• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Finał Ligi Narodów w Gdańsku. Znamy ćwierćfinalistów, bilety, parking, dojazd

Mikołaj Pachniewski
10 lipca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (29)
Reprezentacja Polski w Ergo Arenie w ćwierćfinale zagra z Brazylią. Reprezentacja Polski w Ergo Arenie w ćwierćfinale zagra z Brazylią.

Poznaliśmy osiem reprezentacji, które w dniach 19-23 lipca w Ergo Arenie rywalizować będą w finale siatkarskiej Ligi Narodów. Reprezentacja Polski w ćwierćfinale zagra z Brazylią. Na wydarzenie zostały ostatnie bilety, podpowiadamy, gdzie je kupić, a także jak w czasie turnieju dojechać do hali oraz gdzie zostawić samochód. Sprawdźcie nasz niezbędnik kibica.Kup bilety na finały Ligi Narodów w GdańskuTo oni przyjadą do GdańskaZakończyły się zmagania w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów. Do samego końca trwała walka o ostatnią przepustkę na turniej finałowy w Gdańsku. Rzutem na taśmę wywalczyli ją Francuzi, czyli mistrzowie olimpijscy. "Trójkolorowi" dołączyli zatem do siedmiu drużyn, które już dawno pewne były awansu.

Do Gdańska przyjadą reprezentacje: USA, Japonii, Argentyny, Włoch, Brazylii, Słowenii i Francji. Zagrają też oczywiście biało-czerwoni, którzy jako gospodarze pewni byli miejsca w turnieju finałowym. Pomimo tego, Polacy zajęli wysokie, 3. miejsce.
Czołowa "8" Ligi Narodów po fazie zasadniczej. Czołowa "8" Ligi Narodów po fazie zasadniczej.


Cztery dni emocji w Ergo ArenieZmagania w Ergo Arenie rozpoczną się w środę, 19 lipca. Jako pierwsze na parkiet wyjdą reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Francji. Drugą parę ćwierćfinałową tego dnia tworzą Włochy i Argentyna. Z kolei dzień później, czyli w czwartek o godz. 17 Japończycy zagrają ze Słowenią, a o godz. 20 reprezentacja Polski podejmie Brazylię, którą w ostatnim czasie pokonali aż trzykrotnie.

Sprawdź nasz artykuł, gdzie pisaliśmy o rozpoczęciu sprzedaży biletów Sprawdź nasz artykuł, gdzie pisaliśmy o rozpoczęciu sprzedaży biletów

Półfinały zaplanowano na sobotę, 22 lipca, z kolei mecz o 3. miejsce i wielki finał odbędą się w niedzielę, 23 lipca, odpowiednio o godz. 17 i 20.

Harmonogram turnieju finałowego Ligi Narodów w Ergo Arenie

środa, 19 lipca
17:00 USA - Francja
20:00 Włochy - Argentyna

czwartek, 20 lipca
17:00 Japonia - Słowenia
20:00 POLSKA - Brazylia

sobota, 22 lipca
17:00 półfinał nr 1
20:00 półfinał nr 2

niedziela, 23 lipca
17:00 mecz o 3. miejsce
20:00 mecz o 1. miejsce


Przeczytaj relację z poprzedniego turnieju Ligi Narodów w Gdańsku Przeczytaj relację z poprzedniego turnieju Ligi Narodów w Gdańsku

BiletyBilety na turniej finałowy Ligi Narodów w Ergo Arenie rozeszły się jak świeże bułeczki. W sprzedaży na oficjalnym kanale dystrybutora wejściówek pozostały już tylko te na środę, 19 lipca, kiedy to odbędą się ćwierćfinał nr i nr 2. Należy się jednak spieszyć, bo zostały dosłownie ostatnie miejsca.

Ceny wejściówek uzależnione są od miejsca na trybunie. Oczywiście obowiązuje zasada, że czym bliżej miejsce jest parkietu, tym trzeba zapłacić więcej. Wybierając się na środowe ćwierćfinały za najtańszy bilet trzeba zapłacić 69 zł. Wyższe kategorie cenowe oznaczają wydatek: 89 lub 129 zł.

Zobacz atmosferę w Ergo Arenie podczas meczu reprezentacjiBilety na pozostałe dni zostały już wyprzedane. Można jeszcze poszukać ich na stronach zajmujących się odsprzedażą wejściówek, ale i tak nie pozostało ich wiele.

ParkingPrzyjeżdżających do Ergo Areny samochodem powinni wiedzieć, że mecze Ligi Narodów zaliczane są do trzeciej taryfy. To oznacza, że pierwsze pół godziny będzie bezpłatnie po pobraniu biletu. Natomiast kolejne 12 godzin kosztuje 40 zł.

Dlatego warto pobrać aplikację ePARK. Na hasło EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 zł na kolejną usługę. Ponadto opłaty za parking dokonać można w jednym z 15 rozlokowanych na całym parkingu parkomatów. W parkomatach można płacić monetami, kartą płatniczą oraz BLIKiem. Przy zakupie biletu obowiązkowe jest wpisanie numeru rejestracyjnego dzięki czemu płatność będzie mogła być weryfikowana online niezależnie od tego czy kierowca pozostawi bilet na podszybiu.Organizatorzy apelują o nieparkowanie na terenach osiedli wokół Ergo Areny, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Ergo Arena parking. Ergo Arena parking.

Komunikacja miejskaDo Ergo Areny warto wybrać się również komunikacją miejską: tramwajem, autobusem, trolejbusem lub Szybką Koleją Miejską.

SKM Szybka Kolej Miejska (sprawdź rozkład jazy):
 • przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka - 15 min)
 • przystanek Gdańsk Żabianka-AWFiS (dojście ulicami Subisława i Rybacką - 10 minut)

Tramwaj (sprawdź rozkład jazdy):
 • nr 2 - przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 4 - przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 6 - przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 8 - przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 12 - przystanek Gospody/Pomorska
 • Autobus (sprawdź rozkład jazdy):
  • nr 148 - przystanek Gospody (Gdańsk)
  • nr 227 - przystanek Pomorska (Gdańsk)
  • nr N4 - przystanek Jelitkowo (Gdańsk)
  • nr N12 - przystanek Gospody (Gdańsk)

  Trolejbus (sprawdź rozkład jazdy):
  • nr 31 - przystanek Ergo Arena
  12:11 17 LIPCA 23

  Flagi na ulicach Gdańska. Dla siatkarzy (11 opinii)

  Dla tych, którzy zastanawiają się, skąd flagi różnych krajów na ulicach Gdańska. Chodzi o uczestników finałów Ligi Narodów w siatkówce, które odbędą się w tym tygodniu w Ergo Arenie.
  Dla tych, którzy zastanawiają się, skąd flagi różnych krajów na ulicach Gdańska. Chodzi o uczestników finałów Ligi Narodów w siatkówce, które odbędą się w tym tygodniu w Ergo Arenie.

  Miejsca

  Wydarzenia

  Opinie wybrane

  Wszystkie opinie (29)

  alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Relacje LIVE

  Najczęściej czytane