• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49. Spadek na 8. miejsce

Mikołaj Pachniewski
26 maja 2024, godz. 16:40 
Opinie (351)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 38:50. Jedną nogą w 2. lidze
Para H.Skrzydlewska Orła Łódź na prowadzeniu. Taki obrazek podczas niedzielnego meczu był bardzo częsty, zwłaszcza na początku spotkania. Para H.Skrzydlewska Orła Łódź na prowadzeniu. Taki obrazek podczas niedzielnego meczu był bardzo częsty, zwłaszcza na początku spotkania.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z H.Skrzydlewska Orłem Łódź 41:49 w meczu 6. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. Mecz udało się rozegrać mimo tego, że o godz. 14 tor był uznany za nieregulaminowy. Nawierzchnię udało się przygotować, ale gdańszczanie, zwłaszcza na początku, byli tłem dla łodzian. Porażka ta oznacza spadek na ostatnie miejsce w tabeli.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


H.Skrzydlewska Orzeł Łódź H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
9. Krzysztof Kasprzak 7+2 (0,1*,2*,3,1)
10. Tom Brennan 10 (2,2,3,3,0)
11. Adrian Gała 6 (1,1,1,3,w)
12. Nicolai Klindt 11+1 (0,3,3,2*,3)
13. Niels-Kristian Iversen 4 (2,2,0,0)
14. Miłosz Wysocki 3 (1,0,0,2)
15. Bartosz Głogowski 0 (0,-,d)
16. Bartosz Tyburski - nie startował
Sędziowie: Lis (sędzia), Brucheiser (komisarz)
Widzów: 2200
Składy
1. Luke Becker 10 (3,3,0,1,3)
2. Benjamin Basso 4 (1,1,1,1)
3. Tomasz Gapiński 7+2 (2*,0,1,2,2*)
4. Daniel Kaczmarek 9+1 (3,2,3,0,1*)
5. Oliver Berntzon 11+1 (3,3,2,1*,2)
6. Mateusz Bartkowiak 3+1 (2*,1,0)
7. Bartosz Nowak 5 (3,0,2)
8. Seweryn Orgacki - nie startował

Kibice oceniająRelacja LIVE

Przed tygodniem Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z Texom Stalą Rzeszów 38:52. Najlepiej zapunktował Niels-Kristian Iversen, który zdobył 13 punktów.

Texom Stal Rzeszów - Energa Wybrzeże Gdańsk 52:38. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Dla Wybrzeża to najgorszy start sezonu od czasu powrotu na zaplecze ekstraligi. Na zwycięstwo czekać musi co najmniej do 6. kolejki. Taka sytuacja wydarzyła się też w 2022 roku.

Przeczytaj o słabym starcie sezonu żużlowców. Czy muszą już bić na alarm?

W tygodniu znów dał o sobie znać gdański tor. Tym razem uniemożliwił odjechanie DMPJ, które przerwano po 12. biegu.

Przeczytaj więcej o gdańskim torze

Dwie, już ostatnie rundy, odjechali młodzieżowcy Energi Wybrzeża. Zaprezentowali się jednak kiepsko i wciąż nie widać promyków nadziei na ich lepszą jazdę.

Sprawdź wyniki z zawodów DMPJ

Niedzielny mecz był zagrożony z powodu startu w el. do Grand Prix Challenge dwóch zawodników Orła Łódź. W Żarnovicy ścigali się Luke Becker i Oliver Berntzon. Zawody udało się jednak szczęśliwie odjechać i nie było konieczności przekładania meczu w Gdańsku.

Przeczytaj więcej o zagrożeniu meczu w Gdańsku

Kibice Wybrzeża domagają się zamiany Mateusza Tondera na Adriana Gałę. Ponad 65 proc. naszych czytelników jest za takim rozwiązaniem. Możliwe jest, że Adrian Gała pojedzie już w niedzielnym meczu z Orłem.

Adrian Gała za Mateusza Tondera? Sprawdź wyniki ankiety i przeczytaj więcej o możliwej roszadzie

ważne zdarzenie
To była prawdziwa telenowela. Wybrzeżu groził nawet walkower za nieregulaminowy tor, ale udało się go odpowiednio ubić.

Wydaje się, że problemy z torem już za nami. Sędzia zaplanował, że o godz. 15:05 odbędzie się pierwszy bieg. Nie będzie prezentacji zawodników.
W ekipie Wybrzeża jedna zmiana. Zamiast Mateusza Tondera pojedzie Adrian Gała (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Z kolei pod nr 16 wpisany został Bartosz Tyburski (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Goście z nr 8 zgłosili Seweryna Orgackiego.
Relacja live Stan gdańskiego toru o godz. 14:30. Idealnie nie jest, ale sędzia uznał, że nawierzchnia jest regulaminowa.
Rozpoczęła się próba toru. Ze strony Wybrzeża wyjechali Tom Brennan (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) i Adrian Gała (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk).
Orzeł posłał na test toru Tomasza Gapińskiego i Luke'a Beckera.
W składzie Wybrzeża dwóch zawodników, którzy w zeszłym sezonie ścigali się dla Orła: Niels-Kristian Iversen (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk) i Tom Brennan (ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk). Z kolei po drugiej stronie barykady Daniel Kaczmarek (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) i Seweryn Orgacki (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź), którzy w sezonie 2023 zdobywali punkty dla gdańskiego klubu.
ważne zdarzenie
Równocześnie prowadzimy dla Was jeszcze dwie relacje live. Arka Gdynia gra z GKS Katowice. Stawką jest bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.

Live: ARKA Gdynia - GKS Katowice

ważne zdarzenie
Z kolei Lechia Gdańsk kończy sezon meczem wyjazdowym w Legnicy.

Live: Miedź Legnica - LECHIA Gdańsk

Na torze jeszcze ciągniki i polewaczka. Za moment powinien zacząć się mecz.
Wylosowano I zestaw startowy.
kibice
Na stadionie garstka najwierniejszych kibiców. W sektorze gości kilkunastoosobowa grupa fanów z Łodzi.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Luke Becker,
  Krzysztof Kasprzak,
  Tomasz Gapiński,
  Adrian Gała.

Sędzia włączył czas dwóch minut. Jedziemy!
bieg 5:1
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Krzysztof Kasprzak (0 pkt).

Świetny start Gały, ale na wyjściu z 1. łuku wyprzedził go Becker. Później Adrian przeszarżował i minął go także Gapiński. Kasprzak daleko z tyłu.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Bartosz Głogowski,
  Mateusz Bartkowiak,
  Miłosz Wysocki,
  Bartosz Nowak.
bieg 5:1
II
[2:10] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Bartosz Nowak (3 pkt), Mateusz Bartkowiak (2 pkt), Miłosz Wysocki (1 pkt), Bartosz Głogowski (0 pkt).

Atomowy start Nowaka, do którego szybko dołączył Bartkowiak. Wysocki starał się rozdzielić parę gości, ale nic nie wskórał.
Sędzia zarządził dodatkowe polewanie toru.
ważne zdarzenie
Co ciekawe, Wybrzeże jest jedyną drużyną we wszystkich trzech ligach w Polsce, która nie prowadziła nawet przez 1 bieg w tym sezonie.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Oliver Berntzon,
  Nicolai Klindt,
  Benjamin Basso,
  Niels-Kristian Iversen.
bieg 4:2
III
[4:14] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Benjamin Basso (1 pkt), Nicolai Klindt (0 pkt).

Kolejna wygrana gości po dobrym starcie. Wydawało się, że znów będzie 1:5, ale Iversen zdołał wyprzedzić Basso. Później tego samego próbował Klindt, ale musiał odpuścić, bo doszłoby do wypadku na wejściu w 1. łuk trzeciego okrążenia.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Daniel Kaczmarek,
  Miłosz Wysocki,
  Mateusz Bartkowiak,
  Tom Brennan.
bieg 4:2
IV
[6:18] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Daniel Kaczmarek (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Mateusz Bartkowiak (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt).

