Gdańsk pokonał w Stężycy rezerwy Raduni, choć po 30 minutach przegrywał 0:2. Liderem jednak nie został, gdyż Gryf Słupsk w sobotnie popołudnie wysoko pokonał Energę Bałtyk Gdynia 4:1. Jaguar Gdańsk pokonał w Stężycy rezerwy Raduni, choć po 30 minutach przegrywał 0:2. Liderem jednak nie został, gdyż Gryf Słupsk w sobotnie popołudnie wysoko pokonał Energę Bałtyk Gdynia 4:1.

Gedania 1922 II Gdańsk przegrała na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 1:2 (0:2), przedłużając tym samym passę meczów bez wygranej do sześciu spotkań. Ważne zwycięstwo zanotowały rezerwy Arki Gdynia, które pokonały na wyjeździe Powiśle Dzierzgoń 3:0 (3:0). Wysokie zwycięstwo w Stężycy zanotował Jaguar Gdańsk, który pokonał rezerwy Radunii 5:2 (2:2), choć po 30 minutach przegrywał 0:2. Gdańszczanie jednak nie zostaną liderem, gdyż Energa Bałtyk Gdynia w starciu na szcycie 27. kolejki IV Ligi grupy pomorskiej przegrała w Słupsku z miejscowym Gryfem 1:4 (0:2).

Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin 2:1. Zwycięstwo wyszarpane w końcówce Gedania 1922 Gdańsk - Pogoń II Szczecin 2:1. Zwycięstwo wyszarpane w końcówce

Supra Kwidzyn - Gedania 1922 II Gdańsk 2:1 (2:0)

Bramki: Jędrzejewski 45, Wacławski 45+ - Bławat 63

GEDANIA II: Tetyk - Dowgiałło, Wróblewski (60 Witczak), Jeżowski, Bławat, Gorwa, Bogdański, Panic (80 Witkowski), Pawlak (70 Paliwoda), Łazarski, Chętnik (60 Burkhardt)

Gedania 1922 II Gdańsk jechała do Kwidzyna z celem przerwania passy pięciu ligowych spotkań bez zwycięstwa. Względem ubiegłotygodniowego meczu z Powiślem Dzierzgoń trener Paweł Szajrych zdecydował się na cztery zmiany w pierwszej jedenastce. Od początku spotkania zagrali m.in. zawodnicy występujący na co dzień w pierwszym zespole Gedanii m.in. Szymon Dowgiałło czy Maciej Gorwa.

Kluczowa dla losów sobotniej rywalizacji była końcówka pierwszej połowy oraz doliczony czas gry. W tym czasie gospodarze za sprawą goli autorstwa Jakuba Jędrzejewskiego oraz Tomasza Wacławskiego objęli dwubramkowe prowadzenie i byli blisko 11. ligowego zwycięstwa w tym sezonie.

Natomiast zawodnicy rezerw Gedanii w drugiej połowie nie zrezygnowali z walki o korzystny rezultat. W 63. minucie rywalizacji gola kontaktowego strzelił kapitan Bartosz Bławat. Później nie udało się już jednak doprowadzić do wyrównania, przez co gdański zespół przedłużył swoją passę ligowych meczów bez zwycięstwa do sześciu spotkań. Kolejna szansa na przełamanie w niedzielę, 12 maja (godz. 11), kiedy to do Gdańska przyjedzie zespół MKS Władysławowo.

Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 0:3 (0:3)

Turski 14, Hafez 17, Kukuruza 26

ARKA: Depka - Branicki, Rymaniak, Bełz, Zacharewicz - Staniszewski (70 Brodnicki), Hafez (46 Dustet) - Predenkiewicz (80 Szwajcer), Kukuruza, Jurkiewicz (75 Piotrowski) - Turski (60 Sawicki)

Po porażce przed tygodniem w derbach z Jaguarem Gdańsk (1:2) trener Maciej Cieślik zdecydował się na kilka zmian w składzie. Rezerwy Arki w Dzierzgoniu wsparli piłkarze trenujący na co dzień z pierwszą drużyną. Od pierwszej minuty zagrali m.in. Abdallah Hafez, Marcel Predenkiewicz czy Hubert Turski.

