Energa Wybrzeże Gdańsk udanie zakończyła sezon. Juniorzy młodsi mistrzami Polski

mip.
18 maja 2024, godz. 19:40
Opinie (13)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża Gdańsk obronili tytuł mistrza Polski. W Olecku w finale pokonali Gwardię Opole. Juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża Gdańsk obronili tytuł mistrza Polski. W Olecku w finale pokonali Gwardię Opole.

Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała z Zepterem Legionowo 38:30 (16:15) w swoim ostatnim meczu w sezonie 2023/24. Gdańszczanie w drugiej połowie nie pozostawili złudzeń spadkowiczowi i zakończyli zmagania na 11. miejscu. Jednocześnie było to pożegnanie Mateusza Jachlewskiego, który zakończył karierę oraz z halą AWFiS. Natomiast juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża Gdańsk sięgnęli po złote medale w mistrzostwach Polski. W finale w Olecku pokonali Gwardię Opole 39:29 (17:12).

Energa Wybrzeże Gdańsk - Zepter Legionowo 38:30 (16:15)

WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Milicević 9, Góralski 5, Pieczonka 5, Będzikowski 4, Tomczak 3, Jachlewski 3, Stępień 3, Niedzielenko 2, Domagała 1, Peret 2, Powarzyński 1, Papina, Zmavc, Papaj

Zepter: Pieńkowski, Zacharski - Laskowski 6, Fąfara 5, Ciok 5, Lewandowski 5, Brinovec 3, Pawelec 1, Brzeziński 1, Bogudziński 1, Wołowiec 1, Klapka 1, Maksymczuk 1, Tylutki, Kostro

Mecz z Zepterem Legionowo był wyjątkowym z kilku powodów. Po pierwsze było to ostatnie starcie dla gdańszczan w sezonie 2023/24. Po drugie było to ostatnie spotkanie przed przymusową wyprowadzką z hali AWFiS, a także ostatni mecz w karierze Mateusza Jachlewskiego. Po nim doświadczony i utytułowany szczypiornista "powiesił buty na kołku". Starcie okrasił zdobyciem trzech goli.

Mateusz Jachlewski Ligowcem Kwietnia. Zadaj pytanie wicemistrzowi świata Mateusz Jachlewski Ligowcem Kwietnia. Zadaj pytanie wicemistrzowi świata

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów. Oba zespoły grały bramka za bramkę, ale minimalne prowadzenie miało Wybrzeże. Dopiero seria 3:0 w 7. minucie dała Zepterowi prowadzenie 6:5. To właśnie przyjezdni później utrzymywali minimalną zaliczkę, aż do końcówki pierwszej odsłony.

Podopieczni Patryka Rombla potrafili wtedy "odskoczyć" na 3 trafienia i czasem reagował Michał Prątnicki. To dało efekt, bo dzięki dobrej ostatniej minucie legionowianie doprowadzili do wyniku 16:15, gdy syrena oznajmiła koniec 1. połowy. Co ciekawe, aż 6 bramek na koncie miał wtedy Jovan Milicević.

Industria Kielce - Energa Wybrzeże Gdańsk 33:30. Blisko sensacji w Pucharze Polski Industria Kielce - Energa Wybrzeże Gdańsk 33:30. Blisko sensacji w Pucharze Polski

Przedstawiciele beniaminka, a zarazem spadkowicza nie zamierzali odpuszczać i walczyli, by w pożegnalnym meczu w Orlen Superlidze odnieść zwycięstwo. Na to nie chcieli pozwolić gospodarze, którzy pomimo gry w podwójnym osłabieniu, drugą część rozpoczęli od serii 3:1.

Szkoleniowiec gości znów poprosił wtedy o przerwę, ale była to tylko woda na młyn dla Wybrzeża, które zaczęło powiększać swoją przewagę. Do bramki Zeptera trafiali zawodnicy, którzy w ciągu sezonu grali mniej. M.in. Patryk NiedzielenkoWiktor Tomczak.

Wydawało się, że gdańszczanie łatwo dowiozą zwycięstwo do końca, ale Zepter zdołał odrobić 3 bramki i zrobiło się 28:25, gdy na zegarze było niespełna 11 minut do końca. O czas poprosił wtedy trener Rombel, by obudzić swoich podopiecznych.

Przeczytaj o kolejnych kontraktach w Wybrzeżu Przeczytaj o kolejnych kontraktach w Wybrzeżu

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gdańskiego zespołu, który w końcówce nie pozostawił złudzeń przyjezdnym. Sporą cegiełkę dołożył także Amine Bedoui, który zanotowął 14 udanych interwencji.

14 Zepter Legionowo 31 4 0 2 24 830:978 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-05-18

Wyniki 31 kolejki

• grupa spadkowa
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Zepter Legionowo 38:30 (16:15)
  • Corotop Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów 34:30 (16:11)
  • Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 27:26 (15:13)

Juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża Gdańsk mistrzami Polski

Kolejny spory sukces odnieśli młodzi szczypiorniści występujący pod szyldem Port Service Wybrzeże Gdańsk. Zawodnicy znad morza pod wodzą Jakuba MalczewskiegoPauliny Dajdy wywalczyli złote medale w mistrzostwach Polski juniorów młodszych, pokonując meczu finałowym Gwardię Opole 39:29 (17:12), broniąc tytuł wywalczony przed rokiem.

Gdańszczanie przez eliminacyjne sito przeszli jak burza. Zanotowali zaledwie jedną porażkę, z UKS Trójka Ostrołęka podczas turnieju 1/8 finału właśnie w Ostrołęce. Turniej finałowy odbył się z kolei w Olecku. W półfinale Wybrzeże zagrało z gospodarzami, Czarnymi Olecko. Był to prawdziwy thriller, a wygraną w ostatniej akcji, na 2 sekundy przed końcem dał Adam Kulik.

Przypomnijmy, że dla Wybrzeża to kolejny sukces w grupach młodzieżowych. Wcześniej w tym sezonie po złoty medal sięgnęli juniorzy starsi. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że brązowe medale wywalczyli szczypiorniści Czarnych Olecko, którzy pokonali Vive Kielce 39:30.

Energa Wybrzeże Gdańsk zabezpieczone na lata. Juniorzy złoci, seniorzy wygrali Energa Wybrzeże Gdańsk zabezpieczone na lata. Juniorzy złoci, seniorzy wygrali

Skład Port Service Wybrzeże Gdańsk - junior młodszy
Bramkarze: Patryk Gruchała, Miłosz Idzikowski, Arkadiusz Paciorek, Jan Witkowski,
Rozgrywający: Antoni Dudek, Antoni Grabowski, Igor Heldt, Emil Imianowski, Wiktor Iwanowski, Jakub Kociński, Tymon Kula, Michał Linda, Tymon Łaszewski, Borys Płotka, Bartłomiej Reichel, Igor Sarnowski, Eryk Smierzchalski, Bartosz Stecura, Filip Szulc, Hennryk Wykrzykowski
Skrzydłowi: Tymoteusz Badziński, Igor Brauer, Michał Gawin, Wiktor Tabarkiewicz,
Obrotowi: Adam Kulik, Michał Mąka, Franciszek Mrozkowiak, Hubert Nieżurawski, Mariusz Schabowski