• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże wymęczyło zwycięstwo w Rawiczu

ras.
17 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Takiego składu jeszcze nie było, jest nowy trener
Kamil Brzozowski po upadku z Eduardem Krcmarem w swoim trzecim starcie nie był w stanie kontynuować meczu w Rawiczu. Na szczęście jego koledzy zdołali wygrać mecz, choć na zapewnienie triumfu czekali do ostatniego wyścigu. Kamil Brzozowski po upadku z Eduardem Krcmarem w swoim trzecim starcie nie był w stanie kontynuować meczu w Rawiczu. Na szczęście jego koledzy zdołali wygrać mecz, choć na zapewnienie triumfu czekali do ostatniego wyścigu.

Żużlowcy Wybrzeża wygrali na wyjeździe z Kolejarzem Intermarche Rawicz 45:41. O zwycięstwo podopieczni Grzegorza Dzikowskiego drżeli do ostatniego wyścigu, a wcześniej poobijali się Kamil Brzozowski Eduard Krcmar. Czech, który miał być głównym atutem Wybrzeża, zaliczył fatalne zawody trzykrotnie upadając na tor. Na szczęście gdańszczanie mieli w swoich szeregach bezbłędnego Renata Gafurowa, którego wspierał Magnus Zetterstroem. To dwójka doświadczonych zawodników zapewniła gościom zwycięstwo w ostatnim wyścigu. Mecz miał dosyć kuriozalny przebieg, gdyż jeden wyścig zakończył się w jednoosobowej obsadzie, a inny ukończyło tylko dwóch żużlowców.WYBRZEŻE GDAŃSK:
1. Renat Gafurow 14+1 (3,3,3,3,2*)
2. Marcel Szymko 8+1 (0,1,2*,3,2)
3. Eduard Krcmar 3 (0,3,w,0,w)
4. Kamil Brzozowski 3+1 (1,2*,w,-)
5. Magnus Zetterstroem 13 (3,1,3,3,3)
6. Dominik Kossakowski 2 (2,0,0,0)
7. Patryk Beśko 2 (1,d,1)

KOLEJARZ INTERMARCHE RAWICZ:
9. Anders Thomsen 9+1 (2,3,t,1*,3)
10. Wojciech Lisiecki 7+3 (1*,2*,3,1*,w)
11. Ryan Fisher 4+1 (2*,w,u,2,d)
12. Michał Łopaczewski 10 (3,2,2,2,1)
13. Tadeusz Kostro 3 (2,0,1,-)
14. Robert Chmiel 7 (3,1,w,2,1)
15. Marcin Riedel 0 (w,1,d)


Kibice oceniająEDUARD KRCMAR GŁÓWNĄ BRONIĄ GDAŃSZCZAN W RAWICZU

Do tej pory gdańscy żużlowcy rozegrali tylko jedno spotkanie pokonując na własnym torze Motor Lublin 52:38. Od tego czasu, biorąc pod uwagę przełożenie meczu w Krośnie z 10 na 24 maja, musieli szukać okazji do ścigania gdzie indziej niż w Polskiej Lidze Żużlowej 2.

W Szwecji dobrze radził sobie Magnus Zetterstroem, który choć poobijał się w meczu tamtejszej Allsvenskan League i opuścił jedno ze spotkań, zapewniał w rozmowie dla naszego portalu, że nie powstrzyma go to przed przyjazdem do Rawicza.

ZETTERSTROEM: POOBIJAŁEM SIĘ W SZWECJI, ALE POJADĘ DO RAWICZA

O znakomity prognostyk przed niedzielnym meczem postarał się Eduard Krcmar. Czech, który w minionym sezonie był liderem Kolejarza, w sobotę na torze w Libercu wywalczył tytuł indywidualnego mistrza swojego kraju do lat 19. "Eda" triumfował z kompletem punktów przed zawodnikiem Kolejarza Zdenkiem HolubemMichalem Skurlą. Holub był w awizowanym składzie "Niedźwiadków", ale w jego miejsce trener Henryk Jasek zastąpił go Tadeuszem Kostro.

Wynik meczu przez cały czas jego trwania był na styku. Gdy tylko gdańszczanom udało się wyjść na prowadzenie, na swoją stronę przeciągali je gospodarze. Sporo problemów zawodnikom obu drużyn sprawił tor, gdyż nie brakowało upadków. Trzykrotnie z nawierzchnią zapoznawał się Krcmar, a po kolizji z Czechem z zawodów wycofał się Kamil Brzozowski.

