Piłka ręczna. Energa Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 25:27

15 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Gdańscy szczypiorniści wygraną z Pogonią wypuścili z rąk. Na zdjęciu Kelian Janikowski (z lewej) i Paweł Salacz (z prawej). Gdańscy szczypiorniści wygraną z Pogonią wypuścili z rąk. Na zdjęciu Kelian Janikowski (z lewej) i Paweł Salacz (z prawej).

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie z Sandra Spa Pogonią Szczecin 25:27 (17:15). Przed przerwą prowadzili nawet różnicą 5 bramek, ale wygrana wymsknęła im się z rąk po zmianie stron. Wygrana zapewniła Pogoni utrzymanie w Superlidze na kolejny sezon.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Komarzewski 2, Janikowski 6, Papaj 4, Kondratiuk 6, Adamczyk 1, Gądek 1, Prymlewicz 1, Frańczak 1, Wróbel 2, Salacz 1, Gajek, Sulej, Bednarek

Pogoń: Bartosik, Gawryś - Wąsowski 3, Horiha 5, Krupa, Bosy 1, Biernacki 5, Zapora, Krysiak 3, Matuszak 2, Rybski 3, Zaremba 1, Fedeńczak 4

Wygrywając z Pogonią, Energa Wybrzeże mogła zrównać się z nią punktami i umocnić bezpieczną pozycję w walce o uniknięcie spadku. Goście przyjechali jednak walczyć, bo dla nich wygrana oznaczała pewne utrzymanie w lidze na dwie kolejki przed końcem.

Środowy mecz w hali AWFiS rozpoczął się od wymiany ciosów. Gdańszczanom we znaki dawał się Patryk Biernacki, ale to gospodarze odskoczyli na prowadzenie 8:5 po bramce Kamila Adamczyka w 13. minucie gry.

Przeczytaj relację z meczu Arka Gdynia - Stal Mielec 30:41

Chwilę później przy stanie 9:6 szkoleniowiec gości Rafał Biały poprosił o pierwszy czas. Wybrzeże po wznowieniu gry zaliczyło jednak kolejne dwa trafienia, ale i dwie żółte kartki. Bramkę z karnego zdobył dla gości Piotr Rybski a wtedy o przerwę poprosił trener miejscowych Thomas Orneborg.

Po dwie bramki rzucili jednak Dmytro HoryhaPiotr Rybski, więc szczecinianie zbliżyli się na 13:15. Gdańszczanom m.in. dzięki dobrej dyspozycji rzutowej Keliana Janikowskiego (5 bramek do przerwy) udało się zachować przewagę dwóch trafień po 30 minutach gry.

Salacz i Kondratiuk nominowani do Gladiatorów PGNiG Superligi

Grę po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczął Dawid Krysiak. Jego 2 bramki z rzędu doprowadziły do remisu po 17. Wybrzeże odzyskało prowadzenie, a potem nastąpił trwający 5 minut zastój po obu stronach. Przełamał go Piotr Papaj rzucając na 20:18 w 40. minucie.

Goście odrobili bramkę i o kolejny czas poprosił trener Orneborg. Pomimo gry w przewadze, Wybrzeże straciło kolejną bramkę - na 20:20 trafił Mateusz Zaremba. Rozpoczęła się przepychanka o prowadzenie. Na dwa trafienia gdańszczan dwoma odpowiedzieli szczecinianie (22:22).

W 53. minucie czas wziął trener Biały, a zdobyte następnie 2 bramki Wojciecha Matuszaka dały prowadzenie gościom (24:23). Pomimo kary dla Pawła Salacza Wybrzeże wywalczyło rzut karny, który na bramkę zamienił Adrian Kondratiuk. Pogoń odpowiedziała trafieniami Horihy i Krysiaka.

Na nieco ponad minutę przed końcem gry goście prowadzili 26:24. Gospodarze wzięli czas, ale zepsuli akcję i o przerwę poprosili goście. Kontaktową bramkę zdobył Papaj, ale trafienie Adama Wasowskiego przypieczętowało wygraną przyjezdnych.

14 Stal Mielec 8 1 2 0 5 216:227 7
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-05-16

Wyniki 34 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:27 (17:15)
  • ARKA GDYNIA - Stal Mielec 30:41 (11:21)
  • Energa Kalisz - Zagłębie Lubin 23:28 (12:15)

• Eh, przegrany sezon

Nawet jak zostaną. Zero progresu i jak tak dalej pójdzie to powtórzą los Łączpolu.

Panowie, co jest z Wami?!

• 20 1

• (1)

A taki piękny i do tego zagraniczny trener. I co? Niech teraz Wleklak się wykaże a nie tylko udaje że rządzi z tylnego fotela.

• 24 4

• Wykaże i zadba o zawodników !(:a tu ani jedno ani drugie

• 10 1

• Jak można przegrać wygrany mecz (4)

Niestety po raz kolejny na własne życzenie Wybrzeże przegrywa mecz, który był spokojnie do wygrania. W pierwszej połowie szczelna obrona i niezła, szybka gra w ataku. W drugiej połowie w miarę dobrze w obronie, ale atak całkowicie po 45 minucie stanął. Żadnych celnych rzutów z drugiej linii, brak gry skrzydłami i dużo niepotrzebnych strat. Przeciwnik nic nie zmienił tylko zaczął agresywnie bronić i nasi piłkarze wystraszyli się rzutów, a dodatkowo siadło tempo w rozgrywaniu akcji.
    Kolejny mecz przed nami będzie z cyklu ... meczów o życie. Obyśmy w przyszłym roku nie grali derbów w Żukowie, czy Kościerzynie. Czas na przebudzenie, bo kolejny przegrany mecz może spowodować, że derby z Arka zagramy towarzysko z drugim spadkowiczem.

• 2 3

• Drodzy kibice, to nie zmienia faktu, że jeżeli chłopaki nie wezmą się w garść, nie będziemy grali w przyszłym roku derbów z Arka w niższej klasie rozgrywkowej. Jeżeli ktoś z Was myśli, że baraże przejdziemy bez problemu, to gratuluje optymizmu. Przecież w play-outach tez Wybrzeże miało spokojnie wygrywać mecze i szybko zapewnić sobie utrzymanie, a gdzie jesteśmy na dwa mecze przed końcem rozgrywek ?
            Ja osobiście wierze w bezpośrednie utrzymanie i trzymam kciuki za chłopaków, ale oni musza wreszcie zrozumieć, ze wszystko jest w ich rękach i głowach, a mecz trwa 60 minut. Determinacja, zaangażowanie i walka musi trwać od pierwszej do ostatniej sekundy. Nie ma teraz innej opcji.
            Pozdrawiam i zapraszam na ostatni mecz w Hali AWFiS, obyśmy za tydzień mieli powody do zadowolenia.

• 2 1

• (1)

Może trzeba spaść i przejść sportowe Katharsis...
    czyli pożegnać się z Kim trzeba..
    Bo jak można prowadzić plus 5 i przegrać minus 2... 7bramek... Można wygrać plus 1 do 2bramek.
    A potem, jeśli Energa zostanie, odbudowywać drużynę od podstaw - stawiając na tych, Którym się chce! oraz na młodych 15,16,17latków z smsu oraz tych drużyn, których zawodnicy chcą się rozwijać.
    Interesujące jest to, że chłopaki z Wybrzeża... nie nadążali za kontrami Dmytro Horyha - dobrze,
    że nie był to mecz w Lidze Mistrzów, bo tam są tacy, jak Uwe Gensheimer czy Victor Tomas,