Futsaliści AZS UG wygrali na inaugurację

17 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Tomasz Kriezel (z prawej) dwa sezony temu zdobywał gole na wypożyczeniu w AZS UG. Teraz trafił jako pełnoprawny zawodnik gdańskiego klubu. Tomasz Kriezel (z prawej) dwa sezony temu zdobywał gole na wypożyczeniu w AZS UG. Teraz trafił jako pełnoprawny zawodnik gdańskiego klubu.

Futsaliści AZS UG pokonali we własnej hali Piasta Gliwice 3:1 (0:1) na inaugurację ekstraklasy. Do zespoły beniaminka przed inauguracyjnym spotkaniem dołączył Tomasz Kriezel, gdyż pozyskał środki na zapłacenie za niego ekwiwalentu szkoleniowego Red Devils Chojnice. Reprezentant Polski odwdzięczył się golem, który ustalił wynik spotkania.

Bramki: Osłowski 21, Depta 28, Kriezel 39 - Tarasowicz 19

AZS UG: Burglin, Sasiak - Cyman, Pawicki, Laskowski, Osłowski, Osiński, Musik, Olszewski, Horbacz, Kriezel, Kubiszewski, Depta, Urtnowski

PIAST: Groszak, Widuch - Mirga, Szczurek, Pasierb, Tarasowicz, Mizgajski, Satora, Grzywa, Krzymiński, Barański, Pautiak, Piskorz

Tuż przed startem rozgrywek gdańscy akademicy zatwierdzili do gry Tomasza Kriezela. Reprezentant Polski, który grał już nad morze w ramach wypożyczenia w sezonie 2014/15, był wolnym zawodnikiem i od dłuższego czasu trenował z AZS UG.

Nie mógł jednak podpisać kontraktu, gdyż Red Devils Chojnice domagało się od gdańszczan kwoty 18 tys. zł jako w ramach ekwiwalentu za wyszkolenie. Gdański klub nie dysponował takimi środkami, ale ostatecznie udało mu się je pozyskać i doszło do przeprowadzki zawodnika.

Kriezel zagrał w sobotę i nawet dołożył zwycięską bramkę dla AZS UG. W pierwszym starciu po powrocie do krajowej elity podopiecznym grającego trenera Wojciecha Pawickiego nie szło jednak wcale łatwo.

To gliwiczanie prowadzili do przerwy za sprawą bramki Tarasa Tarasowicza. Gospodarze za odrabianie straty wzięli się jednak zaraz po zmianie stron. Przy pierwszej nadarzającej się okazji do wyrównania doprowadził Maciej Osłowski.

Kilka minut później po rzucie rożnym prowadzenie akademikom zapewnił potężnym uderzeniem niezawodny Dominik Depta. Kriezel postawił natomiast kropkę nad "i" przechwytując piłkę od ostatniego obrońcy, gdy goście grali z wycofanym bramkarzem.

- Pierwsza połowa była słaba z obu strony. Obie drużyny zagrały badawczo. Zespół Piasta powstał z fuzji dwóch innych drużyn i też nie grał jeszcze w takim składzie w lidze. Gra była niemrawa, a gościom udało się zdobyć bramkę, która nie była specjalnie wypracowana. Po przerwie doszliśmy do głosy i w zasadzie zagraliśmy koncertowo. Ta część meczu przebiegła pod nasze dyktando i gdybyśmy byli bardziej skuteczni, rozstrzygnęlibyśmy o naszym zwycięstwie dużo szybciej. Niemniej to dla nas udany powrót do ekstraklasy i jesteśmy zadowoleni - podsumował trener Pawicki.

• Brawo AZS UG

Mimo straconej bramki pokazali charakter. Tomasz Kriezel robi różnice ;)

• 4 2

• Oby tak dalej

Brawo AZS. Wielkie brawa należą się Laskowskiemu (z góry przepraszam jeżeli źle napisałem) który zagrał według mnie dziś wspaniałe. Gratulację dla całej drużyny.

• 4 2

• Dobry mecz

Dobry mecz na początek sezonu w Ekstraklasie brawo. Oby tak dalej ten zespół jeszcze namiesza w lidze