Bieg po biegu:
1. Gafurow, Thomsen, Lisiecki, Szymko      3:3 (3:3)

Wylosowano I zestaw pól startowych. Gdańszczanie rozpoczną mecz z wewnętrznych torów. Równy start, ale szybko prowadzenie objął Gafurow. Szymko jechał trzeci i próbował atakować Thomsena, ale zamiast wyprzedzić Duńczuka, spadł na ostatnie miejsce.

2. Chmiel, Kossakowski, Beśko, Riedel w     3:3 (6:6)

Upadek Riedela na trzecim okrążeniu przy podwójnym prowadzeniu gospodarzy. Zawodnik Kolejarza został wykluczony z powtórki. Gdańscy juniorzy mieli drugą szansę na udany początek meczu, ale nie skorzystali z niej. Start wygrał Kossakowski, ale nie przypilnował krawężnika i na trzecim okrążeniu i oddał pozycję.

3. Łopaczewski, Fisher, Brzozowski, Krcmar   5:1 (11:7)

Pewny triumf gospodarzy od startu do mety.

4. Zetterstroem, Kostro, Riedel, Beśko d4    3:3 (14:10)

Dobry start gdańszczan, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Na wyjściu z łuku pozycji nie zdołał utrzymać Beśko, który spadł na ostatnią lokatę, a następnie zanotował defekt motocykla.

5. Gafurow, Łopaczewski, Szymko, Fisher w    2:4 (16:14)

Upadek Fishera i Szymko na drugim okrążeniu. Winnym przerwania biegu sędzia uznał Fishera i wykluczył go z powtórki. W powtórce najlepiej wystartował Gafurow. Przez chwilę drugi był Szymko, ale dał wyprzedzić się Łopaczewskiemu. Pierwsze drużynowe zwycięstwo gości w dzisiejszym meczu.

6. Krcmar, Brzozowski, Chmiel, Kostro      1:5 (17:19)

Gdańska para zrehabilitowała się za nieudany wyścig trzeci. Goście objęli prowadzenie tuż po starcie i dowieźli je do mety.

7. Thomsen, Lisiecki, Zetterstroem, Kossakowski 5:1 (22:20)

Zetterstroem w rozmowie dla naszego portalu słusznie przeczuwał przed meczem, że trzeba będzie uważać na Thomsena. Duńczyk wyskoczył ze startu jako pierwszy. Drugi jechał Magnus, ale nie przypilnował krawężnika na drugim łuku i minął go Lisiecki. To dość duże zaskoczenie. Kolejarz odzyskał prowadzenie w meczu. Przerwa na równanie toru.

8. Gafurow, Szymko, Kostro, Riedel d       1:5 (23:25)

Nareszcie to gdańszczanie zaczęli wyprzedzać na dystansie. Najlepiej spod taśmy wyszedł Kostro, ale minęli go obaj zawodnicy Wybrzeża. Duża w tym zasługa Gafurowa, który wywiózł rywala na zewnętrzną część toru robiąc miejsce do ataku koledze z pary. Riedel jechał ostatni i nie ukończył wyścigu.

9. Lisiecki, Krcmar w, Chmiel w (Thomsen t), Brzozowski w 3:0 (26:25)

W taśmę wjechał Thomsen. Zgodnie z regulaminem zstąpić go może junior. Trener Jasek do boju desygnował Chmiela. W powtórce karambol w pierwszym łuku! Motocyklami szczepili się Krcmar i Brzozowski po czym runęli na tor. W wyniku tej sytuacji upadł także Chmiel.

Za winnego sytuacji sędzia uznał Brzozowskiego, który długo nie podnosił się z toru. Ostatecznie wstał o własnych siłach, ale z powtórki został wykluczony. Podobnie Chmiel, który został zdyskwalifikowany za przekroczenie czasu 2 minut do stawienia się na starcie na kolejną odsłonę. Z czteroosobowej stawki zostali tym samym Krcmar i Lisiecki.

Niestety, gdy wystartowali we dwójkę, gdańszczanin na drugim okrążeniu wpadł w koleinę i upadł na tor, a arbiter przerwał wyścig wykluczając Czecha. Ostatecznie w biegu wystartował sam Lisiecki i zgarnął 3 punkty.

10. Zetterstroem, Łopaczewski, Beśko, Fisher u3     2:4 (28:29)

Udany start Zetterstroema, ale ostatni jechał Beśko. Na szczęście dla gdańszczan jadący na trzeciej pozycji Fisher upadł na ostatnim okrążeniu i Wybrzeże odzyskało prowadzenie.

11. Szymko, Chmiel, Lisiecki, Krćmar          3:3 (31:32)

Chmiel jako rezerwa zwykła za Kostro. Szymko uciekł rywalom w pierwszym łuku i pognał po zwycięstwo! Niestety, bezbarwnie pojehcał Krcmar, który chyba odczuwa skutki dwóch upadków.

12. Gafurow, Fisher, Chmiel, Kossakowski        3:3 (34:35)

Gafurow jest dziś w gazie, wciąż bezbłędny. Rosjanin pewnie wygrał start i nie dał szans rywalom. Niestety, gdańszczanie nie mają dziś pożytku z juniorów. Kossakowski nie nawiązał walki z przeciwnikami.

13. Zetterstroem, Łopaczewski, Thomsen, Kossakowski   3:3 (37:38)

Kossakowski za Brzozowskiego, który nie jest zdolny do jazdy po upadku. Świetny start Zetterstroema z zewnętrznego toru i do końca biegu utrzymał prowadzenie. Niestety, wystarczyło zaledwie do remisu. Zapowiada się zażarta walka o zwycięstwo w biegach nominowanych!

14. Thomsen, Szymko, Fisher d2, Krcmar w         3:2 (40:40)

Ależ pech gdańszczan! Krcmar wykluczony z powtórki wyścigu po tym, gdy upadł w pierwszym łuku i przewrócił również Fishera. Dzisiejszy powrót do Rawicza okazał się dla Czecha fatalny. W powtórce gospodarze prowadzili podwójnie, ale na trzecim okrążeniu defekt zanotował jadący na drugiej pozycji Fisher. O wszystkim zadecyduje ostatni wyścig! Wszystko w rękach Zetterstroema i Gafurowa.

15. Zetterstroem, Gafurow, Łopaczewski, Lisiecki w    5:1(41:45)

W pierwszym łuku upadł nieatakowany Lisiecki i został wykluczony z powtórki. To oznacza, że jeśli gdańszczanie po prostu dojadą do mety, mają przynajmniej remis. Postarali się jednak o podwójne zwycięstwo już od startu i zapewnili Wybrzeżu zwycięstwo. Gafurow zakończył mecz z "płatnym" kompletem punktów dając się pokonać tylko Zetterstroemowi.

Typowanie wyników

17 maja 2015, godz. 15:00
3 pkt.
Kolejarz Rawicz
WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

5% 20 typowań Kolejarz Rawicz
0% 0 typowań REMIS
95% 350 typowań WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneTabela po 2 kolejkach

Żużel - II liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Wybrzeże Gdańsk 2 2 0 0 97:79 4
2 Polonia Piła 1 1 0 0 60:30 2
3 KMŻ Motor Lublin 2 1 0 1 83:96 2
4 KSM Krosno 1 0 0 1 44:45 0
5 Kolejarz Rawicz 2 0 0 2 71:105 0
Tabela wprowadzona: 2015-05-17

Wyniki 2 kolejki

 • Kolejarz Intermarche Rawicz - WYBRZEŻE GDAŃSK 41:45
 • KMŻ Motor Lublin - KSM Krosno 45:44
 • pauzuje Polonia Piła
ras.

Opinie (80) 10 zablokowanych

 • Czy następny mecz będzie w Kartuzach? (13)

  • 28 36

  • Szymko w gazie (1)

   Nawet w Rawiczu wymiata. Popełnił błąd i ostatni. Co za talent

   • 35 9

   • zawistni ludzie, którzy nic nie osiągnęli w życiu oprócz skamlenia na innych

    • 11 2

  • A jak z płaceniem u sprzedawcy samochodow? Dalej twierdzi ze płaci na czas? (2)

   Rawicz nam dzisiaj dokopie nawet młodzieżowcy przegrywali na 1:5

   • 9 13

   • (1)

    Sam zapłać mądralo.