Gdynianie rozstrzygnęli losy spotkania w pierwszych trzydziestu minutach. Najpierw gości na prowadzenie wyprowadził w 14. minucie Turski. Trzy minuty później podwyższył je natomiast Hafez. Natomiast niespełna dziesięć minut później gola na swoim koncie zapisał Vadym Kukuruza.

Dzięki temu wyjazdowemu zwycięstwu drugi zespół Arki wyprzedził w tabeli rezerwy Gedanii. Ponadto zakończył też swoją serię sześciu meczów bez ligowego zwycięstwa.

Radunia II Stężyca - Jaguar Gdańsk 2:5 (2:2)

Bramki: Stolc 27, Recław 30 - Filas 38, Pietrowski 43, Surdykowski 75 (karny), Czychowski 80, Kaszuba 90+3 (karny)
JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Pietrowski, Haase, Zimnicki, Bladowski, Czychowski, Filas, Konkol, Surdykowski, Michalski

Względem wygranych przed tygodniem derbów z rezerwami Arki Gdynia doszło do trzech zmian w pierwszej jedenastce Jaguara. Szansę gry od pierwszej gry minuty dostał m.in.Janusz Surdykowski, który w przeszłości był zawodnikiem pierwszej drużyny Radunii.

Niższe ligi. Jaguar Gdańsk i Energa Bałtyk Gdynia zwycięskie, rekord bramek TLG Niższe ligi. Jaguar Gdańsk i Energa Bałtyk Gdynia zwycięskie, rekord bramek TLG

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy pod koniec drugiego kwadransa gry objęli dwubramkowe prowadzenie. Wszystko to za sprawą trafień Dominika Stolca Aleksandra Recława w ciągu trzech minut. Natomiast zawodnicy Jaguara doprowadzili do remisu tuż przed przerwą w czasie pięciu minut. Gole Klaudiusza FilasaMarcina Pietrowskiego pozwoliły myśleć gdańskiej drużynie o zwycięstwie w sobotnie popołudnie.

Kluczowym momentem spotkania był jego ostatni kwadrans. W nim zawodnicy Jaguara wyszli na prowadzenie, a następnie strzelili dwa kolejne gole. Najpierw w 75. minucie rzut karny wykorzystał Surdykowski. Następnie w ostatnich dziesięciu minutach trafienia na swoim koncie zapisali Paweł Czychowski Andrzej Kaszuba . Gdańszczanie dzięki temu zwycięstwu wciąż utrzymują się na pozycji wicelidera z dwupunktową stratą do liderującego Gryfa Słupsk.

Gryf Słupsk - Energa Bałtyk Gdynia 4:1 (2:0)

Bramki: Łyszyk 24 (karny), Miecznikowski 28, Klamrowski 73, Dąbrowski 90 - Jankowski 82

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak (73 Hirsz), Demianchuk (71 Pikiel), Lupa (79 Kaliszewski), Iwanowski, Kośnik (62 Waszczuk), Skrzecz, Rychłowski, Jankowski, Siekierski, Stępień

Względem meczu w poprzedniej kolejce przeciwko Gryfowi Wejherowo w pierwszej jedenastce Bałtyku doszło tylko do jednej zmiany. Za Radosława Hirsza do podstawowego składu wskoczył powracający do gry po urazie Igor Jankowski .

W pierwszej połowie lepszą drużyną byli gospodarze, którzy wykonywali aż dwa rzuty karne. Pierwszego z nich obronił golkiper Bałtyku, Paweł Rabin, ale przy drugiej próbie w 24. minucie Andrzeja Łyszyka był już bezradny. Cztery minuty później prowadzenie podwyższył Maciej Miecznikowski, wykorzystując błąd w defensywie gości.

W drugiej połowie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył natomiast Hubert Klamrowski. Pod koniec rywalizacji wynik na 4:1 ustalił Patryk Dąbrowski. Jedynego gola dla Bałtyku strzelił Jankowski w 82. minucie rywalizacji. Dzięki temu zwycięstwu przewaga pierwszego Gryfa nad trzecim Bałtykiem w tabeli wynosi dziewięć punktów.