• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Euro Finnance Polonia Piła - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 48:42. Anders Thomsen w szpitalu

Rafał Sumowski
14 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Mecz Miesiąca z Ligowcem Roku 2023
Mikkel Bech zdobył najwięcej punktów dla Wybrzeża w Pile. Duńczyk rozkręcił się jednak zbyt późno, aby uratować choćby punkt. Mikkel Bech zdobył najwięcej punktów dla Wybrzeża w Pile. Duńczyk rozkręcił się jednak zbyt późno, aby uratować choćby punkt.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Euro Finannce Polonią Piła 42:48 w drugim meczu I ligi. Już w pierwszym wyścigu zakończył występ Anders Thomsen, który z  podejrzeniem złamania obojczyka trafił do szpitala. Duńczyk doznał urazu po tym, gdy wpadł w niego... kolega z pary - Oskar Fajfer. Szansa na remis uciekła w ostatnim wyścigu. Katem gości nieoczekiwanie okazał się ich były kapitan. Thomas Jonasson najwyraźniej przeżywa renesans formy. W sobotę był najlepiej punktującym zawodnikiem na torze.Euro Finannce Polonia Piła Euro Finannce Polonia Piła
9. Thomas Jonasson 13+1 (3,3,2*,2,3)
10. Adrian Cyfer 7+1 (2*,1,3,1,d)
11. Tomasz Gapiński 4+1 (0,1,1*,2)
12. Pontus Aspgren 9+1 (2,3,2,1*,1)
13. Rafał Okoniewski 12 (3,3,2,3,1)
14. Paweł Staniszewski 0 (w,d,0)
15. Patryk Fajfer 3+1 (1,2*,0)
Sędziowie: Jerzy Najwer (Gliwice)
Składy
1. Oskar Fajfer 9 (w,2,1,2,1,3)
2. Anders Thomsen 1 (1,-,-,-)
3. Michał Szczepaniak 4 (3,1,u,0,-)
4. Mikkel Bech 11+1 (1,2,1,3,2*,2)
5. Mikkel Michelsen 8 (w,2,3,3,0,0)
6. Dominik Kossakowski 6 (3,0,0,0,3)
7. Marcin Turowski 3+1 (2*,1,-)


Kibice oceniająRelacja LIVE

Na inaugurację pozytywnie zaskoczył zdobywca kompletu 12 pkt Michał Szczepaniak (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk). Zawodnik ten w dwóch ostatnich sezonach startował dla Polonii. Na dobry wynik liczy dziś jednak nie ze względu na znajomość toru, a obecną dyspozycję, z której jest zadowolony. Zapowiada, że nie chce być jedynie uzupełnieniem składu Wybrzeża, a jednym z liderów drużyny.


MICHAŁ SZCZEPANIAK NIEOCZEKIWANYM LIDEREM WYBRZEŻA
Rok temu spotkanie w Pile było bardzo zacięte. Wybrzeże wygrało 46:44, a kompletem 14 punktów z bonusem popisał się Fajfer, który razem Thomsenem przywiózł 5:1 w ostatnim wyścigu zapewniając wygraną wygraną gdańskiej ekipie. Polonia była wtedy liderem tabeli.

SEZON 2017: POLONIA - WYBRZEŻE 44:46
ważne zdarzenie
Na próbę toru wyjechali ze strony gości Bech i Michelsen
Gospodarze na próbę toru wysłali Jonasson i Aspgrena. Ten pierwszy startował dla Wybrzeża w latach 2011-14 i dwukrotnie awansował z nim do ekstraligi. W sezonie 2013 był najskuteczniejszym żużlowcem I ligi. Po jego odejściu z Gdańska kariera Szweda nie potoczyła się jednak dobrze i obecnie stara się on wrócić do dawnej dyspozycji.
Trwa prezentacja obu ekip
W zespole gospodarzy z nr 15 wystartuje Patryk Fajfer (Euro Finannce Polonia Piła), młodszy brat Oskara Fajfera. Ich rodzina ma duże żużlowe tradycje. W tym sporcie działa też kolejny z braci Maciej, a także ich kuzyn Kevin. Pokolenie wcześniej ścigali się Tomasz (ojciec Oskara, Patryka i Macieja) oraz Adam, który był zawodnikiem Wybrzeża w latach 1999-2003.
kibice
Relacja live W Pile nie brakuje sporej może nawet ok. 200-osobowej grupy kibiców Wybrzeża.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Oskar Fajfer,
  Adrian Cyfer,
  Anders Thomsen.
Zawody odbędą się wg II zestawu startowego. Miejscowi rozpoczną z pół A i C, goście z B i D.
bieg 5:1
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Adrian Cyfer (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Polonia ze startu na 5:1, ale Thomsen na wyjściu z łuku wyprzedził Cyfera. Ten szybko odbił pozycję i pilnował krawężnika. Fajfer nie nawiązał walki, a na trzecim okrążeniu... wpadł w Thomsena. Jak mawia się w żużlowym żargoenie, "pociągnęło" mu motocykl w łuku i wręcz staranował kolegę. Wyścig zostaje zaliczony.
kontuzja
Widać, że Thomsen ucierpiał w tej kraksie. Duńczyk uskarża się na ból barku.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Patryk Fajfer,
  Marcin Turowski,
  Paweł Staniszewski.
ważne zdarzenie
II
Wyścig przerwany. Na trzeciej pozycji upadł na trzecim okrążeniu Staniszewski. Wyścig układał się na 3:3 po tym jak sprawę na pierwszym łuku załatwił Kossakowski. Turowski na czwartym miejscu gonił Staniszewskiego, gdy ten zaliczył uślizg.
kontuzja
Thomsen złamał obojczyk po upadku spowodowanym przez Fajfera w pierwszym wyścigu. To oczywiście oznacza, że dziś nie zobaczymy go już na torze.
bieg 5:1
II
[6:6] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Marcin Turowski (2 pkt), Patryk Fajfer (1 pkt), Paweł Staniszewski (w/0 pkt).

Dobry start gdańskich juniorów i pewne zwycięstwo. Mamy remis w meczu.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Tomasz Gapiński,
  Michał Szczepaniak,
  Pontus Aspgren.
bieg 4:2
III
[8:10] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Michał Szczepaniak (3 pkt), Pontus Aspgren (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Tomasz Gapiński (0 pkt)."

Duże emocje za sprawą Becha. Świetnie wystartował Szczepaniak, a Bech najpierw trzykrotnie mijał się z Gaipińskim i na trzecim okrążeniu wyprzedził rywala. Do mety gonił jeszcze Aspgrena, ale bez powodzenia. Ambitna jazda gdańskiego Duńczyka.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Patryk Fajfer,
  Mikkel Michelsen,
  Rafał Okoniewski,
  Marcin Turowski.
ważne zdarzenie
Wyścig przerwany. Patryk Fajfer (Euro Finannce Polonia Piła) "ukradł" start i otrzymał ostrzeżenie.
ważne zdarzenie
Wyścig ponownie przerwany. Fatalny start gdańszczan, którzy na drugim łuku wzięli się za mijanie Patryka Fajfera. Niestety, znów "pociągnęło" zawodnika Wybrzeża - Michelsen bez pełnej kontroli wszedł przed rywala, a ten upadł. Duńczyk nie trącił pilanina, ale sędzia zdecydował się na wykluczenie go. Mamy pierwszą kontrowersję. Trzeba jednak przyznać, że ta niekontrolowana zmiana toru jazdy bezpośrednio spowodowała upadek zawodnika gospodarzy. Bardzo dyskusyjna sytuacja.
bieg 5:1
IV
[13:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Patryk Fajfer (2 pkt), Marcin Turowski (1 pkt), Mikkel Michelsen (w/0 pkt).

