Futsaliści AZS UG przegrali w Chorzowie

13 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Mateusz Cyman zdobył jedyną bramkę AZS UG w Chorzowie. Mateusz Cyman zdobył jedyną bramkę AZS UG w Chorzowie.

Futsaliści AZS UG przegrali na wyjeździe z Clearexem Chorzów 1:4 (0:2). Zwycięstwo pozwoliło chorzowianom przeskoczyć akademików w tabeli ekstraklasy. Gospodarze kompletnie zdominowali akademików w pierwszej połowie. Dla gdańszczan to kiepski prognostyk przed meczem, który czeka ich w sobotę, gdy zagrają z liderem rozgrywek Rekordem Bielsko-Biała.

Bramki:Zastawnik 3, Golly 11, Lutecki 22,25 - Cyman 39

CLEAREX: Pstrusiński - Gładczak, Lutecki, Seget, Łopuch - Golly, Zastawnik, Omylak, Wojtyna, Łuszczek, Ficek

AZS UG: Pytka - Osiński, Cyman, Pawicki, Laskowski - Musik, Olszewski, Kriezel,Kubiszewski, Urtnowski, Kreft

Pięciokrotni mistrzowie Polski już od pierwszych minut postawili gdańszczanom trudne warunki, zresztą zgodnie z oczekiwaniami. Wysoki pressing Clearexu poskutkował już po chwili, gdy wynik spotkania otworzył Mikołaj Zastawnik.

Gospodarze kompletnie zdominowali akademików w pierwszej połowie. Chorzowianie mieli sporo dogodnych sytuacji i kolejną wykorzystali za sprawą Tomasza Golly, który dobił piłkę odbitą przez bramkarza AZS UG Kajetana Pytkę. Wynik 2:0 i tak był dość niskim wymiarem kary, gdyż gdańszczanie w tym sezonie jeszcze tak nie dali się zdominować żadnemu rywalowi.

Po przerwie podopieczny Wojciecha Pawickiego rzucili się do odrabiania strat, ale znakomicie w bramce Clearexu spisywał się Paweł Pietrusiński. Zamiast kontaktowego trafienia, było podwyższenie gospodarzy. W ciągu 3 minut, dwa gole załadował gościom Tomasz Lutecki.

Na otarcie łez honorową bramkę dla akademików zdobył Mateusz Cyman, który wygrał pojedynek sam na sam z Pstrusińskim. Gdańszczanom po tej porażce może być ciężko się otrząsnąć, gdyż w sobotę o godz. 18 czeka ich spotkanie z liderem rozgrywek Rekordem Bielsko-Biała.

• Szkoda

Szkoda widać że to nie był mecz AZS UG. Oby forma wróciła bo za tydzień Rekord przyjeżdża do Gdańska

• 2 2

• Clearex w coraz lepszej formie

W zeszłym tygodniu wygrali w Szczecinie, teraz z AZS-em w Chorzowie. Widać forma rośnie. UG czeka teraz przeprawa z Rekordem miejmy nadzieję sprawią niespodziankę

• 2 1

• Rekord bedzie faworytem wiec ug nie ma nic do stracenia. Komfortowa sytuacja tylko grać.

• 0 0

• Rekord

Rekord to jest ścisła czołówka deklasują rywali ostatnie trzy mecze 7:1. Rzeźnia

• 0 0

• Co to za skład? (1)

Jak Ug ma wygrywac w takim składzie? Gdzie Depta,Pozniak,OslowskiFriszkemut? Bez nich Ug może pograć ale o utrzymanie ale i z tym cieżko może byc!!!