Energa Wybrzeże Gdańsk - Grupa Azoty Unia Tarnów 36:38. Zwycięstwo wypuszczone z rąk

mip.
15 października 2023, godz. 16:40
Opinie (63)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała już 6. raz z rzędu. W niedzielę gdańszczanie ulegli Grupie Azoty Unii Tarnów 36:38 i to pomimo tego, że długo w tym meczu prowadzili. Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała już 6. raz z rzędu. W niedzielę gdańszczanie ulegli Grupie Azoty Unii Tarnów 36:38 i to pomimo tego, że długo w tym meczu prowadzili.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Grupą Azoty Unią Tarnów 36:38 (20:18) w meczu 9. kolejki Orlen Superligi. Gdańszczanie po dobrej pierwszej połowie, znów wyraźnie spuścili z tonu w drugiej części i zanotowali szóstą porażkę z rzędu. Po raz kolejny zawiodła skuteczność zarówno ta w ataku, jak i bramkarzy.

ENERGA WYBRZEŻE: Poźniak, Witkowski - Jachlewski 10, Milicević 6, Papina 6, Będzikowski 5, Pieczonka 3, Domagała 2, Zmavc 2, Niedzielenko 1, Siekierka 1, Powarzyński, Stępień

Unia: Małecki - Smolnikow 7, Podsiadło 7, Słupski 6, Zdobylak 5, Buszkow 4, Sanek 3, Adamski 3, Kucharzyk 2, Parowinczak 1, Sikora

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk z chęcią przełamania złej serii podchodzili do domowego meczu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Zaczęli od mocnej gry w obronie, co pozwoliło im na zdobywanie łatwych bramek z kontry. Po 9. minutach prowadzili oni już 7:3.

Energa Wybrzeże Gdańsk wróciła do chudych lat. Zostaje tylko walka o utrzymanie? Energa Wybrzeże Gdańsk wróciła do chudych lat. Zostaje tylko walka o utrzymanie?

Wydawało się, że po pierwszym kwadransie, kiedy to Wybrzeże dominowało, podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego będą utrzymywać bezpieczną przewagę, ale Unia w zaledwie 3 minuty załapała kontakt i w 21. minucie było już tylko 12:11.

Przyjezdnym udało się nawet wyrównać, ale w końcówce pierwszej połowy gdańszczanie ponownie odskoczyli i do przerwy prowadzili 20:18. Spora w tym zasługa Mateusza JachlewskiegoJovana Milicevicia, którzy rzucili odpowiednio 5 i 4 bramki.

Po przerwie obie drużyny grały bardzo szybko i starały się zaskakiwać przeciwnika kontrami. Lepiej radzili sobie jednak goście, którzy w 39. minucie po raz pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Michała Słupskiego. O czas poprosili wtedy gdańscy trenerzy.

Chwilę później to znów Wybrzeże prowadziło, ale gospodarze nie potrafili odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Do kuriozalnej sytuacji doszło w z kolei w 47. minucie, gdy aż trzech szczypiornistów Wybrzeża zostało odesłanych na ławkę kar! 2-minutowe wykluczenia odsiadywali: Patryk Pieczonka, Maciej PapinaMateusz Jachlewski.

Górnik Zabrze - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:26. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Górnik Zabrze - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:26. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Unia momentalnie wykorzystała aż potrójne osłabienie gdańszczan i w 49. minucie zrobiło się po 30. Chwilę później to już goście prowadzili, a na domiar złego Wybrzeże na kilka minut straciło Papinę, który doznał urazu stawu skokowego, a w 56. minucie definitywnie Nejca Zmavca, który za trzecie wykluczenie obejrzał czerwoną kartkę.

To właśnie wykluczenia, których w całym meczu miejscowi złapali aż 7, w końcowych minutach zgubiły gdańszczan. Pomimo ambitnej walki do końca, ostatecznie przegrali 36:38.

14 Zepter Legionowo 9 0 0 0 9 235:283 0
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2023-10-17