Po pierwszym łuku wszystko wyjaśnione. Pewne 5:1 dla gospodarzy. Turowski w kontakcie tylko na początku pierwszego okrążenia.
Po pierwszej serii startów bez wątpienia można powiedzieć, że tor sprawia spore trudności zawodnikom. W czterech wyścigach trzykrotnie ktoś tracił na chwilę kontrolę nad motocyklem i tyleż razy doszło do upadków. Podejrzenia złamania obojczyka stwierdzono u Thomsena, którego odwieziono do szpitala. Trener Wybrzeża Lech Kędziora mocno protestował po wykluczeniu Michelsena z wyścigu czwartego opierając się o tym, że nie było kontaktu z rywalem.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Pontus Aspgren,
  Dominik Kossakowski,
  Tomasz Gapiński.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Thomsena.
bieg 4:2
V
[17:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Pontus Aspgren (2 pkt), Tomasz Gapiński (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Fajfer wygrał start i przez cały wyścig odpierał ataki Aspgrena. Zgubił jednak czujność, a ten na ostatnim okrążeniu minął go napędzając się po zewnętrznej części toru. Kossakowski daleko z tyłu. Aspgren dał sygnał, że można atakować po "szerokiej".
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Rafał Okoniewski,
  Michał Szczepaniak,
  Paweł Staniszewski,
  Mikkel Bech.
bieg 3:3
VI
[20:16] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Paweł Staniszewski (d4/0 pkt).

Okoniewski od startu nie dał najmniejszych szans rywalom. Bech i Szczepaniak poprzeszkadzali sobie w pierwszym łuku. Na wyjściu z niego zdefektował motocykl Staniszewskiego.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Thomas Jonasson,
  Dominik Kossakowski,
  Adrian Cyfer.
ważne zdarzenie
VII
Wyścig przerwany. Taśma wystrzeliła nierówno. Została na dole na czwartym polu startowym i Cyfer nie mógł ruszyć. Powtórka w czterech.
bieg 4:2
VII
[24:18] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Mikkel Michelsen (2 pkt), Adrian Cyfer (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Fenomenalny pojedynek Jonasson i Michelsena. Gdańszczanin wygrał start, ale Jonasson wszedł pod niego na drugim okrążeniu. Mikkel odbił atak "nożycami" schodząc do krawężnika, a potem napędzając się po szerokiej cały czas bronił się przed Jonassonem. Prawdziwa walka "na noże", z której na ostatnim okrążeniu zwycięsko wyszedł zawodnik gospodarzy. Pojedynek palce lizać, niestety wygrany przez Polonię. Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Rafał Okoniewski,
  Oskar Fajfer,
  Patryk Fajfer.
Michelsen jako rezerwa taktyczna za Thomsena.
ważne zdarzenie
VIII
Wyścig przerwany, ponownie awaria maszyny startowej.Pod taśmą został Patryk Fajfer.
bieg 4:2
VIII
[26:22] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Rafał Okoniewski (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Patryk Fajfer (0 pkt).

Dobry start gdańszczan, ale Okoniewski na raty uporał się z Oskarem Fajferem wyprzedzając go na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Michelsen niezagrożony aż do mety.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Adrian Cyfer,
  Mikkel Bech,
  Thomas Jonasson,
  Michał Szczepaniak.
bieg 5:1
IX
[31:23] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Adrian Cyfer (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Michał Szczepaniak (u4/0 pkt).

Gdańszczanie jak dzieci we mgle. Cyfer uciekł do przodu, Jonasson szybko uporał się ze Szczepaniakiem a następnie Bechem. Szczepaniak wywrócił się na ostatniej lokacie i szybko zebrał z toru, a Bech do końca nieskutecznie gonił Jonassona.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Tomasz Gapiński,
  Dominik Kossakowski,
  Pontus Aspgren,
  Mikkel Michelsen.
Kossakowski jako rezerwa taktyczna za Turowskiego
bieg 3:3
X
[34:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Pontus Aspgren (2 pkt), Tomasz Gapiński (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Michelsen nie zdołał zamknąć rywali z czwartego pola w pierwszym łuku, ale na wyjściu przyciął do krawężnika i minął Aspgrena. Kossakowski nie nawiązał walki.
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Adrian Cyfer,
  Michał Szczepaniak,
  Rafał Okoniewski.
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Thomsena
bieg 4:2
XI
[38:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Adrian Cyfer (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Dobry start Fajfera, ale nie potrafił obronić się przed Okoniewskim, który napędził się po zewnętrznej. Fajfer wyniósł się szerzej, ale za późno i napędzony "Okoń" przyciął do krawężnika na pierwszym łuku drugiego okrążenia.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Paweł Staniszewski,
  Dominik Kossakowski,
  Tomasz Gapiński,
  Oskar Fajfer.
bieg 4:2
XII
[40:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Paweł Staniszewski (0 pkt).

Świetnie ze startu Kossakowski, który obronił się przed Gapińskim. Wynik 4:2 to jednak porażka gdańszczan, bo Fajfer na dystansie nękał słabego dziś Gapińskiego i choć gonił go do samej mety, nic nie wskórał.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Pontus Aspgren,
  MIkkel,
  Thomas Jonasson.
bieg 3:3
XIII
[43:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Pontus Aspgren (1 pkt), Mikkel Michelsen (0 pkt).

Szaleńcze ataki pilan za Bechem przez trzy okrążenia. Duńczyk wyszedł obronną ręką, ale Michelsen tym razem na końcu stawki. Wybrzeże już praktycznie bez szans na wygranie tego meczu
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Adrian Cyfer,
  Oskar Fajfer,
  Pontus Aspgren,
  Mikkel Bech.
Bech jako rezerwa taktyczna za Szczepaniaka.
bieg 5:1
XIV
[44:40] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Pontus Aspgren (1 pkt), Adrian Cyfer (d/0 pkt).

Na starcie z defektem został Cyfer, a gdańszczanie wyszli spod taśmy na 5:1. Aspgren naciskał na Becha, ale ten obronił pozycję.
Wybrzeże ma jeszcze szansę na remis, jeśli wygra ostatni wyścig 5:1.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Thomas Jonasson,
  Mikkel Bech,
  Rafał Okoniewski.
bieg 4:2
XV
[48:42] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Rafał Okoniewski (1 pkt), Mikkel Michelsen (0 pkt).

Pilanie wygrali walkę w pierwszym łuku i uciekli do przodu. Na mecie Okoniewski fetował już wygraną i nie zwrócił uwagi, iż na "kresce" dopadł go Bech zmniejszając rozmiary porażki gdańszczan.

Typowanie wyników

14 kwietnia 2018, godz. 16:15
3 pkt.
Euro Finannce Polonia Piła
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

48% 174 typowania Euro Finannce Polonia Piła
2% 7 typowań REMIS
50% 181 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 2 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Orzeł Łódź 2 1 1 0 105:75 3
2 Speed Car Motor Lublin 2 1 1 0 99:80 3
3 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 1 0 1 106:74 2
4 ROW Rybnik 2 1 0 1 99:80 2
5 Car Gwarant Start Gniezno 2 1 0 1 92:87 2
6 Euro Finannce Polonia Piła 2 1 0 1 81:99 2
7 Lokomotiv Daugavpils 2 1 0 1 80:99 2
8 Arge Speedway Wanda Kraków 2 0 0 2 56:124 0
Tabela wprowadzona: 2018-04-15

Wyniki 2 kolejki

 • Euro Finannce Polonia Piła - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 48:42
 • Lokomotiv Daugavpils - ROW Rybnik 47:42
 • Arge Speedway Wanda Kraków - Orzeł Łódź 30:60
 • Speed Car Motor Lublin - Car Gwarant Start Gniezno 54:35

Opinie (105) ponad 10 zablokowanych

 • blamaż (2)

  ale ten kossakowski jest słaby... bez tomsena teraz bedzie w plecy

  • 16 30

  • Kosakowski tragedia na rower (1)

   Zawsze twierdziłem Ze to chłopak który nie stety nie nadaje się do żużla.On się boi jeździć i tyle . Przykro ale tak jest

   • 6 7

   • Kamil tragedia na rower

    Po Twoim wpisie stwierdziłem Ze Ty chłopak niestety nie nadajesz się do wyrażania obiektywnych opinii. Przykro ale tak jest

    • 4 1

 • Porazka stała si faktem ! (2)

  awansu nie będzie

  • 19 35

  • Piła była lepsza o dwie klasy !

   • 6 13

  • Bolek.

   Ty zadnej klasy nie masz i dobrze !

   • 9 3

 • było blisko zabrakło szczescia

  • 13 22

 • No GKS na ziemii

  Kosa przyszly sezon - KKŻ Krosno
  Lyder Szczepaniak
  Oski...

  brak argumentów.

  • 16 12

 • Myślę, że GKS się utrzyma. (1)

  W końcu jest jeszcze Wanda, która nie wiadomo czy dojeździ do końca sezonu. Tak że spokojnie, nie ma dramatu.

  • 22 18

  • Myślę, że zgred mógłby powstrzymać się od pisania na tym forum

   W końcu są jeszcze inne Fora, na których nie wiadomo czy nie zrobiłby większej furory Swoimi wpisami. Tak że spokojnie, nie ma jeszcze dla Ciebie dramatu.

   • 5 2

 • spokojnie to dopiero pierwszy mecz wyjazdowy... (2)

  Najważniejsze, żeby w ogóle weszli do play-off. Na tyle ich obecnie stać. Mega zadziora z tego Becha, fajnie się jego ogląda na torze.

  • 33 8

  • Dokladnie. A co dalej w playoffach to już zobaczymy. Rozjeździ się Żupinski, będzie kasa dla Dunów, to będzie dobrze.

   • 10 0

  • ''Najważniejsze, żeby w ogóle weszli do play-off. Na tyle ich obecnie stać''

   Żarty Sobie robisz?? - Wybrzeże jest pewniakiem do tego, aby wejść do Play-Off - a w nich poradzi sobie obojętnie z Kim przyjdzie IM w dwumeczu rywalizować!
   W zeszłym sezonie też weszli do PO z 4-porażkami = i co z tego?? skoro w Finale Ligi przegrało (kontuzjowane) Wybrzeże z wielkim faworytem Unią T. w dwumeczu zaledwie 2-pkt - przez to tylko, że było Wybrzeże zmuszone jechać z dwoma zerowiczami w składzie (Łęgowik,Bieliński)

   • 5 2

 • Fuksem Piła wygrała (3)

  bo za kontuzjowanego Thomsena = Kossakowski to już nie jest to samo!
  Najważniejsze to wejsc do Play-Off, a czy z porażkami czy bez, to już bez znaczenia!
  Za Thomsena pojedzie Hougaard i znów będzie OK!

  • 49 8

  • (2)

   a już niedługo lub na pewno przed Play-Off powróci znów Thomsen i dojdzie wreszczie Żukowski

   • 7 3

   • Jaki Żukowski?

    Może chciałeś napisać Żupiński

    • 4 0

   • A może Żukczyński vel Żukowski?

    .. nieuk jeden!

    • 1 0

 • Fajfer to jak nie siebie skasuje na początku (1)

  sezonu , to kogos musi. Ręce obadają

  • 39 9

  • Mogliśmy awansować,

   ale Fajfer musiał wszystko...

   • 1 3

 • (2)

  Może by ciebie te ręce tak obadały

  • 10 11

  • Bolo, dwie klasy to ty masz ukończone (1)

   • 4 2

   • Dwie pierwsze nawet

    • 2 0

 • (1)

  Bokiem wychodzi brak konkurencji dla fajfera i szczepaniaka. Nie chcieli nasi okonia a ten pokazal na co go stac. Kto kosie szykuje motory bo jedzie padake straszna a do tego strasznie nierowny?!

  • 25 11

  • ''Nie chcieli nasi okonia a ten pokazal na co go stac''
   Okoniewski Sam wybrał i uparł się na Polonię Piła, czyli na Swój macierzysty klub, aby zakończyć w nim Swoją karierę.
   A więc nie pisz głupot, że Wybrzeże Go nie chciało!

   • 14 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
81% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
17% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane