Górnik Zabrze - Energa Wybrzeże Gdańsk 31:26. Dobre momenty nie wystarczyły

mip.
8 października 2023, godz. 16:30
Opinie (17)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Maciej Papina w meczu z Górnikiem Zabrze wziął na swoje barki ciężar prowadzenie gry Energi Wybrzeża Gdańsk i zdobył 5 bramek. Maciej Papina w meczu z Górnikiem Zabrze wziął na swoje barki ciężar prowadzenie gry Energi Wybrzeża Gdańsk i zdobył 5 bramek.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 26:31 (14:17) w meczu 8. kolejki Orlen Superligi. Gdańszczanie mieli dobre momenty zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, ale było to za mało na brązowych medalistów z poprzedniego sezonu. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza zanotowali piątą porażkę z rzędu i pozostali na przedostatnim miejscu w tabeli.

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski - Minocki 6, Szyszko 5, Artemienko 4, Krawczyk 4, Ilczenko 3, Mauer 3, Przytuła 2, Bogacz 1, Morkovsky 1, Tokuda 1, Kaczor 1

WYBRZEŻE: Poźniak, Witkowski - Papina 5, Powarzyński 4, Niedzielenko 3, Pieczonka 3, Stępień 3, Domagała 2, Peret 2, Papaj 1, Jachlewski 1, Zmavc 1, Milicević 0, Siekierka 0, Miklikowski 0

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk w niedzielę mierzyli się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, Górnikiem Zabrze. Na Śląsk pojechali jednak bez rozgrywającego Jakuba Będzikowskiego. Jak mówił w przedmeczowym wywiadzie dla Polsatu Sport, Mariusz Jurkiewicz, gdańszczanie chcieli wejść mocno w mecz.

Słowa trenera gdańskiego klubu się jednak nie spełniły, bo gospodarze prowadzili 4:0, a Wybrzeże na pierwszą bramkę miało czekać aż do 6. minuty, kiedy to niemoc przełamał Mateusz Jachlewski. Później szybko udało się doprowadzić do stanu 4:3, a w 12. minucie przyjezdni wyrównali.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 30:34. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 30:34. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Wybrzeżu udało się nawet wyjść na prowadzenie po trafieniu Macieja Papiny. Górnik szybko jednak odpowiedział, ale wynik wciąż utrzymywał się wokół remisu. Gdańszczanie skrzętnie wykorzystywali fakt, że miejscowi bramkarze nie mieli najlepszego dnia.

W końcówce jednak to znów gospodarze odskoczyli z wynikiem. Wszystko to za sprawą tego, że Wybrzeże źle taktycznie rozegrało decydujące akcje, które mogły im dać zaledwie jedną bramkę straty do przerwy, a do szatni schodzili z wynikiem 17:14 na korzyść Górnika.

Na początku drugiej odsłony kilka udanych interwencji zanotował Piotr Wyszomirski, ale niezbyt skorzystał z tego Górnik, bo powiększył swoją przewagę tylko o jedno trafienie. Później gra była wyrównana, ale od 41. do 46. minuty Wybrzeże nie zdobyło żadnego gola, a miejscowi zbudowali 7-bramkową zaliczkę.

Przyjezdni próbowali jeszcze odrobić straty, ale Górnik umiejętnie kontrolował przebieg spotkania, wygrywając 31:26. Dla gdańszczan to 5. porażka z rzędu, która oznacza, że pozostali oni na 13. miejscu w tabeli.

14 Zepter Legionowo 8 0 0 0 8 210:252 0
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2023-10-09