• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk po lekcji żużla. Żużlowcy zapowiadają wiele treningów

Mikołaj Pachniewski
22 kwietnia 2024, godz. 11:30 
Opinie (189)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Takiego składu jeszcze nie było, jest nowy trener
Żużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk w Ostrowie Wielkopolskim dostali "lekcję żużla". Teraz obiecują poprawę i mocne treningi, by wygrać w Poznaniu. Żużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk w Ostrowie Wielkopolskim dostali "lekcję żużla". Teraz obiecują poprawę i mocne treningi, by wygrać w Poznaniu.

Energa Wybrzeże Gdańsk w niedzielę dostała mocną lekcję żużla od Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. - Wiemy gdzie jesteśmy, w jakim miejscu. Wiemy, że czeka nas multum pracy - mówi Eryk Jóźwiak, menedżer zespołu. Gdańszczanie nie zwieszają jednak głów i zapowiadają ciężkie treningi przed ważnym meczem w Poznaniu. - Nie ma co się negatywnie nastawiać, bo to dopiero początek sezonu i każdy poznaje swój sprzęt. Bierzemy się do roboty i będzie dobrze - mówi Mateusz Tonder, który w niedzielę był najskuteczniejszym żużlowcem Wybrzeża.

Menedżer Energi Wybrzeża o lekcji żużlaEnerga Wybrzeże Gdańsk nie będzie miło wspominać wyjazdu do Ostrowa Wielkopolskiego. Gdańszczanie już po pierwszej serii startów, po której przegrywali 3:20 byli w bardzo trudnym położeniu i cud mógł sprawić, że jeszcze powalczą z Arged Malesą. Tak się jednak nie stało, bo żużlowcy Wybrzeża byli bardzo wolni na dystansie i wywalczyli 32 punkty, przegrywając różnicą aż 25 "oczek".

- Liczyliśmy na więcej. Stać nas było na 32 punkty, dostaliśmy mocną lekcję żużla od ostrowian. Nie możemy płakać nad tym meczem, bo to nam nic nie da, tylko musimy skoncentrować wszystkie siły na to, by w Poznaniu zapisać pierwsze punkty w tabeli. Jeśli tam nie wygramy, to nasza pozycja będzie niewygodna. Wiemy gdzie jesteśmy, w jakim miejscu. Wiemy, że czeka nas multum pracy - powiedział Eryk Jóźwiak, menedżer Energi Wybrzeża Gdańsk.
Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Energa Wybrzeże Gdańsk 57:32. Pogrom i brak argumentów Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Energa Wybrzeże Gdańsk 57:32. Pogrom i brak argumentów

Helikopter nie pomógł. Brennan rozczarowanyPrzed meczem najwięcej zamieszania było z osobą Toma Brennana. Brytyjczyk, który o poranku startował w czeskich Pardubicach w półfinale DME U23, niezwłocznie po zawodach wsiadł do helikoptera zorganizowanego przez Energę Wybrzeże, by udać się do Ostrowa Wielkopolskiego. Udało mu się dotrzeć na stadion w trakcie 4. biegu. Na torze pojawił się trzykrotnie jednak przy swoim nazwisku nie zapisał żadnego punktu, z czego nie krył rozżalenia, zwłaszcza, że rok wcześniej poprowadził tam Orła Łódź do zwycięstwa.

- Jestem bardzo rozczarowany swoją postawą. To nie jest to, czego oczekuję, jeżdżąc dla Energi Wybrzeża. Chcę podziękować klubowi za zorganizowanie helikoptera. Udało mi się dotrzeć na mecz, ale niestety nie pomogłem drużynie. Na mój wynik złożyło się wiele czynników, oczywiście zamieszanie z podróżą mogło mieć jakiś wpływ, ale to był mój wybór. Wiedziałem na co się piszę. Dałem z siebie 110 proc., ale to nie było wystarczające - powiedział Brennan.


Po meczu nie brakowało uszczypliwych komentarzy kibiców w kierunku władz klubu, iż pieniądze na helikopter zostały po prostu zmarnowane i lepiej było je przeznaczyć na inny cel. Menedżer Jóźwiak odpierał jednak te zarzuty, tłumacząc, iż trzeba było spróbować wszystkiego, by osiągnąć jak najlepszy wynik.

- Tom Brennan nie jest na tyle doświadczony i może nie do końca psychicznie udźwignął to zamieszanie. Ciążyła na nim duża presja, bo klub wynajął helikopter, było dużo zamieszania dookoła. W życiu trzeba próbować wszystkiego, żeby później nie mieć do siebie pretensji. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Trudno, dziś nie przyniosło do pożądanego rezultatu. Teraz wszystkie siły na Poznań - dodał Jóźwiak.
Energa Wybrzeże Gdańsk. Wnioski po inauguracji żużlowców Energa Wybrzeże Gdańsk. Wnioski po inauguracji żużlowców

Żużlowcy zapowiadają ciężkie treningi przed meczem w PoznaniuPo wysokiej porażce w Ostrowie, gdańszczanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Przed nimi bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. W sobotę, 27 kwietnia na wyjeździe zmierzą się z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Przedstawiciele Energi Wybrzeża zapewniają, że w dniach poprzedzających kolejny mecz w Wielkopolsce, będą ciężko trenować, by "dograć" się ze sprzętem.

- Kolejny mecz mamy w Poznaniu. Trzeba będzie potrenować na podobnym torze. Nie ma co się negatywnie nastawiać, bo to dopiero początek sezonu i każdy poznaje swój sprzęt. Bierzemy się do roboty i będzie dobrze - powiedział z kolei Mateusz Tonder, który w Ostrowie zdobył 8 punktów i bonus.


W podobnym tonie wypowiedział się Krzysztof Kasprzak, który pomimo słabego początku pozostaje optymistą.

- Walczymy dalej. Będziemy trenować cały tydzień i pojedziemy tam po wygraną - dodał były indywidualny wicemistrz świata.
Harmonogram startów żużlowców Energi Wybrzeża w dniach 22-28 kwietnia

Środa, 24 kwietnia
SES - Esjberg Vikings, Dania, Metal Ligan, godz. 19, Niels-Kristian Iversen (Esjberg)
Poole Pirates - Edinburgh Monarchs, Anglia, Cab Direct KO Cup, godz. 20:30, Tom Brennan (Poole)

Czwartek, 25 kwietnia
Oxford Spires - King's Lynn Stars, Anglia, Premiership, godz. 20:30, Niels-Kristian Iversen (Stars)
Leicester Lions - Birmingham Brummies, Anglia, Premiership, godz. 20:30, Tom Brennan (Brummies)

Sobota, 27 kwietnia
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk, Metalkas 2. Ekstraliga, godz. 16:30


Typowanie wyników

21 kwietnia 2024, godz. 14:00
3 pkt.
Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

82% 216 typowań Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% 4 typowania REMIS
16% 42 typowania ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 2 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 2 2 0 0 +10 4
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 +7 2
3 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 +18 2
4 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 +6 2
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 2 1 0 1 +12 2
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 -6 0
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 -18 0
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 2 0 0 2 -29 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-04-21

Wyniki 2 kolejki

  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 57:32
  • Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
  • Przełożone z uwagi na warunki atmosferyczne
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
  • Innpro ROW Rybnik - Texom Stal Rzeszów

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

1 czerwca 2024, godz. 16:30
94% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
6% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane