Frelek nie powstrzymał Spójni Wybrzeża

11 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk sięgnęła po Chińczyka. Są też kolejne transfery
Szczypiorniści Spójni Wybrzeże wygrali drugi mecz z rzędu. Szczypiorniści Spójni Wybrzeże wygrali drugi mecz z rzędu.

Lider grupy A pierwszej ligi padł w Gdańsku! Po bardzo udanym spotkaniu szczypiorniści Spójni Wybrzeże pokonali szczecińską drużynę Gaz-System Pogoń 27:22 (12:8), wygrywając drugi mecz z rzędu. Gościom nie pomogła nawet znakomita gra doskonale znanego na Pomorzu byłego reprezentanta Polski, Piotra Frelka, który do siatki gospodarzy posłał piłkę aż dwanaście razy. Był to ostatni pojedynek w tym roku, gdyż w rozgrywkach nastąpi teraz przerwa do 28 stycznia.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek, Chmieliński - Rakowski 7, Misiewicz 4, Abram 4, Siódmiak 3, Szczutowski 3, Mogielnicki 2, Trojanowicz 2, Jasowicz 1, Sulej 1 oraz Wojciechowski

Wynik spotkania w trzeciej minucie otworzył Krzysztof Mogielnicki (Spójnia Wybrzeże). Była to jedna z trzech bramek, których kibice uświadczyli w pierwszych dziesięciu minutach, po których gospodarze prowadzili 2:1. Co istotne, gdańszczanie objętego na początku spotkania prowadzenia nie oddali już do końca.

Pierwszą część spotkania gdański zespół zakończył z przewagą czterech punktów (12:8), a trzy bramki na koncie miał Konrad Misiewicz.

W drugiej połowie, którą podopieczni Daniela Waszkiewicza wygrali jednym punktem, rządził Andrzej Rakowski, który w całym spotkaniu rzucił Pogoni siedem bramek.

Jeśli mówimy o indywidualnych występach, bezapelacyjnie przebieg meczu zdominował Piotr Frelek. 40-letni król strzelców ekstraklasy w sezonie 2008/2009 do bramki gospodarzy trafiał w sobotę aż dwunastokrotnie zdobywając tym samym ponad połowę punktów swojego zespołu. Na Pomorzu jego umiejętności są znane od lat. Jako młody chłopak zdobywał już tytuły mistrzowskie z Wybrzeże, a po powrocie z zagranicy był przez lata filarem MMTS Kwidzyn.

W grze nie brakowało ostrych starć. Gdańszczanom wyraźnie zależało na wzięciu rewanżu za dwupunktową porażkę w Szczecinie na początku rozgrywek. Trzykrotnie za faul karany był Krzysztof Jasowicz, który po ostatnim upomnieniu sędziego musiał opuścić parkiet. - Niepotrzebnie dałem się sprowokować po ciosie łokciem w twarz - powiedział po spotkaniu obrotowy Spójni Wybrzeża.

- Myślę, że zagraliśmy fajne spotkanie. Pokazaliśmy walkę, ambicję i grę do końca, czyli wszystko to, czego uczą nas trenerzy - cieszył się Jasowicz.

Swoich podopiecznych nie mógł nachwalić się trener Waszkiewicz. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Należało nam się to zwycięstwo, każdy dołożył do niego swoją cegiełkę. Grając tak zespołowo jak dziś, jesteśmy groźni dla wszystkich - podkreślał szkoleniowiec.

Szkoda, że zwyżki formy Spójnia Wybrzeże nie będzie mogła zdyskontować kolejnymi punktami. W rozgrywkach teraz następuje przerwa aż do 28 stycznia przyszłego roku.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Awansem: Grunwald-Allegro Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 28:25 (14:10), Wójcik Meble-Techtrans Elbląg - Vetrex Sokół Kościerzyna 31:33 (14:14), KPR Wolsztyniak Wolsztyn - GSPR Gorzów Wlkp 29:29 (15:14), ZEPTER AZS UW Warszawa - ArotAstromal Leszno 35:22 (17:14), Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier-Pomezania Malbork 28:32 (16:17).

Opinie (25) 1 zablokowana

• DO WIDZENIA POGOŃ SZCZECIN 27-22!!!!!!!!!!!!!!!!

WIELKIE GRATULACJE!!!!!!

• 29 0

• czas na resztę (1)

frajerów :)

• 13 4

• tak czas pogonić resztę

a na klub nie narzekajcie, w gdańsku brak sponsorów na gdańskie kluby , żeby nie przewałowiec Bojanowski wszystko by się rozsypało....zastanówcie się zanim coś napiszecie (od razu zaznaczam że nie lubie tego cwaniaka ale to on kołuje kasę, bo lotos woli gdynię sponsorować).

• 2 0

• Czas na zmiane (1)

nazwy klubu albo rozwiązanie tego wynalazku

• 8 17

• po co tu w ogóle wypisujesz cokolwiek, załóż swój klub i heja do przodu!

• 4 0

• Brawo!!!

to był chyba najlepszy mecz w tym sezonie, wygrana od pierwszej do ostatniej minuty. wielkie gratulacje, oby tak dalej.

• 24 1

• Nie rozumiem (3)

jak można po frajersku przegrać z młodzieżową Wisłą II Płock, a wczoraj tak rozjechać Pogoń? Nie wiem, które oblicze tej druzyny jest prawdziwe? Rozumiem, że graja tam bardzo młodzi zawodnicy i moga być nieustabilizowani ale te dw mecze dziliła różnica 2 poziomów. Dodatkowo nie grał wczoraj Derdzikowski i Walasek ....
    Szkoda tytlko, że ten mecz z Płockiem wyglądał, tak jak wyglądał i wielu kibiców się zniechęciło, a teraz trzeba to nadrabiać. Organizacyjnie, też gorzej niż średnio jak chociażby kłopoty z tablicą. Może trzeb aprzyjśc z 15 minut wcześniej i wypróbować, co jak chodzi? O komentarzu ze stolika, z szacunku dla pewnych osób nawet nie wspomnę. Powiem jedynie, że najzwyczajniej w świecie przeszkadza w oglądaniu.
    Na pewno na plus wynik i wygrana z liderem oraz występn bębniarzy. Super sprawa i szkoda, że tak krótko i w przerwie!

• 13 0

• zrozum ze bylo powiedziane na poczatku ze nie walcza o awans (2)

Graja tak zeby nie awansowac bo ten sezon jest przeznaczony na 'przetarcie', chociaz ja osobiscie uwazam i ten mecz tylko to potwierdzil, ze gdyby chlopaki mogliby awansowac juz w tym roku (pomijajac wszelkie wypadki losowe). Niestety gdyby awansowali to by nie bylo kasy i tyle (swoja droga gdzie ta wielka kasa przez ktorej obietnice mamy Spójnie-Wybrzeże a nie Wybrzeże?)

• 5 0

• Awans? (1)

Nie mówcie o awansie. Klub awansuje z II ligi, zawodnicy grają całkiem nieźle jak na młody i nieustabilizowany skład, póki co (chyba) nie ma problemów z finansowaniem a wyzwanie typu - awans do Ekstraligi to....jeszcze nie w tym sezonie. Nie przesadzajcie. Klub nie jest na to gotowy i sportowo i organizacyjnie i finansowo. Trzeba pograć, okrzepnąć, nabrać wprawy w organizacji i gdzieś z 2 sezony po wzmocnieniu składu można myśleć o awansie. Napewno nie teraz.
        Swoją drogą jak patrzę na lidera tabeli czyli Pogoń Szczecin, który podobno jest głównym kandudatem do awansu to...żal na to patrzeć. Jeden, jedyny zawodnik ( P. Frelek) i potem długo długo nic. W tej grupie nie ma żadnego kandydata do awansu. Albo inaczej - kandydatów jest kilku ale żaden nie ma prawa awansować bo to będzie...wstyd dla Ekstraligi. Także póki co chłopaki ( Spójnia - Wybrzeże) grajcie i nabierajcie doświadczenia, nie spinajcie się na poziom wyżej. Trzymam kciuki

• 3 0

• a gdzie pisalem ze maja awansowac? pisze tylko ze gdyby walczyli o awans teraz to by awansowali bo taka jest prawda

sportowo daliby rade, organizacyjnie pewnie tez ale nie FINANSOWO !
          nie ma kasy i na razie sie nie zapowiada zeby kasa byla na takim poziomie aby spokojnie sie utrzymac;] w tym sezonie nie ma sie co spinac ogladajac mecze bo bedzie wszystko robione aby awansu nie bylo skoro sami tak mowili a co za tym idzie nie bedzie mozna obiektywnie ocenic formy ktora prezentuja

• 1 0

• JESTEŚMY NAJLEPSI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

• 6 4

• Brawo chłopaki ! Cieszę się że dałem się namówić znajomym na ten mecz. Życzę dalszych sukcesów!

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.