• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 (5 opinii)

Siatkarze z Rosji, Bułgarii i Chin zagrają w Ergo Arenie podczas siatkarskich mistrzostw świata. Do grupy C dołączą jeszcze dwa zespoły z Ameryki Północnej i Środkowej oraz jeden z Afryki. Na granicy Gdańska i Sopotu odbędzie się 15 meczów.

W tej fazie obowiązuje systemem każdy z każdym. Trwać ona będzie od 31 sierpnia do 6 września. Na inaugurację turnieju Polska zmierzy się z Serbią. Spotkanie ma się odbyć 30 sierpnia na Stadionie Narodowym.

W pierwszej fazie turnieju obowiązuje podział na cztery grupy po sześć ekip w każdej. W Ergo Arenie nie zobaczymy tym razem biało-czerwonych. Mundial w Gdańsku zakończy się po spotkaniach grupy C, czyli po rozegraniu 15 spotkań z udziałem m.in. Rosji, Bułgarii, Chin i Egiptu.

KUP BILET

Plan meczów mistrzostw świata dla Ergo Areny:
1.09
Rosja - Norceca 3, Norceca 5 - Bułgaria, Chiny - Egipt

3.09
Bułgaria - Norceca 3, Norceca 5 - Chiny, Egipt - Rosja

5.09
Chiny - Bułgaria, Norceca 3 - Egipt, Rosja - Norceca 5

6.09
Bułgaria - Egipt, Norceca 5 - Norceca 3, Chiny - Rosja

7.09
Egipt - Norceca 5, Norceca 3 - Chiny, Rosja - Bułgaria.

BILETY
BILETY
W dniach 01, 03, 05, 06 i 07 września 2014 roku w ERGO ARENIE rozgrywane będą mecze grupy C FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

W związku z tym w tych dniach od godz. 11:00 do godz. 24:00 mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach znajdujących się w obrębie hali.

UWAGA! Ulica Gospody może być czasowo wyłączana z ruchu przez funkcjonariuszy Policji.

Funkcjonowanie Parkingów przy ERGO ARENA
parking przy hali płatny (10 zł samochód osobowy, 30 zł autobus
parking płatny wzdłuż ul. Łokietka - 300 - 350 miejsc
parking bezpłatny w ul. Pomorskiej około - 300 - 350 miejsc.

Komunikacja miejska
Komunikacja miejska autobusowa i tramwajowa odbywać się będzie według stałych rozkładów jazdy w dniach 01, 03 i 05.08.2014 roku tak jak w dni powszednie i w dniach 06 i 07.08.2014 roku tak jak w dni wolne od pracy.

Komunikacja kolejką SKM
Pociągi SKM będą funkcjonowały według stałych rozkładów jazdy w dniach 01, 03
i 05.08.2014 roku tak jak w dni powszednie i w dniach 06 i 07.08.2014 roku tak jak w dni wolne od pracy. SKM zapowiada wzmocnienie składów, oraz wydłużenie do godz. 23.00 otwarcia kasy w przejściu podziemnym przy przystanku Gdańsk-Żabianka-AWFiS

Głównym środkiem transportu na dojazd do ERGO ARENY i na powrót z halij będą pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego i z Gdyni Chyloni do przystanku Gdańsk Żabianka- AWFiS. Aby szybko dojechać do ERGO ARENY, należy wysiąść na przystanku Gdańsk Żabianka AWFiS i następnie dojść ul. Subisława i ul. Rybacką do ERGO ARENY. Uwaga! Bilety wstępu na mecze nie upoważniają do bezpłatnego przejazdu kolejką SKM.

W okolice ERGO ARENY dojeżdżają również tramwaje linii:
2 z Łostowic przez Centrum-Zaspę-Przymorze
6 z Łostowic przez Centrum-Wrzeszcz-Oliwę
8 z Akademii Muzycznej (Dolne Miasto) przez Centrum-Zaspę-Przymorze
11 z Chełmu przez Wrzeszcz-Oliwę.

