Unihokeistki wciąż niepokonane

17 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Choć pierwszy mecz z Podhalem przysporzył sporo nerwów gdańskim unihokeistkom, nie zboczyły ze zwycięskiej ścieżki i z kompletem punktów prowadzą w ekstralidze. Choć pierwszy mecz z Podhalem przysporzył sporo nerwów gdańskim unihokeistkom, nie zboczyły ze zwycięskiej ścieżki i z kompletem punktów prowadzą w ekstralidze.

Z kompletem ośmiu zwycięstw prowadzi w ekstralidze kobiet zespół unihokeistek Energi Olimpii Osowa. Mistrzynie Polski pokonały w Gdańsku Podhale Nowy Targ 8:6 (1:2, 1:2, 6:2) i 12:5 (3:1, 6:1, 3:3) i wraz z Absolwentem Siedlec pozostają bez porażki przewodząc ligowej tabeli.

Bardziej zacięty był pierwszy z dwóch pojedynków w gdańskiej hali, w którym zespół z Nowego Targu był blisko sprawienia niespodzianki. Góralki grały szybko i skutecznie dzięki czemu po dwóch tercjach prowadziły 4:2, a na początku trzeciej tercji zdobyły piątą bramkę. Gospodynie do odrabiania strat ruszyły wprawdzie późno, ale niezwykle skutecznie.

Trzy minuty po piątym trafieniu dla Podhala bramkę zdobyła Jagoda Wieczorek, a chwilę później Karolina Herman. Odpowiedź przyjezdnych była błyskawiczna, ale bramka na 6:4 okazała się dla nich ostatnią w tym meczu, podczas gdy osowianki rozstrzelały się na dobre. W ciągu niespełna sześciu minut celnymi uderzeniami popisały się Monika Kraus, Julia Jurkowska, Laura Łącka i Hanna Samson, a gdański zespół uratował miano niepokonanego w obecnych rozgrywkach.

Rewanż nie przyniósł już tylu emocji. Gdańszczanki podtrzymały dyspozycję z ostatnich minut pierwszego meczu i od początku do końca kontrolowały sytuację na boisku. Cztery bramki zdobyła Irena Mroch, a trzy Hanna Samson.

Skład Energi Olimpii:  Anna Sychta, Irena Mroch, Maja Stenka, Irena Mroch, Weronika Ząbczyk, Marta Chudyszewicz, Karolina Krawczyk, Jagoda Wieczorek, Anna Chomnicka, Anna Raczkowska, Mariola Szarmach, Monika Krajewska, Monika Kraus, Karolina Herman, Hanna Samson, Julia Jurkowska, Laura Łącka, Karolina Damps.
Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski

Kolejny dwumecz gdańszczanki rozegrają na wyjeździe przeciwko trzeciemu w tabeli zespołowi Dzikie Gęsi Zielonka, a rundę zasadniczą zakończą we własnej hali spotkaniami na szczycie z Absolwentem, który przyjedzie by szukać rewanżu za zeszłoroczny finał i przegraną walkę o złoto.