    • 9 5

    • Szogun mówił ostatnio ze jeszcze wszystkiego nie wypłacił mu go końca

     • 0 0

  • Brawo wybrzeże 1:5 przegrywa najsilniejsza para (3)

   • 11 9

   • po cholere to ogladasz jak Ci nie pasuje GKS? (1)

    • 10 3

    • jaki GKS?

     to jakiś GKŻ bez historii i osiągnięć

     • 0 3

   • jak się zobowiązuje, to sie płaci, także nie bździj kolo...

    • 3 1

  • W Kościerzynie-Kożle

   • 12 5

  • Oczywiscie

   Ze w kartuzach

   • 3 5

  • z Lechią

   na arenie

   • 4 2

  • Te klik

   czy aby ty sie na pewno dobrze czujesz???

   • 1 1

 • (1)

  Tylko GKS (GKŻ) Wybrzeże.

  • 14 12

  • Marcelowi dać hulajnoge niech wraca Juz do domu bo wstyd

   • 15 12

 • Szymko - miszcz :-) II ligi (5)

  Ciekawe kiedy komuś zrobi krzywdę ta łamaga.
  Zaraz tutaj Rodzina napisze, że on nie ma sprzętu i dobrze bo by się zabił chłopina.

  • 25 32

  • szkoda drugiego biegu dla Rawicza

   mogli wygrać 5 do 1 tak jak w następny haha ale będzie łomot:-)

   • 6 6

  • Jeeeeesttttttt SZANSA na punkt dla Szymki !!!!!!!!!!

   Jadą we trzech :-):-)

   • 7 6

  • Czekam na 8 bieg

   W nim znowu nasz klubowy idol , nasz miszcz:-) :-) nadzieja białych w czarnym sporcie:-)

   • 4 9

  • Brawo jeden junior defekt

   ale to nic , dojechał do mety , pokazał klasę , ma juz 3 pkt , Mama Szymko jest dumna:-)

   • 6 4

  • ciekawe...bo akurat jest jednym z lepiej dziś punktujących zawodników Wybrzeża

   • 12 1

 • 4 (1)

  Jeśli Krmcar Gafurov Brzozowski i Zorro zrobią 40 pkt. to wygramy dziś :)
  Nawet nie chce myśleć o innym scenariuszu!

  • 7 6

  • Koniec świata!

   Marcel bieg wygrał w lidze! :P

   • 12 0

 • Nie jest źle.

  Rozkręcają się, "wgrywają" w tor. Wygramy! Brawo Wybrzeże!

  • 11 5

 • (2)

  Jedziemy z nimi. Wygramy!!!

  • 10 3

  • dobrze,że nie jedzie Cyprian

   • 2 5

  • Brawo Marcel!!!

   • 8 1

 • Brawo Marcel!!! (1)

  Pokaż tym marudom.

  • 23 3

  • marudOM, nie marudą

   do szkoły!!!

   • 4 8

 • Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego w II lidze jeździ aż tylu obcokrajowców? (2)

  My naprawdę mamy w Polsce tak dużo kasy żeby ją wydawać w taki sposób? A potem narzekamy że młodych polskich zawodników nie ma. Skoro wolimy płacić jakim szwedzkim emerytom to nic dziwnego...

  • 23 5

  • (1)

   Słusznie prawisz kolego, tu powinna rozkręcać się młodzież, zawodnicy wracać do formy po kontuzjach lub ostatnie lata w czynnym sporcie spędzać doświadczeni zawodnicy pomagając młodzieży..
   a wynik z tymi kolarzami to żenada :(

   • 7 1

   • O ile pamiętam to kiedyś w II lidze (czyli wg nowej nomenklatury w I) mógł jeździć JEDEN obcokrajowiec.

    I zamiast trzech czy czterech ogórków zza tej czy innej granicy oglądaliśmy wtedy kogoś takiego jak Marvyn Cox. Modzi mieli się od kogo uczyć, a kibice kogo podziwiać.

    Naprawdę nie widzę sensu angażowania w najniższej lidze Krcmarów czy Zeetterstremów. Szału nie robią, a kosztują.
    Co to ma dać polskiemu żużlowi?

    • 2 0

 • I co krytycy Szymki? Chyba pora uderzyć się w pierś.

  • 36 11

 • Blokada

  Chłopak się odblokował!!!

  • 24 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
5% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane