Euro 2024: Polska - Austria 1:3. Nie będzie awansu z grupy, został mecz "o honor"

mip.
21 czerwca 2024, godz. 19:55
Opinie (226)
aktualizacja: godz. 22:55 (21 czerwca 2024)
Krzysztof Piątek wyrównał w 30. minucie i nadzieje Polaków na wygraną i awans do 1/8 finału odżyły, ale w drugiej połowie trafiali tylko nasi rywale. Jeśli Holandia nie wygra z Francją, to Polacy już dziś będą pewni, że z fazy grupowej nie wyjdą. Krzysztof Piątek wyrównał w 30. minucie i nadzieje Polaków na wygraną i awans do 1/8 finału odżyły, ale w drugiej połowie trafiali tylko nasi rywale. Jeśli Holandia nie wygra z Francją, to Polacy już dziś będą pewni, że z fazy grupowej nie wyjdą.

Reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 (1:1) w drugim meczu grupowym podczas Euro 2024 w Niemczech. Po fatalnym pierwszym kwadransie i straconym golu, biało-czerwoni przejęli inicjatywę, a efektem tego był wyrównujący gol Krzysztofa Piątka. W drugiej połowie to jednak Austriacy wykorzystali swoje okazje i zasłużenie wygrali. Polacy stracili jakiekolwiek szanse na awans do 1/8 finału, jako pierwsza reprezentacja na całuym turnieju. Ostatni mecz fazy grupowej podopieczni Michała Probierza rozegrają we wtorek, 25 czerwca o godz. 18. Rywalem będą Francuzi. Wynik tego starcia jak i wszystkich innych podczas Euro 2024 możecie obstawiać w Typerze Trojmiasto.pl.

Aktualizacja, godz. 22:55

Polacy poza fazą pucharową Euro 2024

Taki wynik oznacza, że Polacy są już pewni tego, że z fazy grupowej nie awansują. Holandia nie wygrała bowiem z Francją, co oznacza dla naszej kadry tyle, że podopieczni Michała Probierza po ostatnim meczu z Francją będą wracali do domów. Co ciekawe, Polska jest pierwszą reprezentacją na całym Euro 2024, która straci szanse na awans do 1/8 finału.

Michał Probierz znów zaskoczył składem. Cztery zmiany

Michał Probierz, który w latach 2013-14 prowadził Lechię Gdańsk, składem na drugi i być może najważniejszy dla Polaków mecz Euro 2024 zaskoczył wszystkich. Selekcjoner postanowił dokonać aż czterech zmian w porównaniu ze spotkaniem z Holandią.

Euro 2024: Polska - Holandia 1:2. Ofensywni biało-czerwoni bliscy sensacji Euro 2024: Polska - Holandia 1:2. Ofensywni biało-czerwoni bliscy sensacji

Na środek obrony powrócił były gracz Lechii, Paweł Dawidowicz, który wcześniej pauzował ze względu na kontuzję. Zastąpił on Bartosza Salomona. Z kolei na środku pomocy pojawili się: Bartosz SliszJakub Piotrowski, którzy zastąpili Tarasa RomanczukaSebastiana Szymańskiego. Natomiast na "szpicy" zamiast Kacpra Urbańskiego Probierz postawił na Krzysztofa Piątka, którego partnerem był Adam Buksa.

Oznacza to, że w wyjściowej "11" biało-czerwonych pojawiło się aż trzech byłych piłkarzy Lechii Gdańsk. Z kolei wychowanek gdańskiego klubu, Kacper Urbański, pojawił się na boisku w końcówce meczu.

Co ważne, spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął kapitan, Robert Lewandowski, który nie był jeszcze w pełni sił, by rozegrać 90 minut, zwłaszcza, że w Berlinie padało i murawa była bardzo śliska, a to stwarzało dodatkowe ryzyko urazu.

Typuj z nami wyniki meczów. Typer Trojmiasto.pl na Euro 2024 Typuj z nami wyniki meczów. Typer Trojmiasto.pl na Euro 2024

Krzysztof Piątek 30 - Gernot Trauner 9, Christoph Baumgartner 66, Marko Arnautovic 78 (karny)

POLSKA: Szczęsny - Bednarek, Salamon, Kiwior - Frankowski, Piotrowski (46 Moder), Slisz (75 Grosicki), Zalewski - Zieliński (87 Urbański) - Buksa (60 Lewandowski), Piątek (60 Świderski)

AUSTRIA:Pentz - Posch, Trauner (59 Danso), Lienhart, Mwene (63 Prass) - Seiwald, Grillitsch (46 Wimmer) - Baumgartner (81 Schmid), Laimer, Sabitzer - Arnautovic (81 Gregoritsch)

Momenty były...

9. min - GOL 0:1! Od razu rzucili się do ataku Austriacy. Po wrzucie z autu piłkę zebrał Phillipp Mwene i dośrodkował prosto na głowę Gernota Traunera, którego nie upilnował Dawidowicz i ten skierował "futbolówkę" w samo okienko.

17. - Strzelał Piotr Zieliński z 11. metra, ale zablokowany ten strzał przez jednego z obrońców. Polacy reklamowali zagranie ręką, rzeczywiście tak było, ale sędzia uznał, że było to naturalne ułożenie "przy ciele"

19. - Świetnia znalazł Przemysław Frankowski dograniem Nicolę Zalewskiego, ale ten fatalnie się pomylił, gdy był niepilnowany w polu karnym

23. - Fenomenalnie Wojciech Szczęsny obronił strzał Marko Arnautovicia. Austriak był jednak na spalonym, więc i tak gol byłby nieuznany

29. - Urwał się skrzydłem Frankowski, szukał Buksy, ale wywalczył tylko rzut rożny

30. - GOOL 1:1! Spore zamieszanie po rzucie rożnym, do bezpańskiej piłki dopadł Piątek i doprowadził do wyrównania!

39. - Groźna kontra 3 na 2 Austriaków, uderzał Marcel Sabitzer, ale dobrze zablokował jeden z naszych obrońców, ratując od straty gola

45+1 - Zieliński potężnie z rzutu wolnego, z trudem odbił to Patrick Pentz na rzut rożny

56. - Polacy coraz odważniej, ale brakuje tego, by postawić kropkę nad "i".

66. - GOL 1:2! Christoph Baumgartner dostał podanie ze skrzydła, zwodem ograł naszych obrońców i mocnym strzałem zaskoczył Szczęsnego

69. - Mogła to być błyskawiczna odpowiedź! Piłka dość szczęśliwie trafiła do Karola Świderskiego, a ten "huknął" bez zastanowienia, ale niestety w sam środek i odbił jego strzał Pentz

Euro 2024: gdzie oglądać mecze w Trójmieście? Euro 2024: gdzie oglądać mecze w Trójmieście?

75. - Tym razem świetnie Szczęsny. Uderzał z 16. metra Patrick Wimmer.

77. - Strata Polaków, wyszedł sam na sam Marcel Sabitzer, faulował go Szczęsny i sędzia podyktował rzut karny. Dodatkowo nasz golkiper z żółtą kartką.

78. - GOL 1:3! Uderzył mocno i precyzyjnie Arnautovic. Szczęsny rzucił się w drugą stronę i sytuacja Polaków już bardzo trudna.

83. - Fenomenalna robinsonada Szczęsnego po strzale zza pola karnego Stefana Poscha. Mogło być już 1:4...

85. - Raz po raz Austriacy wykorzystują błędy Polaków. Teraz idealną okazję miał Konrad Laimer, ale przestrzelił.

21 czerwca 2024, godz. 18:00