Pewna wygrana Kaczmarka. Wysocki jechał blisko Bartkowiaka, ale nie na tyle, by skutecznie zaatakować. Na samej mecie Bartkowiak prawie jeszcze wyprzedził Brennana.
kibice
IV
Po raz kolejny gwizdy na gdańskim stadionie.
Przerwa na równanie toru.
ważne zdarzenie
To prawdziwy nokaut. W pierwszej serii zawodnicy gospodarzy nie zdobyli ani jednej "trójki".
kibice
Na stadionie dziś ok. 1200 widzów.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Adrian Gała,
  Tomasz Gapiński,
  Nicolai Klindt,
  Daniel Kaczmarek.
bieg 4:2
V
[10:20] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Nicolai Klindt (3 pkt), Daniel Kaczmarek (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Tomasz Gapiński (0 pkt).

Atomowy start Klindta, którego do mety naciskał Kaczmarek. Z tyłu sporo się działo, a atak Gały na Gapińskiego niemal nie zakończył się upadkiem Gały i Kaczmarka. Zawodnik Wybrzeża opanował jednak sytuację.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Niels-Kristian Iversen,
  Benjamin Basso,
  Miłosz Wysocki,
  Luke Becker.

Wysocki jako rezerwa taktyczna za Głogowskiego.
bieg 4:2
VI
[12:24] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Benjamin Basso (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt).

Dobre ściganie. Przez cały bieg prowadził Iversen, ale bardzo szybki był Becker, który próbował różnych ataków. Amerykanin dopiął swego na samej kresce!
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Bartosz Nowak,
  Tom Brennan,
  Oliver Berntzon,
  Krzysztof Kasprzak.
bieg 3:3
VII
[15:27] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Bartosz Nowak (0 pkt).

Wydawało się, że prowadzić będzie Brennan, ale Berntzon tak napędził się po szerokiej, że wyszedł na 1. miejsce. Z kolei Nowak przez całe 4 okrążenia atakował wolnego Kasprzaka.
Przerwa na równanie toru.
kibice
Kibice Wybrzeża z transparentem: "Kiedyś śniła nam się Ekstraliga, a za chwilę druga liga". Do tego odpalono pirotechnikę.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Tomasz Gapiński,
  Niels-Kristian Iversen,
  Daniel Kaczmarek,
  Miłosz Wysocki.
kibice
Moment odpalenia pirotechniki przez fanów Wybrzeża.
bieg 4:2
VIII
[17:31] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Daniel Kaczmarek (3 pkt), Miłosz Wysocki (2 pkt), Tomasz Gapiński (1 pkt), Niels-Kristian Iversen (0 pkt).

Pewna wygrana Kaczmarka. Pozostała trójka jechała tak blisko siebie, że każde rozstrzygnięcie było możliwe. Ostatecznie Wysocki obronił się przed szalejącym Gapińskim, a Iversen tym razem nie zapunktował.
kibice
VIII
Kolejna porcja gwizdów.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Krzysztof Kasprzak,
  Luke Becker,
  Tom Brennan,
  Benjamin Basso.
bieg 5:1
IX
[22:32] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Tom Brennan (3 pkt), Krzysztof Kasprzak (2 pkt), Benjamin Basso (1 pkt), Luke Becker (0 pkt).

Zupełnie została na starcie para Orła i duet Wybrzeża wygrał z dużą przewagą. Basso przez dwa okrążenia jeszcze naciskał Kasprzaka, ale potem stracił dystans.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Mateusz Bartkowiak,
  Adrian Gała,
  Oliver Berntzon,
  Nicolai Klindt.
bieg 4:2
X
[26:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Nicolai Klindt (3 pkt), Oliver Berntzon (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Mateusz Bartkowiak (0 pkt).

Po starcie na podwójnym prowadzeniu było Wybrzeże, ale szybko Berntzon uporał się z Gałą. Później zawodnicy dojechali do mety w dużych odstępach.
Przerwa na równanie toru. Wybrzeże ma jeszcze szansę na odrobienie strat.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Nicolai Klindt,
  Daniel Kaczmarek,
  Krzysztof Kasprzak,
  Luke Becker.
bieg 5:1
XI
[31:35] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krzysztof Kasprzak (3 pkt), Nicolai Klindt (2 pkt), Luke Becker (1 pkt), Daniel Kaczmarek (0 pkt).

