Energa Olimpia walczy o Puchar Europy

10 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Osowianki, które w tym sezonie po raz czwarty z rzędu bronią tytułu mistrzyń Polski rozpoczęły zmagania ligowe od dwóch zwycięstw. Czy równie dobrze spiszą się na arenie międzynarodowej? Osowianki, które w tym sezonie po raz czwarty z rzędu bronią tytułu mistrzyń Polski rozpoczęły zmagania ligowe od dwóch zwycięstw. Czy równie dobrze spiszą się na arenie międzynarodowej?

Udanie rozpoczęły ekstraligowy sezon unihokeistki Energi Olimpii Osowa. Mistrzynie Polski, które po raz czwarty z rzędu przystępują do obrony krajowego prymatu, we własnej hali dwukrotnie wysoko pokonały zespół MLUKS Jedynki Trzebietów - 12:3 i 10:4. Aktualnie gdańszczanki przebywają w Koszycach, gdzie przy szczęśliwym scenariuszu aż do niedzieli będą rywalizować w finałowym turnieju Pucharu Europy.

Energa Olimpia Osowa - MLUKS Jedynka Trzebiatów 12:3 (3:0, 6:1, 3:2)
Bramki dla Olimpi: Jurkowska 3, Stenka 2, Herman 2, Samson, Mroch, Wieczorek, Raczkowska, Szpilman

ENERGA OLIMPIA: Szarmach, Kraus, Chomnicka, Ząbczyk, Szychta, Krajewska, Mroch, Jurkowska, Samson, Herman, Stenka, Wieczorek, Raczkowska, Damps, Szpilman, Chudyszewicz, Łącka.

Zawodniczka meczu: Karolina Herman

Pierwsze spotkanie nowego sezonu mistrzynie Polski rozpoczęły od 3 bramek w pierwszej tercji, choć premierowe trafienie uzyskały dopiero w 8. minucie mając spore problemy z pokonaniem dobrze dysponowanej bramkarki gości. Sposób na nią znalazła jednak Maja Stenka, a kombinacyjna szybka gra w kolejnych minutach przyniosła kolejne zdobycze.

Osowianki poszły krok dalej w drugiej tercji, w której aż sześciokrotnie trafiały do bramki. Prosty błąd obrony wykorzystały jednak rywalki, które przy stanie 0:6 w całym meczu zdołały zdobyć honorowe trafienie. W trzeciej tercji pewne zwycięstwa gospodynie spuściły z tonu wygrywając ją "tylko" 3:2, co i tak wystarczyło do wysokiego zwycięstwa.

Energa Olimpia Osowa - MLUKS Jedynka Trzebiatów 10:4 (2:2, 5:1, 3:1)
Bramki dla Olimpi: Stenka 3, Mroch 2, Chomnicka, Samson, Kraus, Ząbczyk, Szychta

ENERGA OLIMPIA: Szarmach, Krajewska, Damps, Szpilman, Mroch, Ząbczyk, Raczkowska, Szychta, Chudyszewicz, Wieczorek, Chomnicka, Łącka, Kraus, Herman, Samson, Stenka.

Zawodniczka meczu: Anna Chomnicka

W drugim meczu podopieczne PawłaPiotra Ludwichowskich również rozpoczęły od przewagi, ale tym razem zespół gości najbardziej postawił się na samym początku spotkania, szczególnie że zawodniczki Olimpi raziły nieskutecznością. Po 12 minutach gry to nawet przyjezdne były przez chwilę na prowadzeniu, a dopiero przed końcem tercji wyrównać na 2:2 zdołała Anna Chomnicka.

Druga odsłona to to już wysoki pressing ze strony mistrzyń Polski i nokautujące pięć bramek, na które zespół z Trzebiatowa odpowiedział tylko jedną. Energa Olimpia do końca spotkania na tyle kontrolowała jego przebieg, że mogła pozwolić sobie między innymi na przećwiczenie wariantu gry bez bramkarki!

Wysokie zwycięstwa na krajowym podwórku to dobry prognostyk przed finałowym turniejem Pucharu Europy w słowackich Koszycach, gdzie Olimpia w grupie B mierzy się w grupie z mistrzem Rosji Nauka-Trevelstroy i mistrzem Norwegii Sveiva IB. W grupie A znalazły się natomiast najlepsze drużyny z Łotwy, Słowacji i Danii. Do sobotnich półfinałów awansują dwa zespoły, a finałowe spotkanie zaplanowano na niedzielę.

Tabela ekstraligi seniorek po 2. kolejce
kolejno mecze, zwycięstwa, zwycięstwa po dogrywce, porażki po dogrywce, porażki, bramki, punkty
1. ENERGA OLIMPIA OSOWA GDAŃSK 2 2 0 0 0 22:7 6
2. UKS Absolwent Siedlec 2 2 0 0 0 15:9 6
3. MMKS Podhale Nowy Targ 2 1 0 1 0 14:14 4
4. Dzikie Gęsi Zielonka 2 0 1 0 1 14:14 2
5. UKS Multi 75 Killers Kraków 0 0 0 0 0 0:0 0
6. KS Worwa Szarotka Nowy Targ 2 0 0 0 2 9:15 0
7. MLUKS Jedynka Trzebiatów 2 0 0 0 2 7:22 0