Energa Gedania zostaje w serii A

10 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Siatkarki Energi Gedanii w najszybszy z możliwych sposobów zapewniły sobie grę w przyszłym sezonie w serii A I ligi. Gdańszczanki po trzech meczach zakończyły rywalizację z Wisłą Kraków. Pod Wawelem zwyciężyły 3:1 (29:27, 25:22, 28:30, 25:17), choć gdyby nie dekoncentracja w trzeciej partii - podobnie jak w Gdańsku - rywalki kończyłyby grę bez żadnej zdobyczy.

ENERGA GEDANIA: Bełcik, Sołodkowicz, Kuczyńska, Drzewiczuk, Kruk, Szyjanowa oraz Siwka (libero), Tomsia, Olczyk.

Na początku gospodynie zagrywkami postraszyła Izabela Bełcik. Dzięki pewnemu i trudnemu wprowadzeniu piłki do gry przez kapitan gdańszczanek przyjezdne szybko objęły prowadzenie 3:0. Wisła wyciągnęła na 9:9, a następnie przejęła inicjatywę. Prowadziła 14:12 i 16:14. Gdańszczanki odwołały się do siły ataku Aleksandry Kruk. 20-latce najbardziej zależało na zakończeniu rywalizacji w trzech meczach, bo we wtorek przystępuje do egzaminów maturalnych. Konieczność pozostania w Krakowie do poniedziałku byłaby dla niej sporym kłopotem.

Inauguracyjna partia rozstrzygała się na przewagi. Zakończył ją atak Rity Szyjanowej. Jeszcze większe emocje były w trzecim secie. Gdańszczanki same są sobie winne. Gdy prowadziły 18:13, co bardziej niecierpliwi kibice zbierali się do wyjścia.

Niestety, blok Anny Szydełko i Agnieszki Lehman-Dybały sprawił, że trzeba było grać czwartego seta. Miejscowe walczyły w nim tylko do wyniku 3:3. Potem grała już tylko Energa Gedania.

Opinie (3)

• GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GRATULACJE DLA CALEGO ZESPOLU ORAZ SZTABU SZKOLENIOWEGO ZA POZOSTANIE W SERIE A.LICZE NA TO ZE W PRZYSZLYM SEZONIE OGLADAC BEDZIENY NOGLI WIECEJ ZWYCIESTW PRZY KOSCIUSZKI A MOZE WALKA O MEDALE?TO BYLOBY TO!POZDRAWIAM I ZYCZENIA DLA MATURZYSTKI OLI KRUK POWODZENIA

• 0 0

• opinia kibica z Krakowa ( znalazłem na Onecie)

GRATULACJE Z KRAKOWA!
    Macie super kibicow (ze tez im sie chcialo jechac 600 km na mecz do Krakowa:) Trzymam za was kciuki w przyszlym sezonie i mam nadzieje, ze wisla juz nie bedzie z Wami walczyc w barazach za rok!!! Wejdziemy do ekstraklasy bezposrednio po wygraniu serii A:))

~pozdro, 2004-05-10 09:05