Kolejne uderzenie Wybrzeża! Świetny start pary gospodarzy, a później Klindt dobrze bronił się przed Beckerem.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Benjamin Basso,
  Bartosz Głogowski,
  Bartosz Nowak,
  Adrian Gała.
bieg 3:3
XII
[34:38] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Adrian Gała (3 pkt), Bartosz Nowak (2 pkt), Benjamin Basso (1 pkt), Bartosz Głogowski (d/0 pkt).

Równo ze startu Gała i Basso, ale Polak napędził się po szerokiej i wyprzedził Duńczyka. Ten jeszcze zahaczył o jego tylne koło i blisko było upadku, ale zawodnik Orła utrzymał się na motocyklu.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Tom Brennan,
  Oliver Berntzon,
  Niels-Kristian Iverse,
  Tomasz Gapiński.
kibice
XIII
Głośne "GKS" z trybun. Kibice wierzą w odwrócenie losów spotkania.
bieg 3:3
XIII
[37:41] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tom Brennan (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Oliver Berntzon (1 pkt), Niels-Kristian Iversen (0 pkt).

Działo się na torze, ale to z tego powodu, że błędy popełniali zarówno Gapiński, jak i Berntzon. Nie potrafił z nich jednak skorzystać bardzo wolny Iversen. Z kolei Brennan pewnie zwyciężył.
Przerwa na równanie toru. Czekamy na obsady biegów nominowanych.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Krzysztof Kasprzak,
  Tomasz Gapiński,
  Adrian Gała,
  Luke Becker.
ważne zdarzenie
XIV
Bieg przerwany! Gała ostrym atakiem "skosił" Gapińskiego na 2. łuku. Obaj szybko wstali, a Gapiński ruszył z pretensjami do Gały i w ostrych słowach zapewne przekazał mu, co sądzi o jego ataku.
ważne zdarzenie
XIV
Gała wykluczony z powtórki i ukarany żółtą kartką.
ważne zdarzenie
XIV
Taka decyzja oznacza, że w powtórce pojedzie osamotniony Kasprzak, co oznaczać będzie, że ten mecz Wybrzeże może maksymalnie zremisować, jeśli w 14. biegu będzie 3:3, a w 15. 5:1.
bieg 5:1
XIV
[38:46] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Adrian Gała (w).

Powtórzył świetny start Kasprzak, ale wpadł w dziurę na drugim łuku i spadł na koniec stawki. Orzeł wygrywa w Gdańsku!
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Daniel Kaczmarek,
  Tom Brennan,
  Oliver Berntzon,
  Nicolai Klindt.
bieg 3:3
XV
[41:49] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicolai Klindt (3 pkt), Oliver Berntzon (2 pkt), Daniel Kaczmarek (1 pkt), Tom Brennan (0 pkt).

Sytuacja ułożyła się już po wyjściu z 1. łuku. Pewna wygrana Klindta - trochę na otarcie łez.
Trwają jeszcze pozostałe dwie relacje live, które proadzimy dla Was z boisk Fortuna 1. Ligi


Live: ARKA Gdynia - GKS Katowice


Live: Miedź Legnica - LECHIA Gdańsk

ważne zdarzenie
Koniec meczu! Energa Wybrzeże Gdańsk - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Jak typowano

95% 260 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 2 typowania REMIS
4% 12 typowań H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Twoje dane


Tabela po 6 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-05-26

Wyniki 6 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
  • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (351)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Wybrzeża

InvestHouse Plus PSŻ Poznań
87% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
12% InvestHouse Plus PSŻ Poznań

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 7 24 85.7%
2 Wojtas Fc zdunkowo 8 22 75%
3 Wojtas Fc zdunkowo 8 22 75%
4 Piotr MATYSIAK 8 22 75%
5 Marcin Guyfd 8 22 75%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
56% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
43% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
15 czerwca 2024, godz. 16:30
90% Cellfast Wilki Krosno
0% REMIS
10% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane