Polska - Brazylia 3:0. Ponad 10 tys. kibiców na meczu siatkarzy w Ergo Arenie

Mikołaj Pachniewski
20 lipca 2023, godz. 21:35
Opinie (63)

Zobacz jak kibice zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

Reprezentacja Polski w ciągu 97 minut pokonała Brazylię 3:0 (26:24, 25:21, 25:20) w ćwierćfinale Ligi Narodów. Mecz siatkarzy w Ergo Arenie oglądał komplet publiczności, czyli dokładnie 10 538 kibiców. W sobotę, 22 lipca o godzinie 17 biało-czerwoni o finał zagrają z Japonią. Tego samego dnia o godz. 20 Amerykanie zmierzą się z Włochami. Ceny wejściówek wynoszą od 129 do 399 zł. Transmisje telewizyjne na kanałach TVP i Polsatu.

Polska - Brazylia 3:0 (26:24, 25:21, 25:20) - statystyki

POLSKA: Janusz 1 punkt, Śliwka 16, Bieniek 10, Kurek 7, Leon 11, Kochanowski 7, Zatorski (libero) oraz Kaczmarek 3, Bednorz 1

Liga Narodów 2023 siatkarzy - pełny terminarz i komplet wyników od początku rozgrywek

Brazylia: Rezende 5, Lucarelii 10, Flavio, Alan 15, Honorato 6, Saatkamp 6, Thales (libero) oraz Leal 2, Roque 1, Fernando, Pinto

• Liga Narodów w siatkówce. Mecz Polska - Brazylia

Komplet kibiców i wspaniała atmosfera na trybunach

Ćwierćfinałowy mecz reprezentacji Polski zgromadził w Ergo Arenie komplet publiczności. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zjechali fani z każdego zakątku Polski, a nawet i z...Alaski. Choć prawie całą Ergo Arenę wypełnili kibice w biało-czerwonych koszulkach, to dało się wypatrzeć pojedyncze osoby w strojach reprezentacji Brazylii.

Finały Ligi Narodów 2023 - poznaj pierwszych półfinalistów ora niezbędnik kibica w Ergo Arenie Finały Ligi Narodów 2023 - poznaj pierwszych półfinalistów ora niezbędnik kibica w Ergo Arenie

Kibice na trybunach zasiedli oni już na ponad 30 minut przed rozpoczęciem spotkania i już w trakcie rozgrzewki głośno wspierali polskich siatkarzy.

Gorąca atmosfera na trybunach utrzymywała się od pierwszej aż do ostatniej akcji, a fani cieszyli się z każdego udanego ataku, bloku czy obrony podopiecznych Nikoli Grbicia.

Ceny w barach zaskoczyły kibiców

Choć na korytarzach Ergo Areny dało się usłyszeć narzekania fanów na ceny w punktach sprzedaży napojów i przekąsek, to chętnych do zakupu nie brakowało. W kolejce do zakupu trzeba było czasem odczekać kilka minut. Co ważne, ceny praktycznie nie zmieniły się względem ligowych spotkań rozgrywanych w Ergo Arenie.

Sprawdź, jakie są ceny napojów i przekąsek w halach i na stadionach Sprawdź, jakie są ceny napojów i przekąsek w halach i na stadionach

O 2 zł z 10 na 12 podrożały napoje, a także popcorn, za który podczas meczu Polski z Brazylią zapłacić trzeba było 24 zł. Natomiast piwo kosztowało 16 zł.

Ceny napojów i przekąsek w Ergo Arenie podczas Ligi Narodów. Ceny napojów i przekąsek w Ergo Arenie podczas Ligi Narodów.

Doping kibiców w trakcie rozgrzewki

Polacy budzili się powoli, wygrali w mistrzowskim stylu

Pierwszego seta Polacy rozpoczęli nieco ospale, a minimalne prowadzenie utrzymywali Brazylijczycy. Gra się jednak wyrównała i to na tyle, że do samego końca nie było pewne, na czyje konto padnie pierwsza partia. Choć wydawało się, że to Brazylijczycy przechylą szalę na swoją korzyść, biało-czerwoni niesieni dopingiem własnej publiczności doprowadzili do stanu 24:24, a udany blok Bartosza Kurka dał Polakom zwycięstwo w inauguracyjnym secie, choć Brazylijczycy długo protestowali po tej decyzji sędziowskiej.

Kup bilet na turniej finałowy Ligi Narodów Gdańsk 2023

Drugą partię gospodarze rozpoczęli zdecydowanie lepiej, bo prowadzili już 7:2. Brazylijczycy jednak potrafili odrobić straty, a nawet objąć prowadzenie (16:17). W końcówce zimną krew zachowali Polacy i wygrali do 21, co oznaczało, że od wygranej w całym spotkaniu dzielił ich tylko jeden set.

Sprzedaży biletów na turniej finałowy Ligi Narodów 2023 Sprzedaży biletów na turniej finałowy Ligi Narodów 2023

W nim Polacy prowadzili grę od samego początku. Udane akcje tylko napędzały naszych reprezentantów i żywiołowo reagującą publiczność. Ostatecznie Brazylijczycy nie mieli tyle jakości, by przeciwstawić się rozpędzonym "Orłom" i Polacy wygrali tę partię do 20, a cały mecz 3:0.

Polska - Japonia w półfinale

W półfinale Polacy zagrają z Japonią, która bez problemu w ćwierćfinale pokonała Słowenię 3:0, kontrolując przebieg spotkania. Mecz z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni odbędzie się w sobotę, 22 lipca o godz. 17. Stawką spotkania będzie gra o złoty medal Ligi Narodów w sezonie 2023 w niedzielę, 23 lipca.

Przypomnij sobie, jak wyłaniano finalistów Ligi Narodów 2023 Przypomnij sobie, jak wyłaniano finalistów Ligi Narodów 2023

Zwycięzca tego meczu zagra o tytuł z wygranym spotkania USA - Włochy, który odbędzie się tego samego dnia o godz. 20. Przegrani z kolei powalczą o brązowy medal.