Należy skorzystać z przystanków "Gospody" lub "Pomorska" - stąd już tylko 5 minut na pieszo do ERGO ARENY. Po zakończeniu meczów, z tych samych przystanków odjadą w/w linie wg stałych rozkładów jazdy.
W okolice ERGO ARENY dojeżdżają również autobusy linii 122 (z Wrzeszcza i z Sopotu), 148 (z Nowego Portu, Brzeźna i Przymorza) oraz 227 (z Chełmu, Piecek-Migowa, Wrzeszcza). Nocną komunikację zapewniają linie autobusowe N12 (do Brzeźna, Nowego Portu, Dworca Głównego, Suchanina, Piecek-Migowa, Jasieńskiej) oraz N13 (przez Przymorze do Wrzeszcza, Dworca Głównego, Chełmu i Łostowic).

Na wszystkich liniach ZTM Gdańsk będą obowiązywać stałe rozkłady jazdy i stała taryfa biletowa. Uwaga! Bilety wstępu na mecze nie upoważniają do bezpłatnego podróżowania liniami ZTM Gdańsk.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące oferty przewozowej znajdują się na stronie internetowej ZTM Gdańsk - www.ztm.gda.pl

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

WYJAZD z Hali po zakończeniu imprezy.
ul. Gospody zamknięta dla pojazdów do chwili rozejścia się uczestników imprezy.
wyjazd z parkingu Hali wyłącznie w Drogę Zieloną.

wyjazd z parkingu przy ul. Łokietka wyłącznie w ul. Łokietka

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20-500 zł
7 kwietnia ruszy pierwszy etap sprzedaży, w którym zaoferowane zostaną wejściówki na mecze półfinałowe oraz o medale.

Sprzedaż wejściówek ma mecze grupowe pierwszej fazy, w tym na te zaplanowane w Ergo Arenie, rozpocznie się 28 kwietnia. Za pojedyncze bilety trzeba zapłacić od 20 do 90 złotych. Przewidziano pięć kategorii cenowych.

Za pojedyncze bilety trzeba zapłacić od 20 do 90 złotych. Przewidziano pięć kategorii cenowych.

12 maja rozpocznie się sprzedaż wejściówek na mecze drugiej fazy mistrzostw, a od 26 maja - można kupować karty wstępu na pojedynki trzeciej fazy turnieju.

Opinie (5)

 • Kto wie od kiedy i gdzie będzie można kupić bilety?

  • 0 0

 • rozgrywki

  program jest malo czytelny i zrozumialy
  *brak godzin rozpoczecia meczow
  *kolejnosc rozgrywek jakie ekipy graja w fazach (tabela)
  *kto gra w meczu otwarcia
  *wygorowane i zawyzone ceny biletow na mecze finalowe w Erogo Arenie

  • 4 0

 • R

  Powiem szczerze, że jestem troszkę rozczarowany. W Ergo Arenie nie ma ani jednego meczu Polaków i ani jednego meczu spoza fazy grupowej. Jest to o tyle przykre, że nie raz nawet komentatorzy w TV przyznawali, że w Ergo Arenie jest najlepsza atmosfera w PL podczas meczów siatkówki. Tylko co z tego skoro nas w balona zrobili i nie będzie żadnych ciekawych meczy rozgrywanych tutaj. Zwłaszcza tych o wysoką stawkę.

  • 6 1

 • A co z godzinami meczy?

  Przydały by się, żeby wiedzieć jak długo nie będę mógł dojechać do domu:(

  • 0 0

 • Śmiech na sali........

  Największa i najnowocześniejsza hala w tym kraju,a tylko kilka meczyków grupowych i koniec. Ktoś to planował i ten ktoś dał ciała..... U nas powinien być finał, a nie w tej katowickiej ruinie!

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27.02 g.20.00
Polski Cukier AZS UMCS Lublin
29.02 g.20.00
Polski Cukier AZS UMCS Lublin
01.03 g.13.30
Świt Skolwin
01.03 g.20.30
GKS Tychy
02.03 g.15.30
Anwil Włocławek
25.02 g.17.30
mecz trwa
Ślepsk Malow Suwałki
25.02 g.15.00
Znicz Pruszków
25.02 g.12.40
Stal Rzeszów
23.02 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
20.02 g.18.00
MKS Pruszków