Energa Wybrzeże Gdańsk na ostatnim miejscu w Orlen Superlidze. Postraszyło lidera

mip.
8 lutego 2024, godz. 19:30
Opinie (35)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Świetna 1. połowa nie wystarczyła szczypiornistom Energi Wybrzeża, by pokonać Orlen Wisłę Płock. Podopieczni Patryka Rombla spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Świetna 1. połowa nie wystarczyła szczypiornistom Energi Wybrzeża, by pokonać Orlen Wisłę Płock. Podopieczni Patryka Rombla spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Orlen Wisłą Płock 23:35 (17:17) w meczu 19. kolejki Orlen Superligi. Sensacyjnie zaczęło się od 10:5 dla podopiecznych Patryka Rombla, ale od początku drugiej połowy to lider narzucił swoje warunki, wybijając gdańszczanom marzenia o sprawieniu sensacji. Tymczasem Wybrzeże spadło na ostatnie miejsce w tabeli, bo swój mecz wygrał Zepter Legionowo.

WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Pieczonka 5, Milicević 4, Powarzyński 3, Peret 3, Papina 2, Zmavc 2, Góralski 1, Jachlewski 1, Papaj 1, Kiejdo 1, Siekierka, Stępień, Tomczak, Domagała

Wisła: Jastrzębski 1 - Serdio 6, Fazekas 4, Mihić 4, Mindegia 4, Krajewski 4, Lucin 4, Daszek 3, Perez 1, Susnja 1, Sroczyk 1, Zarabec 1, Piroch 1, Dawydzik, Terzic

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przystępowali do meczu z liderem Orlen Superligi, czyli Orlen Wisłą Płock, ze świadomością, że w przypadku porażki, zostaną na ostatnim miejscu w tabeli, gdyż wyprzedził ich Zepter Legionowo po wygranej z Grupą Azoty Unia Tarnów. Gdańszczanie do tego meczu przystępowali wzmocnieni, gdyż na prawym skrzydle pojawił się Mateusz Góralski. Sensacji nie było, ale pierwsza połowa sprawiła, że kibice w hali AWFiS przecierali oczy ze zdumienia.

Energa Wybrzeże Gdańsk wzmacnia się przed meczem z liderem. Nowy skrzydłowy Energa Wybrzeże Gdańsk wzmacnia się przed meczem z liderem. Nowy skrzydłowy

Podopieczni Patryka Rombla podeszli jednak do meczu bez respektu dla wyżej notowanego rywala. Grali szybko i co najważniejsze skutecznie. W 6. minucie prowadzili już 5:2, a na dodatek grali w przewadze po faulu Leona Susnji. Tej okazji jednak nie wykorzystali, ale w 13. minucie było już 10:5 i o czas poprosił Xavi Sabate.

Po tej przerwie rozpoczęły się problemy gdańszczan, którzy zanotowali trzy straty z rzędu, a to skrzętnie wykorzystała Orlen Wisła i błyskawicznie o czas poprosił trener Rombel. W 20. minucie z przewagi gdańszczan nic już nie zostało, bo był remis po 11.

Remis utrzymał się aż do przerwy, bo po 30. minutach było 17:17. Pomimo tak dużej liczby goli, dobrze spisywali się obaj bramkarze, bo Amine Bedoui obronił 7 rzutów, a Marcel Jastrzębski o jeden więcej.

Walka bramka za bramkę trwała także na początku drugiej części, ale dwa trafienia Abela Serdio sprawiły, że ekipa z Płocka prowadziła 22:20 i o przerwę poprosił szkoleniowiec Wybrzeża. Po niej jednak kolejne dwie bramki dołożyła Wisła i spotkanie zaczęło gdańszczanom odjeżdżać.

Gra gdańszczan się posypała, bo dość powiedzieć, że od 34. do 43. minuty ani razu nie pokonali Jastrzębskiego, a później zaczęli seryjnie tracić piłkę. Nie pomógł kolejny "timeout", którego zażądał Patryk Rombel, a do gdańskiej bramki trafił nawet sam golkiper Wisły. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 23:35, a także aż 13 stratami Wybrzeża.

14 Energa Wybrzeże Gdańsk 19 2 0 1 16 531:608 7
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-02-08